Как да спра цигарите?

Автор Тема: Как да спра цигарите?  (Прочетена 16996 пъти)

refab

• Форумен лъв
  • Публикации: 405
Re: Как да спра цигарите?
« Отговор #45 -: 25 декември 2009, 12:46 »
Според философа и психолога Джон Бейнс, тютюнджийството представлява неорганична мастурбация!.... Освен, че, изглежда го има момента на поне известна фиксираност в оралната фаза ( по Фройд!?) на индивидуалното развитие, никотинът, като парекселанс наркотик се вкопава в сферата на страстността, на удоволствените изживявания, водещо от които се явява сексуалното!... Никотинът индуцира сексуалност и парасексуалонст!...Прави така, че светоусещането на човека се обагря по начин, характерен именно за повече или по - малко изразена сексуална екзалтация!
   От по-тясна и конкретна психофизиологична гледна точка, никотинът въздейства (стимулиращо) върху допаминергичната невротрансмисия (медиация) на две важни мозъчни структури  - нуклеус акумбенс и ареа тегменталис вентралис. На същите две структури, пак осъществявайки допаминова стимулация, въздействат и кокаин и вещества като "екстази" и т.н. Условно казано, по-важна от двете структури по отношение на пристрастяването е нуклеус акумбенс. Това обяснява защото кофеина   не е наркотик - той действа почти само на другата структура - ареа тегменталис вентралис. Поради тази причина кофеинът води само до привикване, а не до пристрастяване.

Главно от ....екзистенциална гледна точка, токсикоманиите (каквато е и тютюнопушенето) би трябвало да се деактуализират, ако човек получи достатъчна дълбинна и цялостна сексуална удоволетвореност и хармоничност, когато се отърве от "магнитният демон"(вж. Джон Бейнс), когото трябва постоянно да "храни" (пак там).Това, обаче, в много от случаите е въпрос на трудно достижим идеал.Има го и аспектът (от метафизична гледна точка) на "високите състояния" при употреба на психотропни упойващи вещества. Този въпрос не е отделен изцяло от сексуално - удоволствените  измерения. Каква е алтернативата на изцяло "психотропновеществено" създадената трансцендентност, усет за повече или по-малко пребиваване в абсолютни измерения с положителен знак?...Становището е, че тази алтернатива е здравото естествено - благодатно мистично(не окултно,  не мистифицирано и демонично!)  религиозно преживяване.

« Последна редакция: 26 декември 2009, 09:48 от refab »

Paur

• Луд форумджия
  • Публикации: 211
« Отговор #46 -: 28 декември 2009, 10:18 »
  :o  стига, бе...    :shock: 
Честито Рождество!

Napolitano

• Закоравял потребител
  • Публикации: 32
« Отговор #47 -: 16 януари 2010, 19:00 »
Най-лесният начин да спреш да пушиш е... да не спираш. Аз го усещам, като елексирно удоволствие без което трудно бих си представил, че мога да живея. Непушенето е страх да усетиш удоволствието от пушенето и проява на скъперничество за да не "прахосваш" пари за цигари, ама виж за алкохолец непушачите прахосват с удоволствие макар пристрастяването към алкохола да е по-силно отколкото към цигарите. Онези, които си обичат чашката, а не пушат, оправдават пиенето на алкохол, но заклеймяват тютюнопушенето и... обратното, като такива като мен. Аз не пия, но пък пуша. Като пуша съм с чиста и бистра глава и не се превръщам в друг човек меко казано след употребата на алкохол. С ограничено съзнание и мисъл (сиреч в полу идиот). Та, пушенето не ми вреди, а и след като не пия вярвам, че изглеждам по-добре в очите на хората от един напил се човек, залиташ по улиците от когото може да се очаква всичко непредсказуемо във всеки един момент. Така, че и 30 лв да ги направят цигарите пак ще си пуша с КЕФ, а и без пари да ми дават алкохол ще го отказвам с удоволствие.

http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=121297   :lol:
« Последна редакция: 16 януари 2010, 19:05 от Napolitano »
Aз съм......готин!!!  :)  ха-ха!

emanella

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
  • www.afrodiziaci.com
« Отговор #48 -: 16 май 2013, 12:54 »
За да ги спреш , първо трябва да се решиш да направиш тази стъпка. И второ , но не на последно място силна волня и инат :)) Друг вариант няма , ако очакваш да ги спреш с лепенки , електронни цигари и т.н ... откажи се от тези варианти  :) няма да се получи !!

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.