Коя е любимата ви комедия?

Автор Тема: Коя е любимата ви комедия?  (Прочетена 21853 пъти)

Doroteja

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Коя е любимата ви комедия?
« -: 25 юни 2006, 15:31 »
Здравейте, почитатели на киното!

Реших да отворя тази тема, защото предполагам, че всеки от вас обича комедиите и мисля, че си струва да поговорим за това.

Споделете коя е любимата ви комедия, а също така и кой е любимият ви комик и какво най-много ви харесва в комедиите.

Мисля, че има смисъл в тази тема, защото смехът според мен е една от най- насъщните нужди на човека и както казва мъдрата поговорка: "Светът е оцелял, защото се е смял". Смейте се и вие и нека да обсъдим любимите си комедии!

elituUu

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Коя е любимата ви комедия?
« Отговор #1 -: 25 юни 2006, 18:25 »
Lubimata mi komediq e "kakvo iskat jenite",kakto i "taxi",oba4e onzi frenskiq s trite 4asti.4estno vi kazvam na tezi filmi moga da se napikaq ot smqh :angel4: :lol:

valia_26

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #2 -: 27 юни 2006, 12:44 »
Обожавам да гледам комедии, но напоследък не съм попадала на хубави такива, а последните, които наистина успяха да ме разсмеят са  "Луда надпревара", "Европейско жиголо" и "Бели мадами".
« Последна редакция: 27 юни 2006, 12:50 от valia_26 »

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #3 -: 27 юни 2006, 20:43 »
Здрасти!

Днеска си отворих темата. Видях, че имам много коментари, но странното е, че не бях известена по интернета за това.

Както и да е. Валя, много се радвам, че и ти като мен харесваш филма "Европейски жиголо" с Роб Шнайдер. За мен това е най-смешният филм, който съм гледала тази година. Наистина и аз се попиках от смях! Невероятен филм! А и четох, че самият Роб Шнайдер е съсценарист. Не, той е просто невероятен! За другите:Ако сте гледали такива филми като "Животното" и "Горещо маце", няма как да не сте го запомнили. За мен това е най-великият комедиен артист на десетилетието. Може да се сравнява само с легенди като Джим Кери например...

ViliJolie

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #4 -: 27 юни 2006, 21:14 »
Всемогъщият Брус (Bruce Almighty)определено ми е фаворит сред комедиите.Все пак Джим Кери е класика :P

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #5 -: 27 юни 2006, 21:32 »
Права си. Джим Кери е класика и може би е твърде пресилено да сравнявам Роб Шнайдер с него, но просто мисля, че Роб Шнайдер е един от най- добрите нови комици, заедно с Бен Стилър, Оуен Уилсън, Адам Сандлър и др.
« Последна редакция: 27 юни 2006, 22:09 от Doroteja »

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 27 юни 2006, 22:15 »
Под нови имам предвид сравнително нови, т. е. нашумели наистина чак след 2000 г.

valia_26

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: 27 юни 2006, 22:44 »
Напоследък не съм гледала хубава комедия с Джим Кери, свалих си последния филм с него "Купон с Дик и Джейн", но останах разочарована :( много тъп филм беше и като се замисля "Лъжльото" май беше най-смешния филм с него, докато с Роб Шнайдер всички филми са ме разсмивали яко.
Също любим комик ми е и Роуан Аткинсън... на него само като му видя физиономията и ме избива на смях... голям смешник е, а филмите с него са способни да разсмеят и най-големия темерут :D

ViliJolie

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #8 -: 27 юни 2006, 22:53 »
Мисля, че пропускаш Мартин Лоурънс, той е много добър комик...филми с него като Bad Boys и Big Momma's House могат да те свалят на земята ит смях.По принцип комедиите не са от любимия ми жанр филми...но тези специално ме приковават към екрана:)Иначе харесвам многоАдъм Сандлър и Стив Мартин,но все пак Джим Кери з амен  е иконата на комедийното кино :happy1:

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #9 -: 28 юни 2006, 18:53 »
Напоследък не съм гледала хубава комедия с Джим Кери, свалих си последния филм с него "Купон с Дик и Джейн", но останах разочарована :( много тъп филм беше и като се замисля "Лъжльото" май беше най-смешния филм с него, докато с Роб Шнайдер всички филми са ме разсмивали яко.

Аз пък на Джим Кери не му харесах филма "Аз, моя милост и Айрин". Ужасно тъп филм според мен. Даже веднъж се опитах да го изгледам докрая, но и без това нищо не разбрах. Там той си партнира с Рене Зелуегър(аз и без това не я харесвам особено, въпреки, че в "Долу любовта я харесах) Аз общо взето горе-долу следя филмите с Джим Кери от "Ейс Вентура" насам и повечето ги харесвам, но последният много смешен филм, който гледах с него беше "Всемогъщия Брус" и никога няма да го забравя! Но да не забравяме, че Джим Кери не е само комик. Той много добре е играл и драматични роли, като тази в "Шоуто на Труман" и "Човек на луната". Така, че все пак мисля, че не бива да съдим тежко Джим Кери за някои филми. Всеки актьор има и слаби филми, например Брад Пит в "Интервю с вампир" и пр. Никой не е съвършен.

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #10 -: 28 юни 2006, 19:03 »

Също любим комик ми е и Роуан Аткинсън... на него само като му видя физиономията и ме избива на смях... голям смешник е, а филмите с него са способни да разсмеят и най-големия темерут :D

Права си! Роуан Аткинсън е световен! Има уникално излъчване и стил и с много малко думи може да те побърка от смях. Но аз имам чувството, че Роб Шнайдер по излъчване леко прилича на Роуан Аткинсън(макар и да е далеч по-красив всравнение с него), защото и той все играе малко недодялан тип. Но все пак те са различни видове комици. Стилът им е различен, дори и леко да си приличат. И все пак аз някои серии на "Мистър Бийн" не ги харесвам толкова, колкото филмите с Роб Шнайдер. Незнам. Въпреки, че и двамата могат да ме накарат да се попикая от смях... :lol:

joint_girl

• Новак
  • *
« Отговор #11 -: 03 юли 2006, 11:34 »
Любимите ми комедии са доста като например:Алф,Събудих се на 30,40 дни и 40 нощи,и много други!Обичам да гледам комедии с приятели  да се смееме и да  раэтоварваме от сивото ежедневие! :happy1: :tongue3:

Романтик

• Луд форумджия
  • Публикации: 219
« Отговор #12 -: 03 юли 2006, 11:47 »
Здравейте отново!!!
Много са филмите, които са ме карали да се смея. Ще спомена филмите с Луи де Фюнес, които сега излизат отново. Също и тези с Чарли Чаплин. А от българските филми много съм се смял на поредицата за Башмайстора. Гледам си я всеки път. Въобще старите български филми си бяха много стойностни. 
Приятен ден!!!

didislava

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #13 -: 03 юли 2006, 12:23 »
Любимата ми комедия - "От нищо-нещо" - български,Стефан Данаилов,Асен Ангелов,Анета Сотирова...Невероятно точно отражение на зависимостта на човека от мнението на другите , до глупост.А и това съзвездие от актьори...Мога да го гледам хиляди пъти и да се смея отново и отново...

Doroteja

• Закоравял потребител
« Отговор #14 -: 05 юли 2006, 20:52 »
Последната комедия, на която се смях много беше "Розовата пантера", говоря за филма.За друга не се сещам в момента.
Иначе любимата ми е "Смотаняци".

И на мен "Смотаняци" ми е една от любимите комедии :) А "Розовата пантера" я гледах скоро на кино и въпреки, че не харесвах Бионсе Ноуълс, тя изобщо не ме раздразни, а Стив Мартин беше просто великолепен!

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.