ЦИНИЗЪМ..на връх 3 март

Автор Тема: ЦИНИЗЪМ..на връх 3 март  (Прочетена 3591 пъти)

vesi-lina

• Луд форумджия
  • Публикации: 127
ЦИНИЗЪМ..на връх 3 март
« -: 02 март 2008, 15:50 »
"Депутатите броят 2 млн. за нови коли
Външно купува ракия, вино и климатици за 260 бона
...............................
Властта развърза кесията. Навръх 1 март парламентът и министерствата вързаха на бюджета мартеница за милиони. Нови коли за 2,08 млн. лева си поръчаха депутатите. Обявата се появи в петъчния брой на Държавен вестник, като идеята е догодина избраниците да са с напълно обновен автопарк. За целта Народното събрание е решило да направи комбинация "две в едно" - освен че ще купува возила, ще се пробва да се отърве и от досегашните си мерцедеси и BMW. На принципа сливи за смет парламентарната администрация ще се опита да замени старите коли за нови, издадоха оттам.
На пролетни харчове се отдаде и външно министерство. Хората на Ивайло Калфин пуснаха обяви за обществени поръчки на стойност 9 млн. лева. От съобщението в Държавен вестник става ясно, че само за ракия, бяло и червено вино и други напитки за протоколни нужди ще отидат 100 бона. Същата сума впрочем е заделена и за доставка на нови мебели за родната дипломация. Други 160 000 лв. ще идат за охлаждане на администрацията на МВнР в летните жеги. Толкова са средствата, предвидени за покупка на климатици. Външно иска да се оборудва и с нови компютри, лаптопи и принтери. Според обявата в Държавен вестник те ще струват на данъкоплатците 3,2 млн. лева. Отделно към сградата на "Ал. Жендов" скоро се очаква да потегли и доставка от ксерокси, факсове и техника за унищожаване на документи, а също UPS устройства. Поръчката е на обща стойност 280 000 лева.
СОТ за 100 бона, системи за видеонаблюдение за 300 000 лева и сейфове за 80 000 лева са другите основни пера, по които ще текат пари от бюджета на МВнР."
.................
Старите влакове ли?Изгорели хора ли?
Ние депутатковците не сме и чували-шегувате се нали?

Аз не се шегувам!
Като факла изгоря сина на мои близки...студента Стоян Ковачев...Нека се помолим за душицата му!
Проф.Рашев археолог,съпруг на приятелката ми все още се издирва.../Преди малко разпознаха и него!
Мир на праха им!
Това е 3март за шуменци!
Утре не ми се слуша "Мила родино ти си земен рай"
Жалко!
« Последна редакция: 02 март 2008, 15:58 от vesi-lina »
Не съм писател,нито поет,но обичам стойностното и красивото!

shumkd

• Луд форумджия
  • Публикации: 150
Re: ЦИНИЗЪМ..на връх 3 март
« Отговор #1 -: 02 март 2008, 16:30 »
Веси, ...  прегръщам те !

Незабравима

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 251
« Отговор #2 -: 02 март 2008, 16:33 »
Страшно е, Веси... Страшно!! А колко е Жалко... Просто нямам думи!

Арлекин

• Луд форумджия
  • Публикации: 184
« Отговор #3 -: 02 март 2008, 16:45 »
Жалка е не родината ни, а са жалки тези, които се разправят с нея... няма да коментирам мизерията и безхаберието по подръжката на Българсkи Държавни Железници... Аз също имам познати пътували в кошмарния влак.. за щастие са живи и здрави..
Политици ли??? Няма такова нещо в България има само измекяри и алчни коп*****, които не виждат по далеко от носа си и не забелязват случващата се трагедия и нещастието на хората...
Мир на праха на загиналите...
« Последна редакция: 02 март 2008, 16:48 от Арлекин »
Думите лъжат, само очите разкриват душата...
http://miroslavkrustevdesign.webs.com/

Darena

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #4 -: 02 март 2008, 18:30 »
Аз щях да пътувам за Шумен, за да изнасям там лекция със същия този влак. По стечение на обстоятелствата пътувах една седмица по-рано ,в същия кушет! Шуменка съм, българка съм, ужасно ме боли. Защо всички тези хора е трябвало да преживеят този ужас! Чия справедливост е това! Нима Бог е поискал това и е искал те да изгорят като факли в съня си? Нима това Е Любовта на Бог!!!
Датата е 28.02.2008 /сборът е 22/,часът 00.00 преди 29-ия ден на февруари/което може да се случи на 4 години!/.Около този час хората не са заспали чак толкова дълбоко, нито пък шафнерите/освен ако не са заспали по други причини!/ Нищо повече няма да коментирам!
Прегръщам ви с обич и с истинско човешко съчувствие!
ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА НА ТЕЗИ НЕВИННИ ХОРА!

Aneta_kz

• Маниак
  • Публикации: 83
« Отговор #5 -: 02 март 2008, 20:43 »
!!! :crybaby:
Мир на душите им!
АНИ-КЗ

dickinson

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #6 -: 02 март 2008, 22:15 »
Знаеш ли, че си права- прекалено много са съвпаденията. Страшно е.

dar4e_to

• Форумен лъв
  • Публикации: 265
  • Там...оттатък.
« Отговор #7 -: 02 март 2008, 22:45 »
Съжалявам за невинните жертви...
Съжалявам, Весе...
На този етап всички други думи са излишни.
"Един IP адрес - един глас за произведение!"

gerrda

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #8 -: 03 март 2008, 05:32 »
ужас необхватен е това с изгорелите хора... и в случая не трее да се споменава само за бдж, а и за държавата; на която не и пука кое как е оборудвано и т.н. - важното е да има манджи, яденйе и пиенйе, мерджани, баварци и тн - простотията управлява България!
А защо?
Хората си мълчат - включително и вие, които четете, и всеки разчита на въображенията си, че като се скрие в жалката си черупчица, направо едва ли не се е скрил от Господ и не участва никъде и в нищо. Това важи и за мен. Но леко е смешна картинката със щрауса, драги зрители!
Само отбелязвам истината и реалността.
айде, честит трети март.

vesi-lina

• Луд форумджия
  • Публикации: 127
« Отговор #9 -: 03 март 2008, 07:17 »
Аз  изчистих поста да не дразни!
Не съм писател,нито поет,но обичам стойностното и красивото!

Етчи

• Маниак
  • Публикации: 99
« Отговор #10 -: 03 март 2008, 07:46 »
Трагедия, ужас случващ се сега и пред очите ни.
Думите са излишни а и напълно безсилни в случая. Болезнена рана за обществото ни. Тъжно и жалко, а още по-жалко и грозно е това, че докато едни са помагали, други са снимали с мобилните си телефони трагедията...
Поклон пред жертвите...
Жест , дума , усмивка , доброта...
какво ни пречи да даряваме това?

aranhuez

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #11 -: 03 март 2008, 07:54 »
Форумите са за да се изказва позиция и активно гражданско самосъзнание, няма политизиране тук! Ако подобни теми не присъстват никъде тук, значи сме извън света.
Както е казал Ботев:
"Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,
затуй, че ти си черна робиня,
затуй, че твоят свещен глас, майко,
е глас без помощ, глас във пустиня."

Поклон пред паметта на загиналите за освобождението на родината ни от турско робство!

Поклон пред паметта на загиналите в тази трагедия!
« Последна редакция: 03 март 2008, 07:57 от aranhuez »

Арлекин

• Луд форумджия
  • Публикации: 184
« Отговор #12 -: 03 март 2008, 13:18 »
За тези влакове е трябвало да се помисли много преди 23:23 часа на 29.02.2008г.!!!! Там е цялата драма, защото винаги се осъзнава проблема, когато вече е прекалено късно... Безобразие е в 2 вагона да има 4 пожарогасителя, от които само един да работи!!!!!!!
Жалко е, ако се учим от подобни грешки, а не се взема отговорност преди такива инциденти...
Съболезнования!
« Последна редакция: 03 март 2008, 13:24 от Иванова »
Думите лъжат, само очите разкриват душата...
http://miroslavkrustevdesign.webs.com/

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #13 -: 03 март 2008, 16:52 »
И отново днес българските държавни мъже (и железници) поставиха съвестта ни на изпитание. Цял ден си блъскам главата над въпроса - да честваме или да скърбим? На кого по-напред да отдадем почит - на загиналите за свободата на Отечеството или на жертвите на ръководителите на същото това Отечество? Вие имате ли отговор? Защото аз нямам.
Остана ли празник в нашия календар, който да не е бил почернен?
Апропо, за този влак не е било нужно някой да помисли в 23.23. Той не е аварирал внезапно, бил е подготвян за тази авария чрез немарливо отношение в течение на няколко десетилетия. За целта са избрани или назначени хора, които срещу подходящо заплащане са длъжни да мислят за това 24 часа на ден. Както и за моста край Бяла. Както и за дискотеката на ледената пързалка. Както и за катастрофата край Лим. И колкото и да ми се иска, не мога да не стигна в съжденията си до политиците и държавниците ни.

sweety_star

• Луд форумджия
  • Публикации: 144
« Отговор #14 -: 04 март 2008, 19:03 »
Аз... аз съм потресена... наистина не знам какво да кажа... Трагедия!!! Мир на праха на загиналите!  :cry:
  И с риск да прозвучи глупаво и налудничаво, ще отбележа, че забелязах, че всяка година преди голям български празник стават злополуки, които отнемат много жертви. Аз поне вече не вярвам, че това е съвпадение...

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.