Диктатори - мразим ги. Кой ви е любимият ?

Автор Тема: Диктатори - мразим ги. Кой ви е любимият ?  (Прочетена 3796 пъти)

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
Идеята ми дойде вчера, докато разглеждах снимки на Иди Амин Дада - Освободител на Шотландия, Завоевател на Британската Империя и Баща на Африка (сам е настоявал да го наричат така).

Всички знаем, че диктаторите са пълни отрепки и психопати, такова поне е нормалното човешко мнение. Донякъде е така, защото повечето от тях наистина извършват доста жестокости, но всичко е в името на доброто прекарване (тяхното). Във всеки човек се крие по един малък диктатор, кой е вашият ?

П.П. "Дисквалифицирани" са Адолф Хитлер и Пол Пот, защото ги мразя.

П.П.П. За съжаление в човешката история има стотици диктатори, затова, ако вашият "фаворит" не фигурира в този списък, изберете "друг" и уточнете кой е.
I'll do graffiti if you sing to me in French

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #1 -: 21 юли 2004, 22:41 »
Иосиф Висирионович Джугашвили ми е личният фаворит  :lol:  :lol:

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 939
« Отговор #2 -: 22 юли 2004, 16:02 »
хаха, Симба:))
Имам противоречиво мнение за диктаторството, затова няма да коментирам. Не симпатизирам на никой от изброените и от неизброените май. По-скоро не отричам идеята, защото аз самия съм роден за диктатор(само да не разберат тъпите американци да ми пратят ракета), просто ми отива, а и не съм човек, който следва сляпо разни правила, дупчи безумноскъпи билети и се кланя на царе:)) Изберете ме и ще оправя тази държава!!! ТКЗС и индустрия руллз:)
Мисля, че тук е мястото да обясня за аватара който сам си сложил, да не създавам грешни впечатления. НЕ СЪМ никакъв сталинист или нещо подобно, аз съм хуманен човек най-малкото. Сложил съм го просто на базик, за да вдъхва респект и да показва, кой управлява тук!

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
« Отговор #3 -: 23 юли 2004, 00:02 »
хм, таа тема е доста глуповата. Жоре дай нещо за положителни личности, а не за изверги plz
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #4 -: 23 юли 2004, 00:49 »
Батко Добри - хуманист. :)

Положителните личности кои са?
Хари Труман дето пусна бомбата. Никсън дето обрече хиляди американски войничета на смърт във Виетнам. Може би младият Буш, който мислех даже да го пусна в тая тема като вариант, но тук по-скоро "виновна" е цялата американска администрация.

И за тях ще измислим класация :) Между другото - чудесна идея.

Разграничавам се от делата на изброените диктатори. Сигурен съм, че са (и някои продължават) тормозили народите си. Не одобрявам техните действия, както и авторитарния режим като форма на управление.

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #5 -: 23 юли 2004, 01:04 »
Хахахаха - Батко Добри - хуманист  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: . Я му виж аватара и подписа  :lol:  :lol:  :lol: . Ако разчленяването на хора (макар и само в текстовете) е проява на хуманизъм... с него сме големи хуманисти.

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
« Отговор #6 -: 23 юли 2004, 01:17 »
Ха!Любим диктатор.Това е като да си на зъболекар и да те питат коя машинка ти е любима:)

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
« Отговор #7 -: 26 юли 2004, 00:21 »
Хубаво де ... любимия диктатор ми е БАТЕТО. :) То тва неговото, ако не е диктатура незнам хахааха
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

Anonymous

• Гост
stall in! :lol:
 :roll:

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #9 -: 31 август 2004, 01:03 »
Юлий Цезар - а той "лошичък" диктатор ли е бил ?
Ами останалите императори ?
Петър Първи в Русия ?
Императора по времето на епохата Мейджи в Япония (май и той се казваше Мейджи, ама не съм сигурен) - все пак по негово време (19век) Япония така се реформира, че за 50 години става достоен играч в световната политика - наравно с Великите сили.

Anonymous

• Гост
« Отговор #10 -: 31 август 2004, 06:52 »
Sneaky, Sneaky ! Незнам към кого точно са отправени последните ти въпроси, но си мисля, че се страхуваш да се върнеш по - назад във времето. Какво неуважение спрямо Нерон! Мисля, че и той доста е дръзвал!? Или мъченията му не ти се струват " апетитни " ? :cry:  :roll:

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #11 -: 09 септември 2004, 01:02 »
Цитат на: Anonymous
Sneaky, Sneaky ! Незнам към кого точно са отправени последните ти въпроси, но си мисля, че се страхуваш да се върнеш по - назад във времето. Какво неуважение спрямо Нерон! Мисля, че и той доста е дръзвал!? Или мъченията му не ти се струват " апетитни " ? :cry:  :roll:

Госте, добре си дошъл. Ако искаш изобщо да дискутираме нещо, по-добре се регистрирай, за да знам, че говоря с някого, а не просто Гост ин дъ шел. Приемам, че гласуваш за Нерон ?
Идеята ми беше да се посмеем. (Не, че съм мизантроп, но на чужд гръб и сто тояги са малко.) Сега, Нерон е тормозил разни хора и т.н., но затова пък май не е държал здраво "юздите" на Римската имперя => попада в категорията садистично, капризно царче.

Диктаторът може умело да ръководи държава чрез тотален контрол, двуличие, машинации и същевременно да бъде уважаван от всички.(Справка - Николо Макиавели - Принцът - това не е мутренски прякор, а име на книгата му.)

Признавам, че този, градивният тип диктатори, не беше включен в анкетата, а наистина ставаше въпрос за масовите убийци.

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #12 -: 10 септември 2004, 00:41 »
Нерон е луд.
Неговото е било извратеност в най-висша степен:)
Предлагам на госта да пусне специална тема за Нерон...
Хм, Нерон е правил каквото си иска и никой нищо  не е можел да му каже (до един момент, естествено). Вярно, че не умира славно, но пък мисля, че е прекалено за "капризно царче" (и само това) да палне Рим, само защото така му е кефнало.
А пък уважението - то може и да се наложи.
Чаушеско също не е лош :) Цялата му рода са симпатяги :)

Any

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
« Отговор #13 -: 10 септември 2004, 09:40 »
Докато чета все си мислия за Калигула, тръпки ме побиват от него. Мисля , че е достоен да бъде включен в анкетата.

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #14 -: 12 септември 2004, 00:47 »
Ани, чела ли си "Калигула" на Камю? Ако да, пусни едно л.с да те питам нещо :)

: ??:??