LORD OF WAR

Автор Тема: LORD OF WAR  (Прочетена 1973 пъти)

Genaman

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
LORD OF WAR
« -: 03 април 2006, 17:45 »
здравейте всички :D точно изгледах един доста интересен филм, който признавам си ме впечатли много. става въпрос за филма Lord of War (въпреки "желязното" правило на форума да се пише на кирилиза бих предпочел да използвам оригиналното заглавие). и така, този филм е интересен според мен, защото: 1) е основан (поне според авторите) на действителни събития, а действителността е едно от най-истинските и интересни неща на този свят; 2) по един пародиен начин е представен изключително важен и актуален проблем - пролиферацията на оръжия за масово (и немасово) унищожение; 3) разбира се, защото уважавам Никълас Кейдж като актьор и неговата игра ми доставя изключително удоволствие. ако не сте гледали филма, препоръчвам ви да го гледате и да споделите вашите мнения (или по-скоро откровения). за повече информация проверете мненията и оценките за него на страницата на международната кино база данни:

http://imdb.com/title/tt0399295/?fr=c2l0ZT1kZnx0dD0xfGZiPXV8cG49MHxxPWxvcmQgb2Ygd2FyfG14PTIwfGxtPTUwMHxodG1sPTE_;fc=1;ft=20;fm=1

сега ако ми позволите бих искал да приложа любимите си цитати от филма:

Yuri Orlov: There are over 550 million firearms in worldwide circulation. That's one firearm for every twelve people on the planet. The only question is: How do we arm the other 11?

Anatoly Orlov: Is this how you want to be remembered?
Yuri Orlov: I don't want to be remembered at all. That means I'm dead.

Andre Baptiste Jr.: Can you bring me the gun of Rambo?
Yuri Orlov: Part One, Two, or Three?

Yuri Orlov: There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it.

Yuri Orlov: In the most AIDS-infested region of the globe - where 1 in 4 is infected - Andy's idea of a joke was to put a young Iman and a young Naomi in my bed - and no condom within a hundred miles.

Yuri Orlov: They say, "Evil prevails when good men fail to act." What they ought to say is, "Evil prevails."

Yuri Orlov: The reason I'll be released is the same reason you think I'll be convicted. I *do* rub shoulders with some of the most vile, sadistic men calling themselves leaders today. But some of these men are the enemies of *your* enemies. And while the biggest arms dealer in the world is your boss--the President of the United States, who ships more merchandise in a day than I do in a year--sometimes it's embarrassing to have his fingerprints on the guns. Sometimes he needs a freelancer like me to supply forces he can't be seen supplying. So. You call me evil, but unfortunately for you, I'm a necessary evil.

Yuri Orlov: Thank God there are still legal ways to exploit developing countries. The only problem with an honest buck is they're so hard to make--the margins are too low, too many people are doin' it

Yuri Orlov: Of all the weapons in the vast soviet arsenal, nothing was more profitable than Avtomat Kalashnikova model of 1947. More commonly known as the AK-47, or Kalashnikov. It's the worlds most popular assault rifle. A weapon all fighters love. An elegantly simple 9 pound algemation of forged steel and plywood. It doesn't break, jam, or overheat. It'll shoot whether it's covered in mud or filled with sand. It's so easy, even a child can use it; and they do. The Soviets put the gun on a coin. Mozambique put it on their flag. Since the end of the Cold War, the Kalashnikov has become the Russian people's greatest export. After that comes vodka, caviar, suicidal novelists. One thing is for sure, no one was lining up to buy their cars.

Yuri Orlov: Back then, I didn't sell to Osama Bin Laden. Not because of moral reasons, but because he was always bouncing checks.

Yuri Orlov: Selling a gun for the first time is a lot like having sex for the first time. You're excited but you don't really know what the hell you're doing. And some way, one way or another, it's over too fast.

Yuri Orlov: You know who's going to inherit the world? Arms dealers. Because everyone else is too busy killing each other

Yuri Orlov: Some of the most successful relationships are based on lies and deceit. Since that's where they usually end up anyway, it's a logical place to start.

Yuri Orlov: I sell guns to every army but the Salvation Army.

и така приятно гледане. бих се радвал, ако споделите вашите впечатления от този наистина увлекателен филм (по-точната дума е може би - ироничен)[/b]

Genaman

• Редовен посетител
  • **
Re:LORD OF WAR
« Отговор #1 -: 03 април 2006, 17:49 »
ооо забравих да спомен - България също е спомената във филма  :D , чудя се дали да се гордея с това или по-скоро да ме е срам ?!?! :roll:

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
LORD OF WAR
« Отговор #2 -: 07 април 2006, 20:31 »
Русия е по-скоро нетен износител на природни ресурси, отколкото на калашници.

Звучи като че ли са прекалили с иронията...

Един по-добър, напоследък, вариант на Кейдж се предполага да е Клуни - със Сириана и Good Night and Good Luck - наградени с каквото може. Някой да ги е гледал? Щото аз не съм.
Никълъс Кейдж...не е особено дълбокомислен творец, като типаж.
I'll do graffiti if you sing to me in French

_angie_

• Закоравял потребител
  • Публикации: 43
  • РуСаЛкА
LORD OF WAR
« Отговор #3 -: 07 април 2006, 22:52 »
аз също много харесвам Никълъс Кейдж. много е земен и това като че ли придава по-силно въздействие на играта му. все едно гледаш някой приятел и това те предразполага, "потапя" те изцяло в историята. не знам, поне според мен е така.
Мечтите си разстлах под твоите крака; внимателно пристъпяй, за да не стъпчеш някоя мечта.

Genaman

• Редовен посетител
  • **
Re:
« Отговор #4 -: 09 април 2006, 21:50 »
тъкмо гледах Good Night, and Good Luck ... не можах да разбера по какво Клуни прилича на Кейдж ?!?! та той дори не е главен актьор ... е може би аз не съм го разбрал ... още повече, че и филма е на друга тема ...

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
LORD OF WAR
« Отговор #5 -: 10 април 2006, 03:41 »
Да прав си, Клуни е много по-як актьор от Никълъс Кейдж (това е нормативно твърдение, без да е въпрос на вкус).
Въпреки, че и Клунарката е шаблон. Всички актьори са шаблони така или иначе.
I'll do graffiti if you sing to me in French

Genaman

• Редовен посетител
  • **
Re:Re:
« Отговор #6 -: 10 април 2006, 15:56 »
хм, не съм се замислял кой актоьор е "по-як" ... за мен са важни ролите, които играят и впечатленията, които оставят чрез тях ...
интересно становище, че всички актьори са шаблони ... предполагам, че си наясно, че когато участват във филм те обикновено пресъздават някакъв герой, а не играят себе си ... това за шаблоните не го разбирам ?!?!
и все пак може би не съм изразил достатъчно ясно своята позиция, когато публикувах тази тема - това, което ми направи впечатление във филма Lord of war беше идеята за масовото разпространение на оръжия и последиците, които произтичат от това - за какво са им на хората толкова много оръжия ??? от кого ги е страх ??? и човек може ли наистина да се чувства сигурен, ако е въоръжен ??? героят, който играе Кейдж е доста ироничен (това би трябвало да е ясно на всеки, който е гледал филма) - всъщност целият филм е ироничен - пласьор на оръжие, който не го е грижа за никого (дори и за брат си), който се занимава с това само, защото ... се справя с това добре ?!?!
и въобще смятате ли, че светът има някакво бъдеще ??? или всичко води към края ... защото всяко нещо си има край ...

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.