Тук няма критика!

Автор Тема: Тук няма критика!  (Прочетена 20480 пъти)

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 892
Re: Тук няма критика!
« Отговор #90 -: 07 февруари 2008, 17:23 »
мила Vyrtina, аз цял живот съм учила дъщеря ми, че и най-лошата истина е по-добра от най-красивата лъжа. и не съм сбъркала. нито тя.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

Vyrtina

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #91 -: 07 февруари 2008, 20:14 »
Да. И мен така са ме учили. НО истината боли и не съм убедена, че всички я приемат по този начин както ти и аз. Освен това нали знеш, че всеки има своя истина? И да знеш, че ако някой се обиди за мнението ми под негово произведение ще му кажа "Мая ми каза така, че истината е по-хубава!"  :)

п.с. Не ми отговори на въпроса между другото... :wink:

gerrda

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #92 -: 08 февруари 2008, 12:33 »
Kакто е писано в немалко постове в тази тема, критика трудно може да има тук, предвид професионализма, който трябва да притежава критикуващия. Но има опция за мнения, чрез които всеки може да обясни защо нещо в дадено произведение му харесва или не му харесва. И пак ще кажа, че не одобрявам коментари от рода "Много е тъпо!", без да има обосновка някаква. А по отношение на това, че много боляло от истината, ще кажа: който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

И нека си припомним причината, поради която повечето хора (да не кажа всички) публикуват творбите си в този сайт. Тя е елементарна и на всеки му е ясна: защото когато човек предоставя произведението си да бъде публично достъпно, той вероятно е наясно, че ще има някакви отзиви в лицето на коментарите. А това дали измежду тях ще се срещне някой не толкова приятен за автора, си зависи предимно от стойността на публикуваното нещо. Не може всичко да е цветя и рози и би трябвало да го приемем. А тези, на които не им харесва, че истината боли и предпочитат да им хвърлят прах в очите, могат спокойно да напишат тук, че не желаят да бъдат коментирани искрено или там... каквато им е идеята.
Надявам се да съм била ясна.

Antinormal

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #93 -: 08 февруари 2008, 20:30 »
Лично на мен мои читатели, които посочват грешките ми, много са ми помагали да оправя доста сериозни грешки в писането ми. За което съм наистина благодарен. Но в скоро време такива коментари наистина са много рядки, а както вече стотици пъти беше написано в тази тема, тук, в Откровения, професионална критика няма и няма да има. Такива екстри се заплащат все пак. Проблемът не в липсата на професионална критика, а във факта, че все по-малко хора пишат коментари, в които посочват грешките на автора и евентуално дават препоръки за по-добро написване на произведението. Тази тема е доста еднообразна всъщност - всеки повтаря едно и също, но го казва по различен начин. За мен тази тема е ненужна, но няма нужда да налагам мнението си, некоректно е. Проблемът идва от това, че много от публикуващите тук очават от небето да изпаднат професионални критици и да ги превърнат в професионални писатели/ поети/ художници/ фотографи/ журналисти и т.н. Така тук не става и няма да стане никога. Аз самият не очаквам подобно нещо, публикувам най-вече за да получа отзиви от откровенци. Никога не съм давал необосновани негативни коментари, негативни въопще. За мен просто няма смисъл. И само да добавя, че съм само на 13 и съм доста незначителна част от този сайт, а и в писането едва прохождам.
Със здраве, Антинормал : )

бармах

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #94 -: 08 февруари 2008, 20:55 »
В спора се ражда истината.Мисля,че ако думата "критика",се замени с "предложение" или"препоръка",ще бъде много по-лесно.Защото "критика" е силна дума,която се интерпретира различно от голям брой автори.

henryoliver

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #95 -: 09 февруари 2008, 04:53 »
Не! Антинормал много си прав! Тук явно не е нужна критика... Наистина съм се объркал!Нямайте мнения, обичайте се, пийте заедно и творете... Сбъркал съм! Ина, ако сметнеш затвори темата. Няма критика, няма мнения, няма коментари за глупави съчинения, защото сме много хора... Това е обяснението. Много хора сме. Лошо ли е? Благодаря ви за странномненията! Хенри
« Последна редакция: 09 февруари 2008, 05:38 от henryoliver »

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #96 -: 09 февруари 2008, 10:14 »
Ами не може, Ясене, хем да си популярен, хем да си елитарен. На ТЕБ ли да обяснявам, че двете се изключват взаимно? И твоята поезия от 37000 потребители я четат и коментират една шепа хора, защото не е лесно смилаема. А и ти самият малко коментираш. И то само най-доброто.
Цитат от Хенри: “Има адски много неща, които честно казано ме обиждат като ги прочета, защото в тях няма..... нищо.”
Защо не го кажеш в коментар?

henryoliver

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #97 -: 11 февруари 2008, 02:32 »
Не разбирам какво общо има това, кое, как и колко коментирам аз. Когато ми хареса даден текст поздравявам автора му, когато видя нещо, което е слабо не поздравявам никого. Може би за последен път пиша в темата и за последен път искам да кажа, че не се смятам за елитарен или не. Идеята изобщо да отворя подобна тема беше да виждам, да виждаме различни мнения, а не само понякога твърде незаслужени похвали. Не визирам конкретни текстове, нито пък автори. Моите уважения към всички! Хенри

gerrda

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #98 -: 11 февруари 2008, 02:50 »
Хенри, моите уважения! Но mishona_art те попита защо не изкажеш в коментар дадено негативно мнение за някоя творба (писмена). Е не може да не е конкретно възмущението ти към някои неща! Така че - соу сори. И знаеш!

green_poison

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #99 -: 14 февруари 2008, 16:51 »
първо здравейте н всички откровенници искам само едно нещо да кажа никой не може да се сърди за критикатата аз обожавам хора които искренно си казват това което им е на душата,не смятам че пиша кой знае колко добре и умея да понасям критика и съм я понасяла дори съм благодарна!Тази тема на форома е точно на мястото си,немога да търпя подмазвачи лично аз като личност често съм съдена за директността си но за мен свят без лицемерие е по добър!

RalitsaAleksandrova

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #100 -: 19 февруари 2008, 19:36 »
И аз съм на твоето мнение, ако искаш да прочетеш малко критика можеш да видиш моите коментари - тези произведения или автори, които ме дразнят хич не им цепя басмата. Но въпреки че имам остър език и не прощавам на некадърниците, не мога да отрека, че има и страшно много добри автори в този сайт. За мене отговора е че чисто статистически много българи притежават вроден талант и умения които не биват забелязани. От друга страна като че ли някои теми за които се пише тук, като че ли са преекспонирани.Ако анализираш да речем няколко любовни стихотворения, можеш да не откриеш кой знае каква съществена разлика в стила и изразността на авторите. Като че ли се оформя някакъв стандарт, по който се редят изразите мислите и логичните заключения. И определено оценките и коментарите следват този стандарт. Така и авторите и читателите се въртят в омагьосания кръг на клишетата. Не искам да показвам това нагледно цитирайки конкретни произведения, тъй като това ще бъде унизително за авторите и техните съкровени мисли и чувства. Но човек, който анализира ще чете и ще прави сравнения и ще види ,че в думите ми има доза истина.

NikitaYan

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #101 -: 20 февруари 2008, 20:38 »
За критиката и хората....Каква критика мога да пиша аз ,без литературно образование? Как ще обясня на някой защо нещо не ми харесва? Опитвам се да пиша каквото мисля в коментарите, когато са пробудили мисъл произведенията, но все пак незная... може би за това няма негаттивна критика ( май градивна се казваше)...

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.