Книгата, която ще остане в сърцето ви, завинаги!

Автор Тема: Книгата, която ще остане в сърцето ви, завинаги!  (Прочетена 43615 пъти)

Farud

• Маниак
  • Публикации: 65
  • "Ако успееш-наслади се,ако посмееш,яж!"
 Има нещо в някой произведения. Сякаш Той е ползвал ръката на обикновения писател, за да създаде магия. Също като "Театрален роман", книга на писател, който е останал само с нея, въпреки многото си произведения. Не говоря за писатели като Толстой, чийто романи са класика, кой от кой по-добри, до най-добрият "Война и мир".
 Има книги на необяснимо неизвестни писатели, които покосяват като откос от лека къртечница. Книги, които остават в сърцата ни за винаги. Кои са те, ще кажете вие, скъпи ми колеги.
"Зад желанието се крие емоция."

stephanova

• Маниак
  • Публикации: 84
В момента се сещам за "Граф Монте Кристо" и "Без дом", а има и много други и въпреки, че са класики и че авторите им имат само невероятни произведения, то това са книгита, които са "останали в сърцето ми".
Кафето е разговор.
Когато няма с кого,
го пия в две чаши

Farud

• Маниак
  • Публикации: 65
  • "Ако успееш-наслади се,ако посмееш,яж!"
 Засега това е "Алхимикът" на Паулу Коелю или може би "Безкраен празник" на Ърнес Хемингуей. Но все още съм в началото на четателскиият си живот. Има и две стихтворения на Христо Смирненски- "Старият музикант" и "Улична жена". Покъртителни са, нали.
"Зад желанието се крие емоция."

Alice

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
"Спасителят в ръжта" - Селинджър
"Полет над кукувиче гнездо" - Кен Киси
"Вино от глухарчета" - Рей Бредбъри
To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour.

Аликс

• Закоравял потребител
  • Публикации: 39
"Гробище за домашни любимци" на Стивън Кинг.От неговите неща,първо прочетох тази книга и може би затова ми е най-любимата!А,и с нея се отключи огромния ми интерес към литературата изобщо...
Но,иначе,най-любимият ми роман е български и се казва "Тютюн" на Димитър Димов.Незнам как  се струва на тези,които са го чели,обаче мен ме разтърси...и ме очарова!
« Последна редакция: 21 август 2006, 20:20 от Аликс »

Doroteja

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Re: Книгата, която ще остане в сърцето ви, завинаги!
« Отговор #5 -: 08 септември 2006, 18:29 »
Те са три: "Най-страхотното шоу в космоса" на Робърт Ранкин, "Мартин Идън" на Джек Лондон и "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл

Също от детството си никога няма да забравя "Приказка без край" на Михаел Енде. Тя е истинска детска фентъзи-класика. Също още помня и "Мога да прескачам локви" на Алан Маршал, която също много ме докосна в детството.

limmon4e

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 24
  • Жу
« Отговор #6 -: 08 септември 2006, 23:51 »
"Дневникът на един мъж"
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Марчето

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #7 -: 09 септември 2006, 00:30 »
Ами творбите на Павел Вежинов ми допадат много,но чета и Дан Браун и то ми е доста интересен!Иначе има доста още книги да прочета
Не гладувайте!!!:)

Jully

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #8 -: 16 декември 2006, 13:26 »
"Гробище за домашни любимци" на Стивън Кинг.От неговите неща,първо прочетох тази книга и може би затова ми е най-любимата!

И на мен много ми допада... четох я миналото лято и е назабравима... Малко тъпо може а прозвучи, но книгите на Роулинг Хари Потър ще ги помня цял живот.. толкова се вживях в тях.. то и сега също.. Но има и много други..Сърцето в картонено кутия... Когато бях по-малка... любима ми беше The sign of the four... беше ми първата книга от английски... а и тогава обожавах Шерлок Холмс... беше ми като идол..  :lol:

Kotentseto

• Закоравял потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #9 -: 17 декември 2006, 23:57 »
Отношението ми към живота промени Димитър Димов. Зарязах задължителния "Тютюн" (защото беше задължителен) и изгълтах "Осъдени души" и "Поручик Бенц" за часове.
По-покъртително от Смирненски и по-истинско от Кинг (на Кинг няма да забравя "Brennen muss Salem", на английски май беше "Salem's Lot", а на български не знам как са я превели...).

Shmati

• Новак
  • *
« Отговор #10 -: 19 декември 2006, 16:12 »
Стивън Кинг - "Дългата разходка" :) Препоръчвам я на всички които не са я чели.
Началото не е особено интригуващо и сюжета изглежда на пръв поглед глупав, но зачетеш ли се ... в края на книгата вече мозъкът ти е промит изцяло :)
« Последна редакция: 19 декември 2006, 16:14 от Shmati »

Kotentseto

• Закоравял потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #11 -: 19 декември 2006, 20:57 »
Ух, много фенове на Кинг, много нещо. Но за "Дългата разходка" и аз гласувам с три ръце  :lol:

shax

• Луд форумджия
  • Публикации: 203
« Отговор #12 -: 19 декември 2006, 22:00 »
Това ще да е "Мечът на елфите"- Ник Перумов...Книгата не кой знае какво, но беше първото фентъзи което прочетох. Тази книга ме запали по този жанр, както и по тази  :headbang: музика...Никога няма да забравя усещането да четеш нещо толкова различно, толкова поглъщащо...Ново и опияняващо усещане, което за съжаление замря с времето и книгите...
« Последна редакция: 21 декември 2006, 18:23 от shax »
блясък от спомен пълзящ в тишината
вятър от писъци,мъртви души
огнени сенки обвити в мъглата
пламъци черни в незрящи очи

eX_girl

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
"Птиците умират сами" и "Граф Монте Кристо". Невероятни книги. Има толкова много неща от живота, казани по толкова оригинален и истински начин. Толкова са близки до това, което наистина се случва в истинския свят, че те разтърсват до дъното на душата ти... :)
Само в тишината има слово,
само в мрака- светлина,
само в смъртта- живот.
Ярко прорязва полетът на ястреба
пустеещите небеса...

Estranged

• Новак
  • *
"Трима другари" на Ремарк, и "Железният светилник" на Д. Талев, това са книгите, които са успяли да докоснат сърцето ми, разбира се имам и други любими:)

: ??:??