50 групи, които промениха света (по сп. Кю)

Автор Тема: 50 групи, които промениха света (по сп. Кю)  (Прочетена 8708 пъти)

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
« Отговор #15 -: 03 август 2004, 02:31 »
Цитат
ААА, сега ми проблясва. Да не би бандата да е от Великобритания?!

Аз си помислих, че знаеш, че са от Британия и само се подиграваш нещо ;)
Кевин Шийлдс е от Лонг Айлънд, Ню Йорк, доколкото си спомням, а с другите от бандата се събират в Лондон. За останалите не знам, може и да са дъблинчани. Но какво значение има това ? Важното е, че на мен ми харесват, а доколкото разбрах и на теб (или пък не? )

Основният аргумент на "Кю" е китарната работа в този албум.
Ако още се колебаеш за величието на Валънтайн, ето още десет тона възторжени оценки от вездесъщите музикални списания :)
Цитат

Rolling Stone (5/13/99, p.50) - Included in Rolling Stone's "Essential Recordings of the 90's."
Spin (9/99, p.126) - Ranked #16 in Spin Magazine's "90 Greatest Albums of the '90s."
Q (10/01, p.49) - Ranked #39 in Q's "Best 50 Albums of Q's Lifetime"
Q (12/99, p.70) - Included in Q Magazine's "90 Best Albums Of The 1990s."
Alternative Press (7/95, p.79) - Ranked #14 in AP's list of the `Top 99 Of '85-'95' - "...overcame their influences and fulfilled their promise....a record at once so exhausting yet exhilarating, so beautiful yet ugly, so soothing and swirling yet chaotic and dissonant....It will alter your perception of everything music can be..."
Alternative Press (5/01, pp.90-1) - "...One of rock's greatest, most innovative and most celebrated albums..."

А, още нещо. Учудващо е колко малко от световната музика прониква в България. Вземи за пример Валънтайн - очевидно група от калибъра на Рейдиохед, Блър, Нирвана, но с ниво на комерсиалност, недостатъчно за да бъде известна при нас. Така че нивото им на проникване в България не може да бъде мерило за популярността им в световен мащаб. А, колкото и да говорим за идейното над комерсиалното в тази класация, все пак нека не забравяме, че музиката на "запад" е основно бизнес и артисти, които не продават, нямат шанс да попаднат в каквато и да е класация.
I'll do graffiti if you sing to me in French

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #16 -: 03 август 2004, 17:05 »
Е, не се подигравах. А за харесването - не мгоа да кажа. Слушала съм твърде малко, за да имам някакво мнение. Това, което чух, не беше лошо. Сигурно е интересно да се прослушат по-обстойно, но нямам възможност. А иначе във величието на някоя група не могат тонове хвалебствия и суперлативи да ме убедят, ако мен не ме грабва и не ми допада въпросната музика.
Колкото за калибъра - ще говорим после. Подхващаш интересна тема, макар че малко се припокрива с темата за комерса. Сега нямам време да пиша, че закъснявам пак и този път няма да ми се размине.... :wink:

Sator^Absentia

• Гост
« Отговор #17 -: 23 август 2004, 20:19 »
Пинк Флойд на 40-то място, зад Металика....рядко обективна класация.

Ако не бяха Пинк Флойд, Металика нямаше да ги има.

Snowwhite

• Форумен лъв
  • Публикации: 298
« Отговор #18 -: 01 септември 2004, 05:09 »
Много приятно ме изненадвате с мненията!Много.А,колкото до пропуските-определено липсва чичо ви Алис Купър-не съм от най върлите му фенове,но определено пича е виновник да навлезе и сред мъжете по-вещерското поведение.Сега го интерпретират твърде широк кръг хора-от ония лигльовци "HIM" до добрия стар(ех-и той вече одъртя)Marilyn Manson.А относно подредбата-т'ва вече е друга работа-там мнения и обидени-с лопата да ги ринеш!              :occasion5:   на 'сите у настрение!!!
Няма по лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!![/size][/color]

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #19 -: 05 септември 2004, 15:32 »
Ози в такъв случай също би трябвало да присъства (в лагера на дъртите вече:) )
А, ама той пък отчел присъствие с black sabbath :)

Irationalism

• Гост
Hubavo za poveche ot grupite obache....
« Отговор #20 -: 12 септември 2004, 18:24 »
Vie za elektronna muzika i industrial chuvali li ste.Kade sa Jean Michelle Jar, Vangellis, Prodigy, NIИ, Underworld, Crystal method, Rammstein

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #21 -: 12 септември 2004, 18:42 »
А ти за Крафтверк чувал ли си ?

tarot

• Гост
« Отговор #22 -: 28 септември 2004, 14:49 »
Малко ме учудва, че Cream и Jimi Hendrix ги няма в класацията.не знам доколко са променили света, но са повлияли много на музиката от онова време.

Snowwhite

• Форумен лъв
  • Публикации: 298
« Отговор #23 -: 28 септември 2004, 14:54 »
Съгласна съм,особено за Хендрикс(все пак ние,китаристите трябва да се поддържаме :tongue3: )
Няма по лесно от това да живееш в приказка-просто отваряш широко очи и сънуваш на воля!!![/size][/color]

Insect-

• Луд форумджия
  • Публикации: 198
« Отговор #24 -: 30 септември 2004, 15:07 »
извинявй sneaky , пак се обаждам макар да знам колко те дразня в тази категория, хахах да но craftwerk , как по точно са променили света, освен че са безвьвратно одьртяли?!А електронна музика има наистина много повече от тях, дами кажат в коклко странни има продадени от тях албуми....факт само в 21, а the prodigy(ако те не са променили музикалната индустрия аз главата си режа), продажби в над 110, а ако почна да сравнявам продажбите, като най елементарни средства за оценяване на популярност, няма значение, май се заядох с тези craftwerk и е време да ги оставя,

P.S: Поздравявам всички с Craftwerk - aerodinamic.mp3
една от известните и новите им.... 8)
Погледнете омразата,която отглеждаме.Погледнете страха, който подхранваме.Вижте живота който живеем...Точно както винаго до сега.И утре ще се върна, почернял и гневен.Вятърът крилете ми отново ще излъска.И дълго, много дълго ще разтребвам от трупове земята...И от кръстове...Сигурно самотата е изкуление на отчаяните мигове,в който те пожелавам завинаги.Сигурно добротата е илюзия, когато тръгвам да се уча на вяра - без хоризонти и кръстопътища.Сигурно всички сме полудели...

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #25 -: 30 септември 2004, 17:09 »
Не ме дразни мнението ти, дразни ме това, че аргументите ти са слаби.

Сега са старци, така си е. Както и 80% от групите в този списък...
НО когато са създавали стандарти в музиката през 70те години, никой не ги е питал какви са. Всички са искали да са като тях. Дори и някои от знаковите фигури в негърската култура (Afrika Bambataa) - и ето ти резултата ХИПХОП! Изобщо, не ми се говори за величието на Крафтверк. Експериментатори, пионери... Електро, Хаус, Ембиънт, Техно - всичко води началото си от Крафтверк в периода 68-73 година.
Цитат
"The mechanical universe of Kraftwerk has been cloned or copied in Detroit , Brussels, Milan, Manchester, and even psychedelicised by the delerium of house music. You can define it as you want; sci-fi music, techno-disco, cybernetic rock. but the term I prefer even so is robot pop. It fits in with our objective which consists of working without respite toward the construction of the perfect pop song for the tribes of the global village."
Ralf Hütter

А The Prodigy май рейв нещо правеха, денс ли, какво беше ? Ха-ха-ха.

П.П. Kraftwerk, а не Craftwerk.
поздрав с Kraftwerk - Showroom dummies

Insect-

• Луд форумджия
« Отговор #26 -: 30 септември 2004, 19:32 »
някой ден сте се варна в миналото и сте ти проверя аз аргументите, дотогава малко далеччко са ттворили и никаква следа не са ми оставили, значи следователно някде се е изгубил приносьцт им за света на музиката...(началото.....незнам доколко е така, все пак парвото техно носи началото си от диригент, през 1890 година мисля, написал е елктро опера, знаничта са ми ограничени и не мога да бада по - точерн, но сьм го чел, ако се разровя сте го намеря, защо този човек тогава не е в класацията, все пак е найстина основателя нба цялото техно....)
Погледнете омразата,която отглеждаме.Погледнете страха, който подхранваме.Вижте живота който живеем...Точно както винаго до сега.И утре ще се върна, почернял и гневен.Вятърът крилете ми отново ще излъска.И дълго, много дълго ще разтребвам от трупове земята...И от кръстове...Сигурно самотата е изкуление на отчаяните мигове,в който те пожелавам завинаги.Сигурно добротата е илюзия, когато тръгвам да се уча на вяра - без хоризонти и кръстопътища.Сигурно всички сме полудели...

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #27 -: 30 септември 2004, 20:42 »
Цитат на: Insect-
някой ден сте се варна в миналото и сте ти проверя аз аргументите, дотогава малко далеччко са ттворили и никаква следа не са ми оставили, значи следователно някде се е изгубил приносьцт им за света на музиката...(началото.....незнам доколко е така, все пак парвото техно носи началото си от диригент, през 1890 година мисля, написал е елктро опера, знаничта са ми ограничени и не мога да бада по - точерн, но сьм го чел, ако се разровя сте го намеря, защо този човек тогава не е в класацията, все пак е найстина основателя нба цялото техно....)

Изобщо прочете ли какво ти казах за писането? (не казвам правопис, защото такъв отсъства)
Виждал съм 12-14 годишни деца да пишат по-грамотно от това по форумите... Да чета постовете ти ми изисква огромно усилие. Този го прочетох само защото е отговор на мой пост. Опитай се да препрочетеш този свой пост и ръчно да оправиш всяка грешка. Засечи колко време ти отнема. После си помисли дали да изгубиш 5 минути не е по-добро от това да звучиш по-скърцащо от пирон върху черна дъска. Според мен си струва.

Да, а по темата. Има много творци, които са експериментирали с шумове и звуци. И то с доста красиви резултати. В Германия преди това има една група на име Кен (Can), силно повлияли на Крафтверк. Както и композиторът Карлхайнц Щокхаузен, чиито творби, признавам, са прекалено сложни за мен. Но това, което е особеното при Крафтверк е, че те са достигнали ниво на популярност и комерсиализъм, позволило на много други (виртуално всички останали след тях) да ги копират. В случая не става въпрос за това дали слушаш конкретно Крафтверк или не. Не знам и колко хора слушат Пистълс в момента. Но знам, че безброй много групи ги емулират и милиони почитатели се идентифицират с тази музика и тази идея. Аналогично е с Крафтверк. Всички "денсмашини" от Чикаго през Ибиса до Червило(София) се поклащат на музика, чиито граници са начертани от двамата германци. Питай произволен почитател на електронната музика за едно определящо име в жанра и ти гарантирам, че отговорът, който ще получиш е само един. Ще оставя на теб да се сетиш какъв е той.

Anonymous

• Гост
« Отговор #28 -: 30 септември 2004, 22:03 »
утре ставм на 6 --- ела на ройждения ми ден, ще бадем все отбрани глупаци, олигофрени(таз' дума ми я обябсни все сам се питал ква' е и за кво се бори) всякви бавно развиващи и нуждаещи се от тота професионална помощ, ще си почетния ни гост, стига да схванем и значението на тази дума, добре виж сега на серизно аз сьм само и единтвено гост тук, това сьм, правя много(леко казанно), айде сте спестя малко от силата на думите, огромно много , ама грамадански както казва един мой приятел - грешки, така че това беше последния ми топиц замразявам се(докат не сварши ледниковия период вьв вас) и ви отарвавам от мачението да ми четете сьобщенията мине че някой ви кара), както и от некомпетентнното ми менние по всякакав тип тепи и особено сто се отнася до KraftWerk(ПИШЕ СЕ С K, който не знае, иньче обаркате ли го, майка ви жална, сте ви намерят и след като умрат,те и без туй са се запатили точно натам, а да много научавам от готения администратор за музиката, някой ден сте си основа собствена партия на незнаештите нищо за музиката , който не правят нищо друго освен да я слушат и да се забавляват с нея, пак ако ще и да е К!raftwerk изпалнителя)(голямо отклонение, което знам че сащо всички ви дразни), а и моля те не кавай че понмагаш а си признаи че те дразни, да си го изясним, не за друго...така няма обидени, аз изчезвам, май не бях за този форум, май и за други не сьм, май не сьм и бьлгарин, не знам бьлгарския правопис, един англичанин специалзиращ бьлгасрки език сьс сигурност ще ме засрами, както каза и едно 10 годишно лапе ще го направи(трява да го видя за даго повярвам , все пак в днешно време ще се сьгласиш, масово са неграмотни) , този както и другите си сьобщения не проверявам, защо ли, защото и да имах желание, вече няма смисьл, айде, имате талант, готини сте, малко о!Срах положението с правописа в целия форум и от подреден го направих в ерегенска квартира....сажалявам за безсьнните нощи прекарани пред компютьра, и за моментите на умопомрачение и втрисашт поглед питащт се (КАДЕ СГРЕШИХМЕ!?), както и с пяна на устата опитващт се да арзгадае някоя моя дума.... някой ден може да ви прави друго впечатление в хората, но за сега май това е най - важното...извинява че ще ти отнема удоволствието, ще си изтрия сам всички саобщения, все пак занм какво петрверзно удоволствие ти доставя това......

P.S:Имам ли право поне да сьм в 4ат канала и в саита....?!

Insect-

• Луд форумджия
« Отговор #29 -: 30 септември 2004, 22:04 »
излагах, но се налагаше, това вече ми е последния, забравих си именцето да сложа;( , какво да се прави с малко умствен багаж сме, не сме дотам избранни....

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.