Днес е Никулден!

Автор Тема: Днес е Никулден!  (Прочетена 2450 пъти)

Nella_gold

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
Днес е Никулден!
« -: 06 декември 2008, 02:37 »
Честит празник от мен на всички именици от сайта, с пожелания за много здраве и късмет!
Оле, щях да забравя ...рибарите, моряците, банкерите! :D

sandra95

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
Re: Днес е Никулден!
« Отговор #1 -: 06 декември 2008, 10:34 »
Честито на всички именници от мен!
Нека това име ви носи много щастие, здраве, късмет и всичко, което си пожелаете да се сбъдне, и да имате много творческо вдъхновение.[/color

ico10

• Луд форумджия
  • Публикации: 145
« Отговор #2 -: 06 декември 2008, 11:57 »
Честит имен ден на всички!
Честит празник и на всички бургазлии!  :D :D :salute:

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 587
« Отговор #3 -: 06 декември 2008, 12:19 »
Своята най-известна добрина Николай Чудотворец извършил в родния си град Петра. Един заможен и почитан гражданин ненадейно се разорил и не можел да омъжи трите си дъщери. Св. Николай още същата нощ подхвърлил през прозореца на бедняка голяма кесия със злато. Като се събудил на сутринта, бащата не могъл да повярва на очите си - насред стаята блестели жълтици. Скоро омъжил най-голямата си дъщеря за добър момък. Подир време Св. Николай подхвърлил още една кесия в дома на разорения и така била задомена и втората щерка. “Милостиви Боже, замолил се благодарният баща, покажи ми тоя благодетел!” Скоро желанието му било изпълнено. Една тъмна нощ беднякът дочул как някой отваря прозореца и през него за трети път влетяла пълна със злато кесия. Стопанинът скочил, затичал след непознатия и когато го настигнал, познал Св. Николай. Коленичил пред него и казал: “Ако не беше те пратил Господ да ни спасиш, аз щях да стана просяк или крадец. Благодаря ти, че ме запази от грях!” По-късно разореният човек станал рибар и при всяка хваната риба, целувайки я, казвал: “На Свети Николай Чудотворец!” Оттогава на 6 декември си хапваме риба и най-вече шаран, символизиращ силата и добротата.

Честито на именяците!
Един IP адрес - един глас за произведение!

doreto66

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 158
« Отговор #4 -: 06 декември 2008, 12:30 »
:occasion7: Живо да Ви е името! :occasion5:
« Последна редакция: 06 декември 2008, 12:32 от doreto66 »
С пчелите (и не само) никога не се знае.

petinka67

• Луд форумджия
  • Публикации: 238
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
« Отговор #5 -: 06 декември 2008, 12:56 »
Честито на всички Откровенци, които имат празник днес! :occasion5:
Именници, да ви е живо и здраво името, а св. Никола винаги да ви закриля! :notworthy:
На рибарите и на банкерите - много риба и пари в... мрежите!
 :wav:
 :love4:
.

kireto1982

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
« Отговор #6 -: 06 декември 2008, 13:34 »
честит имен ден на всички именяци много здраве,щастие късмет успехи
НАздраве

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.