ПЛАГИАТСТВО!!!

Автор Тема: ПЛАГИАТСТВО!!!  (Прочетена 47086 пъти)

diva_strast

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
ПЛАГИАТСТВО!!!
« -: 02 октомври 2006, 02:55 »
Без да искам се натъкнах на мой стих който е публикуван от TaH4eTy. Както вече споменах в коментара си, не смятам че стиха е нещо особенно...Писан е преди около 4-5 год. и горе-долу по това време е и публикувам във вестник "ТинеийджърЛов".
Това е стиха "Лицемер" :

Аз казвах ли ти да не си отиваш,

аз молех ли те даже през сълзи?

Но ти избра със нея да заминеш,

живот и радост с нея да градиш.

Защо сега при мене пак се връщаш,

защо дойде без милост ми кажи?

Надяваш се,че още те обичам?

Помисли ли,че още ме боли?

Излъгал си се-вече те забравих!

Макар и трудно да живях без теб.

Аз имам вече нова радост,

която винаги ще е до мен.

Ще бъде вечно с мен,

ще ме закриля.

Ще бъде мил и даже кавалер,

защото въпреки че те обичах

признавам,че си лицемер!

Така.....
Още един от стиховете на TaH4eTy не е неин. Това е стиха "Безчувствен".Той е от така наречените "спомени".
Ако се поразровя още малко може и да намеря и автора му,но за сега намерих това:http://infinity.byethost7.com/page.php?1

Да съществуваш и живееш е лесно...Да умееш да обичаш е велико!!!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 839
Re: ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #1 -: 02 октомври 2006, 09:31 »
Потребител TaH4eTy(Таня Димова) беше изтрит за плагиатство.

angel_zone

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Плагиатство
« Отговор #2 -: 20 март 2007, 16:41 »
Току що забелязах, че потребителят Sock (Мира) е оставила коментар на мое произведение, а именно превода на песента на Christina Aguilera - Candy Man. Въпросния потребител казва : "Ам песничката е готина ама текста на английски не е така все пак мерси...  ". Аз реших да погледна нейните произведения и забелязах, че тя също е превела тази песен. С надежда да открия грешките си, прочетох превода и останових, че той изцяло е копие на моя!!! За пръв път правя подобна неприятна констатация и съм крайно възмотена от нейното поведение. Моля, обърнете внимание!
I keep going right back to the one thing that I need to walk away from...

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 891
Re: Плагиатство
« Отговор #3 -: 20 март 2007, 17:15 »
ще бъде проверено. благодаря за реакцията.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

sweet_leaf

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 18
« Отговор #4 -: 22 март 2007, 13:52 »
тя мадамата си е изтрила произведенията...
Shu Walrus

sweety_star

• Луд форумджия
  • Публикации: 144
« Отговор #5 -: 22 март 2007, 14:20 »
Еми какво да ви кажа и аз? Хора всякакви.... :dontknow:

Grimoir

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #6 -: 06 май 2007, 03:35 »
лол, това е било доста тъпо.. хаха
If Freaky Fred Found Fifty Feet of Fruit and Fed Forty Feet to his Friend Frank how many Feet of Fruit did Freaky Fred Find?

toniivgr

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #7 -: 05 юни 2007, 19:19 »
Ами и аз съм изумена от плагиатството в сайта . За втори път ми се случва вече и започнах страшно да се нервя . Преди около 5 минути веднага щом влезнах в сайта и видях новите преводи забелязах превода на песента Rihanna feat. Ne-Yo - I hate that I love you и реших да го прочета понеже и аз го имам . Още един вариант  нямаше да е излишен и какво да видя Преводът на БГ е едно към едно с моя . Чак и запетаите съвпадат !!!  :shock: А ето го и "нейния" превод
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=54993
Cristiano Ronaldo forever !!!

Galina_B

• Закоравял потребител
  • Публикации: 27
« Отговор #8 -: 08 юни 2007, 08:47 »
"Откровения" е любимият ми сайт! И затова се питам: дали някой не се опитва да го дискредитира, за да се насочат потребителите му към други сайтове? Но какво ще спечели от това този някой?!

Романтик

• Луд форумджия
  • Публикации: 219
« Отговор #9 -: 08 юни 2007, 17:27 »
Здравейте!!!
Галя, твоят коментар ме накара да се замисля. Не зная какво би спечелил някой, но като съм виждал други подобни сайтове, не бих ги сравнил с нашия. Много по-добър от тях е. Визия и много други неща, да не изпадам в подробности. Конкуренция има, както навсякъде. Нормално е всеки да се стреми да дискредитира по-добрия, с цел привличане на спонсори и потребители. А какво по-лесно, ако има в сайта плагиатство, кавги и неуредици. Важно е ние самите потребители да не допуснем това. Да отстояваме това, което е тук.
Приятна вечер!!! :D

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
« Отговор #10 -: 10 юни 2007, 11:02 »
BqSnA`I`OpAsNa (Теодора Андонова)
опит да публикува разказ, вече публикуван тук през 2005 г. изтрити бяха 1 стихотворение и едно есе, които също не са нейни.

няма да спра да публикувам имената на потребители, изкушени да представят чужди произведения за свои!
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
« Отговор #11 -: 13 юни 2007, 12:01 »
горецитираната потребителка днес бе окончателно изтрита поради продължаващите опити да публикува чужди произведения!
не знам как да нарека подобни действия...

Vladicheto

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #12 -: 16 юни 2007, 04:28 »
К'во да се пра'и - тоя проблем засяга не само Откровения.com а и цялото световно изкуство.
Предполагам помните онази прословута "Евровизия". Това което можем да направим е да сигнализираме на тези които имат властта да накажат провинилите се.

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
« Отговор #13 -: 16 юни 2007, 13:43 »
niksun4eto (Николай) ще бъде предложен ОТНОВО за изтриване ОТНОВО за плагиатство!

Vladicheto

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
Re: ПЛАГИАТСТВО!!!
« Отговор #14 -: 17 юни 2007, 02:51 »
Поздрав за бързата реакция!!!

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.