Астрологията-комерсиално забавление или най-древното и мъдро познание.

Автор Тема: Астрологията-комерсиално забавление или най-древното и мъдро познание.  (Прочетена 961 пъти)

Darena

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
Здравейте,
Бих се радвала в рамките на този прекрасен сайт да общувам с хора, които имат интереси в областта на Холистичната астрология, която включва в себе си не само психологически параметри, но и духовните измерения на нашия кратък житейски земен отрязък. Астрологията е не само строго научно познание, в смисъл на определени правила, но и възможност да се развие собствената ни интуиция чрез различни изкуства - рисуване, поезия, музикална усетливост...Всъщност, развивайки душата си по този начин ние даваме възможност за развитие на цялостната ни личност - на физическо, душевно и духовно ниво.
Поздрави! Дарена
« Последна редакция: 10 февруари 2008, 13:08 от Darena »

^l^

• Маниак
  • Публикации: 88
  • en el mi corazon estas solo tu para siempre
Хей,здравей от мен:>>Най-накрая да открия тема;)точно като за мен.И аз се интересувам от астрологията,и изобщо окултните науки;>>>(Имам си карти таро,но се уча още).В момента се вълнувам главно от Френологията;>Наука,според която може да се определят наклонностите и като цяло характера на човека,съдейки по формата на черепа:>Признавам си,че има много още,което не знам.Ще се радвам темата да продължи:)

">" и ")" не са един и същи знак... и при изписването им се получават различни символи или безсмислици. Само уточнявам. Интервалите са в друга тема.

Иванова
« Последна редакция: 10 февруари 2008, 17:32 от Иванова »
nada..

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
В spiralata.net може да се намери много езотерична литература. Например на Стивън   Аройо "Астрология, карма и трансформация",  книгите на Линда Гудман - слънчеви и звездни знаци и др. Може би вече си ги изчела, Дарена. Аз минах покрай астрологията, но не се задържах дълго там. На мен нумерологията ми стана по-интересна. Струва ми се по-точна и възможностите за измпровизации, произтичащи от личността на "гадателя" са по-малко. Това обаче не означава, че  подценявам астрологията като наука, тя ни най-малко не е забавление, а е занимание за сериозни и отговорни хора.

Darena

• Закоравял потребител
Хей,привет, любителю на сериозната Астрология! Незнам точно как да се обърна към теб, защото инициалите са наистина странни. Но и с "приятелю" за мен ще е истина.
Честно да си кажа много плахо пуснах тази тема, защото си мислех, че изобщо никой няма да й обърне внимание по начина, по който я мисля и чувствам.
Аз съм психолог и психотерапевт по професия, но вече повече от 4 години потъвам в дебрите на тази едновременно и наука, едновременно и изкуство, голяма и вечна тема - Астрологията. Работя с нея  и я откривам всеки ден, общувайки с много хора. За мен тя  е невероятен инструмент към човешката душа, по-точен от всеки стандартен психологически тест.
А Френологията също е една интересна научна област, където са нужни освен точни познания, но и интуитивни прозрения, нали така? Ще ми разкажеш ли нещо повече за собствените ти занимания и наблюдения? Защото там всъщност наблюдателността е от изключително значение.
И може би ако теб те интересува нещо, с което аз мога да ти бъда полезна, взаимно ще се срещнем в това пространство.
Поздрави!
« Последна редакция: 10 февруари 2008, 18:32 от Darena »

Darena

• Закоравял потребител
Здравей, mishona_art!
Абсолютно съм съгласна с теб за отговорността и сериозността на хората, които наричат себе си "астролози". В най-древни времена всъщност това е била първата развита област изобщо в човешкото познание и е била единствено практикувана от жреците - най-мъдрите, най-знаещите сред всички. Те на практика са имали чрез ритуалите директна връзка с боговете. Та затова аз не наричам себе си "астролог" :lol:Звучи ми доста неистинско и неискрено, даже грандоманско в нашето толкова материално време. Работя обаче по въпроса не само по придобиването на много практически опит, както и развиване на интуитивните ми сетива точно чрез различни видове изкуства/имам Слънце в Телец в 10 дом и много поетична и музикална душа/.
Освен това достигнах до извода, че за да застанеш срещу един човек и му говориш за неговия собствен живот и съдба, трябва много, много да работиш над собствените си такива. И по- скоро да си ги преработил всичките си страхове, комплекси, болки... Най-важното - да си се научил да прощаваш, а и да си благодарен за всичко онова, което ти поднася живота. Това е един дълъг път вътре в нас, който вероятно носи много и външни и вътрешни сътресения. Усилието обаче си заслужава, защото в края на Пътя научаваш какво означава да си достигнал до една истинска и осъзната вътрешна Свобода.Никой друг не може да ти я даде, а само и единствено ти самият.
Поздрави!

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.