Жан-Мишел Баския

Автор Тема: Жан-Мишел Баския  (Прочетена 5604 пъти)

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
Жан-Мишел Баския
« -: 13 юли 2009, 04:44 »

Jean-Michel Basquiat (1960 - 1988): Artist And Cultural Icon

Жан-Мишел Баския наричан още "баща на графитите" успява да създаде изключително специфично изкуство, което без съмнение е фактор и в нашето съвремие. Той е считан за първият художник афроамериканец от световна величина. Неговото творчество е определено като "Нео експресионизъм". Много може да се говори за Баския, но за момента няма да преписвам уикипедия :) . Аз бих ви приканил просто да погледаме неговите картини... и да стаим дъх за момент.

Баския в действие:

Уикипедия
Биографичен филм (линк към IMDb)
« Последна редакция: 14 юли 2009, 22:46 от Дарко »
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 890
Re: Жан-Мишел Баския
« Отговор #1 -: 13 юли 2009, 22:33 »
определено не бих го показала на децата и внуците си.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

truthiseek

• Закоравял потребител
  • Публикации: 48
« Отговор #2 -: 14 юли 2009, 15:30 »
определено. вземат разберат що туй анти-арт, после да се чудим какво да ги правим.
Mundus vult decipi, ergo decipiatur.

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
« Отговор #3 -: 14 юли 2009, 23:00 »
Смених някой от нещата. Честно казано изкушавам се да замълча, но ми е трудно. По принцип за Баския и не само за него, а може би и за всяко едно изкуство човек трябва да гледа с отворен ум, за да може да го оцени. Ако го гледа през очите на домакиня с престилка и ролки на главата си (например) мисля, че трудно би могло да се получи взаимодействието между картината и наблюдаващия.
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 890
« Отговор #4 -: 15 юли 2009, 01:15 »
да си призная - свалих пеньоара и си тупирах косата, даже си лакирах ноктите и грим си сложих... че и питие си налях... не става, не е моят човек с тия човечета. но пък е твоят - лошо няма. въпрос на вкус - казала кучката и си облизала...
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

neiko

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #5 -: 29 юни 2011, 16:44 »
Попринцип уважавам уличното изкуство,но този пич нещо не ме впечетли.Поне не от извадката,представена тук.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.