Придаваме ли голямо значение на оценките?

Автор Тема: Придаваме ли голямо значение на оценките?  (Прочетена 4442 пъти)

Пуполино

• Маниак
  • Публикации: 74
  • Луда, но безобидна
Мисля, че трябва заедно да измислим как да се спре това некоректно отношение и да изпратим на господин Колев едно общо предложение. И аз предполагам, че човека е доста зает, за да се занимава с предложенията на всеки един поотделно.
В момента в главата ми е пълна каша, така че не мога да измисля нищо разумно, но ако имате предложения, споделяйте. Важното е да си говорим за тези проблеми открито, а не да премълчаваме и по този начин да нажежаваме положението. А и в дискусията ще се роди вярното решение!
Отново сърдечни поздрави!
Когато грехът стане хоби,
човек живее истински добре.

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
В изкуството такова нещо като "обективно" няма. То самото е субективно - и като генезис, и като адрес. Едно произведение може да носи послание за някого, другиго да оставя равнодушен. Хубаво е оценките да бъдат задължително придружени с коментари и така ще имаш информация за източника им. Или пък оценката да се персонализира. Тогава влизаш в профила, виждаш възрастта, прочиташ произведенията му и чак тогава взимаш решение дали да се ядосваш или не. Може пък и да ти се изясни мотивацията за неговата оценка. Защото нека да си кажем ясно - тук има "автори", чиято критика може да се приеме като комплимент, нали? Но ние сме тук заради другите, не заради тях.
« Последна редакция: 01 юни 2006, 12:35 от mishona_art »

hixxtam

• Закоравял потребител
  • Публикации: 31
Здравейте!
От доста време не съм писал в този форум, но след като прочетох мненията до тук в тази тема, реших и аз да кажа своето.
Поезията не е родео, при което яхаш пегаса и се състезаваш с останалите участници. От тази гледна точка оценките са излишни.
Бих предложил на админа да помисли за възможността, изпращащият текста за публикуване да има право да реши дали произведението му да бъде оценявано или не. В тази ситуация всеки, който държи дадено произведение да не бъде цапано от комплексарите шетащи в интернет сайтовете, ще може да забрани оценяването му.
Лично аз, не съм писал друга оценка в този сайт освен най-високата. Е, не на всички, а само на тези произведения които ме докосват. По принцип не пиша и коментари. Много рядко, но това е друга тема защо.
Мога да ви кажа само, че се възхищавам на желанието, енергията и младежкия ви устрем.
Бъдете здрави, щастливи и пишете! Не се отказвайте! Комплексари и звистници винаги е имало и ще има. Така е устроен света.
Успех!
« Последна редакция: 01 юни 2006, 16:18 от hixxtam »
Хипо

HellMad

• Маниак
  • Публикации: 60
Проблемът е такъв - липсата на аргумент в поставянето на оценка "слаб". Хората, които пишат двойки са няколко, както казах, знам кои са, просто нямам време  за да кажа, кой на кого колко е поставил! За мен най-правилното решение е - за всяка оценка да има коментар или да се персонализира (да можеш да видиш кой колко е поставил). То принципно, ако имаш време и нерви, можеш да видиш кой те е оценил, и как, но е много занимавка. мМного добър вариант е да има само коментари, то тогава комплексираните бездарници ще изчезнат или ще изплуват, но мисля, че няма да имат смелост. Мисля, че няма някой, който да не е попарен от "поразяващата ръка". Тук голямата и решаваща дума ще има г-н Админа. Ние колкото и да протестрираме, ако той няма възможност или желание да направи нещо... все е тая!

Лек ден на всички.
Защото животът е прекалено кратък за обикновена музика...

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
По този въпрос мисля, че съм се изказвал - използвайте търсенето за по обосновано мнение. Иначе вкратце - не придавам никакво значение на оценките стига да не са дадени в разрез с правилата на сайта.

За нуждата от анонимност при оценяването особено с 2 (все пак мнението ми е че нямаше да е зле да е от 1 до 10, но това е друга тема) също съм се изказвал - то и сега гледаш и цъкаш колко много произведения с десетки 6-ици и нито една по-ниска "оценка", какво ли ще стане пък ако не е анонимно - тогава хората, които публикуват от страх да не получат в отговор и те една такава ще цвъкат 6 навсякъде или няма да гласуват или другия полюс - ще започне - ма той така, на той инак. Вижте се първо какви деца сте - достатъчно спорове стил "вчера в детската градина" сме гледали, че да се копае кладенче за допълнително количество такива.

Твърдо нье на неанонимките. Има си администратори да следят за тенденциозност. Или поне имаше едно време такива, надявам се да не се е променило нищо ;).

Хакуна матата,
Симба
« Последна редакция: 02 юни 2006, 16:52 от Simba »

Етчи

• Маниак
  • Публикации: 99
ЗДРАВЕЙТЕ .
Знаете ли , това тук не е състезание нали , няма нужда от сравнения и оценяване по успехи .
Та името на сайта е "Откровения" нали .Писането е индивидуалност и до някъде дори автобиография на пишещия . Изливане на чувства от сърце и душа .
Не сме на чинове в училище нито на конкурс .
Както и друг път съм споделяла критиката е хубаво нещо , но нека тя да е искренна и градивна .
Всичко друго е празни приказки , запълване на свободно време или / извинете ме за думата / заяждане .
Жест , дума , усмивка , доброта...
какво ни пречи да даряваме това?

Етчи

• Маниак
  • Публикации: 99
Всъшност мнението ми е , че въобще не трябва да има оценки .
Първо кой има право да ги поставя,всеки който може да чете  или човек който има поглед над материята .
На кого му е нужно да види една анонимна цифра от 2 до 6  , вез коментар , просто цифра .
Анонимността е привичка на слабия .
Когато получа коментар  мога да се замисля , да го приема и се съобразя с него , или не .
Ако съм на противоположното мнение бих могла да запитам този който го е написал защо е мислил това и да си направя изводите и оценките сама .
Моля този от който зависи , нека да премахне  оценките , или ако това е невъзможно поне да не са анонимни .
Писането  е индивидуалност , но също и изграждане във времето . Нека  заедно вървим напред .
Жест , дума , усмивка , доброта...
какво ни пречи да даряваме това?

Ането

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте,аз също съм на мнение че не трябва да има такива оценки,защото едва ли някой може да оцени това което съм чувствала когато съм писала нещо.Всеки от нас е имал определен повод при написването на определено произведение и как някой, който не е почувствал това което чувства самия автор може да дава каквито и да било оценки.А още повече оценка без коментар.От скоро съм в сайта и на мен ми се случи на пурвото нещо което публикувах да имам оценка...без коментар,без каквито и да било аргументи! Та това си е направо смешно!
Коментарите помагат много повече от оценките според мен,но това вече е друга тема...

kasius

• Луд форумджия
  • Публикации: 123
   Всъщност hixxtam е най-точен, като възможност за употребяване на оценъчната система. Това, което казва е най-добрият вариант - "авторът сам да преценява, кои и дали изобщо да бъдат допускани коментари и оценки под произведенията му". Предполагам, че може да се вмъкне някакво бутонче, което да дава тази възможност, както бутонът +18. Аз лично не желая да бъдат ограничавани коментарите и оценките под моите произведения, но сигурно има хора, които желаят това да не става под техните. Така, че за мене това е най-реалното решение на въпросът с оценките. :D

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.