Изворът на Белоногата

Автор Тема: Изворът на Белоногата  (Прочетена 8101 пъти)

ВТ

• Форумен лъв
  • Публикации: 385
Re: Изворът на Белоногата
« Отговор #15 -: 12 януари 2007, 20:36 »
Хероне, бих искал само да вмъкна нещо, като човек с около 40 изпита след като се е дипломирал като машинен инженер в областта на роботиката. половината от тези изпити са по психология на индивида и междуличностните отношения. Та на въпроса - употребата на всякакъв род епитети в областта на психологята доказва само едно - техният "употребител" съцзнава, че е в по-слабата позиция! :) Горното твърдение е в сила независимо от държавата на действието, социалната група на "разговарящите" или темата на спора - семейна свада, спор на улицата, "диалог" между купувачи  продавач и т.н.

ХЕРОН

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #16 -: 13 януари 2007, 10:11 »
:)
Белоснежка, ти го каза достатъчно добре, нямам какво да добавя. Мисля, че съм отбелязал защо не цитирам пасаж от текста.
И, разбира се, дали нещо е гнусно, долно, пошло зависи от възприятията, светогледа и разбирането ми за понятията и поезията. След като го определям като такова, значи тъй го чувствувам. Аргументирал съм го. Нека не се повтарям.

ВТ, ако бях използвал обидни епитет по адрес на някого от авс, вероятно щеше да си прав, но уви, сега не е така. Словата, употребени от мен целят да посочат отношението ми към произведението и са насочени към него. Защо да не използвам подходящата според мен терминология и лексика? Нима не бива ад хвалим бог на всите езици?

Херон
Ars longa vita breva est..

ВТ

• Форумен лъв
  • Публикации: 385
« Отговор #17 -: 13 януари 2007, 21:45 »
Хероне, аз говорих по принцип, какво показва употребата на епитети, а не казвам, че си ги отправял към някого от нас! Все пак всичките не сме такъв тип хора!

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.