СОФИЙСКИ ВЕЧЕРИ НА АВТОРСКАТА ПЕСЕН

Автор Тема: СОФИЙСКИ ВЕЧЕРИ НА АВТОРСКАТА ПЕСЕН  (Прочетена 1129 пъти)

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
СОФИЙСКИ ВЕЧЕРИ НА АВТОРСКАТА ПЕСЕН
ЗА МЕЖДУНАРОДНИЯ ПРАЗНИК НА МУЗИКАТА

На 20 и 21 юни 2008 г. в столицата се провежда ежегодният фестивал Софийски вечери на авторската песен, организиран от читалище „Николай Хайтов” със съдействието на Министерството на културата, Столична община и Район Изгрев, Френския институт в София, Националния музей „Земята и хората”, Фондация „Славяни” и др. Тази година той се провежда за пети път и е сред водещите събития от мащабната програма по повод Международния празник на музиката - 21 юни.
      Най-изявените поети с китара у нас ще пеят новите си песни, а техни колеги от Русия, Великобритания, Германия и други страни ще гостуват на сцената на фестивала. Ще бъдат представени нови албуми и поетични книги на бардове, които имат своите почитатели в България и в чужбина.
      Тази година софийската публика отново ще може да се наслади на изпълненията на Гриша Трифонов, Пламен Ставрев, Маргарита Друмева, Славимир Генчев, Христо Караславов, Тодор Янкулов, Слави Георгиев, Милен Тотев, Иван и Живка Ненкови, Христо Граматиков, Татяна Йотова, Красимир Йорданов, Митко Динев, Гинчо Павлов, Светла Георгиева, Пламен Сивов, Нели Воева, Кристиян Симеонов, Димитър Христов и др. След специална селекция във фестивалната програма ще участват и нови имена, както и известни певци и инструменталисти от различни жанрове на музикалното изкуство.
      На 20 юни концертът е от 15 до 19 ч в Националния музей „Земята и хората” /вход свободен/.
     На 21 юни - от 16 до 21 ч. празничната програма е на откритата естрада в Борисовата градина.
      По традиция нощната програма на фестивала с песни и дискусии е в клуб-ресторант „Жолио” – известно средище на поетите с китара в София.
« Последна редакция: 13 юни 2008, 09:06 от Иванова »

savov

• Маниак
  • Публикации: 58
  • BG
Re: СОФИЙСКИ ВЕЧЕРИ НА АВТОРСКАТА ПЕСЕН
« Отговор #1 -: 07 декември 2008, 19:59 »
Аз съм от т.н. "и други", които взеха участие в превърналия се в истински празник, фестивал на българските бардове.
Всичко беше организирано безупречно и мога смело да заявя, че идеята да се изнесе подобен концерт навън...в Борисовата градина, бе страхотна!

Лично за мен - това ми представяне на бардовска сцена беше най-успешното!...
Почуствах сцената и емоцията...звукът също беше на ниво!
Имаше и доста публика, освен обикновенно присъстващите изпълнители и техни приятели...

Невероятен спектакъл!
Не го пропускайте догодина...
« Последна редакция: 24 декември 2008, 18:53 от savov »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.