Потребители (95405) Поезия (164210) Проза (22620) Есета (6764) Публицистика (1186) Картини (12118) Фотографии (26384) Колажи (4028) Музика/Аудио (2383) Преводи (11100) Условия за публикуване Най-новите Последни коментари Търсене Календар Връзки Фотоалбум Медиите за нас Реклама
+  Форум на otkrovenia.com
|-+  Разни
| |-+  Разни ~> Проблеми
| | |-+  Как да спра цигарите?
« назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 Изпечатай
Автор Тема: Как да спра цигарите?  (Прочетена 10355 пъти)
female_sg
Редовен посетител
**
Публикации: 13

Профил
Re: Как да спра цигарите?
« Отговор #15 -: 02 Февруари 2008, 07:56:37 »

За жалост violently е   напълно и 100% права! Желанието не намалява и всеки път все едно се бориш като за първи. Тук няма медали и край. Не бях прочела историята за майстора на Ахила Пелеев. При мен също имаше отвръщение, но не може да се възхвали в разказ му  Laughing

Желая успех на всички, които искат да ги спрат дори за месец, дори за ден, все е нещо!
Активен
vesel
Редовен посетител
**
Публикации: 15

Профил
« Отговор #16 -: 02 Февруари 2008, 12:55:14 »

Не можах да се сдържа, и аз ще кажа нещо по въпроса, защото едно от малкото разумни неща, които съм правил в живота си, е да спра цигарите на 13 август 2001 година.
Който е спирал цигарите, знае защо помня датата. Преди това пушех по 2-3 кутии на ден и което е най-лошото - докато работя. Човек все някак няма да пие или ще издържи няколко безсънни нощи, ако е свързал тези неща с цигарите, обаче като трябва да работиш, а мозъкът ти е в кутията, е ужасно.
Спрях ги, защото започнаха да ми пречат, а аз имам семейство, за което се чувствам отговорен. Иначе и досега щях да си пуша, понеже, защо да крия, ми харесваше, не 2-3 кутии на ден, а да си пална сутрин 2 цигари с кафето, или да седна на пейка в парка, край мен щъкат млади майки и пойни птички, а аз си изпушвам една цигарка на чист въздух...
Но това беше, вече го няма и не съжалявам.
Бях на почивка, може би това ми помогна. Спрях ги сутринта и започнах да броя часовете - не съм пушил 1 час, не съм пушил 2 часа, не съм пушил 8 часа... Вечерта пих една ракия повече за да ме хване сън и на другия ден отчетох 1 ден без цигари. После станаха два дни, 1 седмица, 1 месец, 1 година...
Ако трябва да обобщя как се спират цигарите, според моя опит това изглежда така:
1. Не ги отказваш, спираш ги временно, като най-добре е това "временно" да е останалата част от живота ти. С други думи - няма бивши пушачи, пушил ли си, то е завинаги. И досега ми се пуши, не силно, не се гърча в абстинентни мъки, но ми се пуши.
2. Не ги спирай в труден момент, като си на почивка е най-лесно.
3. Помагай си - аз дъвчех дъвки непрекъснато, беше както преди това с цигарите - гледах да не остана без дъвки, че полудявах. Страничен ефект - дъщеря ми, която тогава беше малка, много ме харесваше, понеже винаги бях в състояние да я почерпя с дъвка.
4. Гордей се - спирането на цигарите е нещо много трудно, много са пушачите, които искат да се откажат, но не са чак толкова много бившите пушачи. Щом си се преборил със себе си, значи ще се пребориш и с всеки друг, който се опита да ти попречи.
5. Внимавай с килограмите - спреш ли цигарите, апетитът става чудовищен, отначало аз се хранех през час-два, после намалих яденетата до 5-6 на ден. Напълнях с 16 килограма, но правех упражнения и те се трупнаха където им е мястото, а не където да са на показ. Интересен факт - като станах 80 килограма и заковах това тегло, явно организмът "намести" нещата. Е, и по-малко ям сега, де.
6. Не започвай отново! Толкова мъка и воля да отидат напразно, защото си се огънал за момент или на пияна глава си си казал "от една цигарка нищо няма да стане". Освен това, като не си пушил дълго време, и цигарите не са ти приятни, аз сега се давя като съм в помещение с върли пушачи, та представям си как ще ми прилошее, ако запаля цигара.
7. Остани естествен. Познавам хора, които като вземеха решение да спрат цигарите и веднага ставаха алергични към тях. Това, че на теб ти е кофти докато се бориш с желанието, не означава, че трябва да вгорчиш живота на другите, те нямат никаква вина и щом си ги търпял да пушат около теб, докато си бил пушач, ще ги търпиш и като непушач. Пък и да видиш какво им е било на непушачите, които си опушвал преди!
8. Спри цигарите. Страхотно е, но както с казармата, колкото и да ти разправят какво е, няма да го разбереш, докато сам не преминеш през него.
Успех.
« Последна редакция: 02 Февруари 2008, 12:58:21 от vesel » Активен

Страницата на хумориста Весел Цанков - http://www.vesel.info
mishona_art
Маниак
Публикации: 52

217471611
Профил
« Отговор #17 -: 03 Февруари 2008, 18:01:20 »

http://bg.help-eu.com/pages/index-aidehp-NEED_HELP.html
Активен
gerrda
Маниак
Публикации: 92

Профил
« Отговор #18 -: 04 Февруари 2008, 23:11:10 »

цигарките се спират първо психически - с нужната нагласа и желание (когато те са налице - може да се помогне индиректно на волята и с малко никотин - лепенки, дражета, хапчета... има много). после - физически е много по-лесно да се замести постоянната нужда от комуникацията между ръка и устни - дъвки, разни бонбони... но най-ефикасно става със солети. обикновени.
Активен
Sandra_54
Закоравял потребител
Публикации: 33

Профил
« Отговор #19 -: 05 Февруари 2008, 18:03:48 »

Истината знаете ли каква е? Спреш ли цигарите веднъж - никога вече не е същото. Може да пропушиш пак, но вече не е като преди. Миналата година в началото на май спрях цигарите. Не пуших цяло лято и края на септември пак ги започнах. Т.е. "започнах" е пресилено, защото не съм пушила повече от 5-6 цигари на ден, а всички пушачи знаят, че това не е сериозно пушене както и да го погледнеш. И това мое пушене продължи до преди месец, когато ги спрях пак.И сега пак не пуша. И това е. Мога да пуша, да ги спирам, да пуша...вече не ме контролират ТЕ - АЗ ги контролирам.
  Искам да кажа и защо не пуша:
1.Много са скъпи, а аз съм скръндза и предпочитам да си купя шоколад, защото към него съм наистина пристрастена...
2.Цигарите миришат много лошо.
3.Лицето ми не е хубаво,когато пуша.
4.Когато пуша нямам апетит и не ям, а като не ям ставам много слаба и не се харесвам.
5.Както и да го погледнеш, общо взето, няма никаква кирия от пушенето.Няма дори и едно малко положително нещо, за което да се хвана.

Има нещо, което не знам дали сте забелязали като сте спирали цигарите и което е много интересно: точно на третия ден от спирането на цигарите, сутринта като стане човек и се погледне в огледалото лицете му е по-младо поне със 5 години! Да не кажа 10. Аз вече два пъти спирам цигарите и двата пъти се случи това. Не знам на какво се дължи, но е страхотно. Това е супер надъхващо! Спирайте цигарите, за да видите как 5 години се изпаряват от лицето ви за 3 дена. Не искам да звуча сякаш рекламирам продукт против тютюнопушене, но това е самата истина.
И нещо последно. Аз спрях да пуша с помоща на едни хапченца, които се пият в режим и всички знаем кои са, защото много ги рекламират. Те помагат много. Smile
Активен

Sandra_54
Партилан
Маниак
Публикации: 51

Профил
« Отговор #20 -: 25 Юни 2008, 22:25:03 »

"Е, Как да спра цигарите?"
Отг- Мини на лула Wink
Активен
niko_niko
Новак
*
Публикации: 2

Профил
« Отговор #21 -: 27 Юни 2008, 19:36:00 »

Не ги спирай. Пуши си и да не ти пука. Може и да хвърлиш едно око тука. http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=117994
Активен
Paur
Луд форумджия
Публикации: 215

Профил
« Отговор #22 -: 02 Юли 2008, 23:25:03 »

Сега сериозно: чувала съм, че иглотерапията помага много. Ще опитам някой ден, но...все го отлагам...
Успех на дълбоко мотивираните!:)

...по радиото разказваха, че едва 2% от пушачите оставят пущините без помощ - терапия, игли, лепинки и пр.

От тези 2% се оказах.
Пушех цели 23 години!
От 14 та до 37.
Поне кутия на ден. (To say nothing about the dog...да, де, без да броим запивките. Скачаха двойно. Тройно...А те, запивките бяха повечко - в морето, от мъка , в къщи -от радост...и мъка...)
Една сутрин не запалих. И така вече 11 години.
Отказал си ги, когато запалиш цигара за проба и след две дръпвания я ЗАБРАВИШ да си догори.
Сега напук на всеобщото - веднъж -винаги - съм скъсал с тях завинаги.
Не си купуваш, не я слагаш в устата си, не палиш...
Иначе напомняш на котарак помирисал валерян, първосигнално.
Това е.

Една от най-големите простотии дето съм правил. Но всеки трябва сам да узрее.
Сполайте и Успех
С.

Активен
Paur
Луд форумджия

Профил
« Отговор #23 -: 03 Юли 2008, 12:50:46 »

...а на тези, които никога не са пробвали - недейте, колкото и да е хубаво повече е гадно. 

Тук се разминаваме. Напълно!
Струва си да опиташ,без значение дали ти се струва късно и /или гадно.
Smile
С.
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=62566
Активен
Paur
Луд форумджия

Профил
« Отговор #24 -: 04 Юли 2008, 09:59:32 »

Сега се светнах!
Very Happy
Активен
Роджър
Новак
*
Публикации: 1

Профил
« Отговор #25 -: 11 Септември 2008, 15:13:52 »

Има някакви лепенки за спиране, една жена ги ползваше, но незнам дали е имало ефект. Има и дъвки..абе изобщо много работи, но първо самата ти трябва да си решена дали наистина ще можеш! Confused
Активен
Смешко
Маниак
Публикации: 98

Профил
« Отговор #26 -: 25 Октомври 2008, 13:45:27 »

мхм ... и аз съм го мислил това ... ако не пушех бих имал пари за кола сега - глупости! (няма да обяснявам защо ) а баща ми дори за апартамент  Very Happy

ще живея по дълго ... ще намаля опасността от ракови заболявания ...мхм ... а храната която ядем, а въздухът който дишаме ... мога да ви кажа че затлъставянето е много по опасно от тютюнопушенето...

та често и аз си задавам този въпрос - защо продължавам да пуша? ... защото това искам ... проблемът е с прекаляването както при всяко едно нещо ...

четох или гледах едно интервю с един столетник ... " как успяхте да се запазите до тези години имате ли режим на хранене определени храни които ядете пушете ли пиети ли " а отговорът е :
"да ви кажа на 85 се замислих за здравето си  спрях цигарите и намалих алкохола " 
Активен
меланхолик
Луд форумджия
Публикации: 118

Профил
« Отговор #27 -: 25 Октомври 2008, 15:53:09 »

аха, както съм си намомлъфкан попаднах на яка темичка... Very Happy

1. не намирам смисъл да спирам цигарите, поради няколко причини, а именно:

а). Доказано е, че когато си пушил повече от пет години, няма смисъл да спираш цигарите, нъй-като това няма да намали рискът от канцерогенни заболявания на горните дихателни пътища. Периодът на полуразпад на радиоактивните частици в тютюневите катрани, които се лепят упорито и завинаги по дробовете ви, е... баси, забравих ама беше доста годинки, десетина мисля scratch Значи от една единствена цигара, катраните останали във вас, ви облъчват в течение на следващите десет години! Колко ли катрани с този радиоактивен изотоп трябва да приютиш в дробовете си, за да се натрупа достатъчно маса за да застрашат здравето ви сериозно и да повишат риска от канцерогенни заболявания? Навярно толкова колкото се изпушва за пет години. И след това процесът на облъчване започва да увеличава рискът от заболявания. Тази теза беше подкрепена и от една аптекарка която познавам, както и от един мой стар даскал по физика от русенския.

б). Бе за кво да спирам цигарите? Готини са. Освен доказаните им ползи (мързи ме да ги опиша а и някой от вас ги знаят), те пазят против уроки. А една жена от селото на чичо ми, преди години доила крави.

2. значи за мен цигарите са най-важните и най-готините неща, от всички които съм вземал. Тревата - спрях я наскоро, и при това напълно (не заради друго, а просто съм решил да залича напълно Себе си, а тя все ме връща в някакви стари състояния). Кафе - не съм пил от месец, а и в последно време беше престанало да ме действа (амфета престана да ми действа още по-отдавна). Ама цигарите са си прекрасни, подкрепям ги искрено и лично, и - тук е моментът да се оплача от непрекъснатата дискримнация която ми се оказва задето пуша. Две работи изгубих заради закостенялото мислене на шефовете и заради сдуханите им правила. Както и да е. По-гадното е че... бе кво да ви занимавам, мързи ме.

3. Начини да ги спреш - много. Най-добре си гризи ноктите на краката. Аз така правех ама по едно време ме хвана друга вълна и реших да не спирам цигарите. То като те хване параноята че си хванал рак от цигарите (и все се опипваш по лимфните възли където ги напипаш, и ги опипваш толкова често, че накрая наистина се подуват), най-доброто което можеш да направиш е да ги пропушиш отново  и да си кажеш майната му, при мен така стана. И от тогава съм приел че не всеки пушач умира от рак а и не всички дето са от рак са пушили.

...а иначе съм чувал кви ли не методи за спиране, като например да мажеш цигарите с ако или да слагаш в тях парченца от нокти, или всякакви подобни неща, но лично аз нямам наблюдение кой начин е най-ефикасен. А и не искам да ги спирам, ще ги спра само през трупа  ми. И толкова защото съм зависим (по пристрастяване се нареждат дори преди хероина), а защото си ги обичам. Както и да е, аз отивам да дръпна една цигара Cool

..........
баси, колко съм бил зле докато го пиша Cool
« Последна редакция: 25 Октомври 2008, 23:38:41 от меланхолик » Активен

"ЛЮБОВТА КОЯТО ПОЛУЧАВАШ, Е РАВНА НА ЛЮБОВТА КОЯТО ДАВАШ" - Бийтълс.
beti
Луд форумджия
Публикации: 122

Профил
« Отговор #28 -: 25 Октомври 2008, 22:53:02 »

... а аз ги спрях, ей така!
Активен

махалото отмерва в две посоки…

останалото в мен…

е тишина…
Paur
Луд форумджия

Профил
« Отговор #29 -: 26 Октомври 2008, 01:32:32 »

beti... и аз така Smile
меланхолик - в разсъжденията ти няма много истина.
спирай ги докато можеш...
Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  
Online: 67