Необходими материали

Автор Тема: Необходими материали  (Прочетена 3510 пъти)

cellee

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Необходими материали
« -: 20 юли 2009, 17:14 »
Здравейте
искам да си набавя най-необходимите неща за рисуване, но тъй като не познавам никой, който се занимава с това, пък и в интернет не намирам, ще ви помоля, който знае да ме просветли малко.
Примерно моливите какви трябва да са (Б2, Б4 или нещо друго) кои са за сенки, кога се ползват примерно по-твърди моливи, ако можете ми кажете
за четките знам, че трябва да са от естествен косъм, а листите да не са гланцирани.
няма да рисувам нещо кой знае какво, просто в нас да си драскам. от време на време ми изплуват някакви идеи и искам поне като хората да ги правя, а не по листи в тетрадки и т.н.
 :)

cellee

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Необходими материали
« Отговор #1 -: 21 юли 2009, 19:32 »
ехо, няма ли никой  :(

Марчето

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #2 -: 22 юли 2009, 01:38 »
Бих ти препоръчала да работиш с молив 2B, като регулираш силата на тона и линията чрез натиска. Въпреки че като за начало можеш да си вземеш моливи HB, B2 и B4. По-твърдият за по-финните и светли неща, а мекият за тъмното. Все пак В2 е най-подходящ. Листът наистина не трябва да е гланциран, но гледай и да не е грапав, защото при щриховане, прави гадна текстура. Ако пък ще рисуваш с бои, по-тежкограмажна хартия избираш, по-добре грапава. Не знам с какво друго искаш да рисуваш, но ако имаш още въпроси - питай. :)
Не гладувайте!!!:)

neiko

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #3 -: 29 юни 2011, 15:59 »
Лично на мен доста ми допада пресованият въглен,защото има някои предимства пред молива:
 1.По-наситен цвят вади;
 2.Няма блясък.
Пък е и евтин.Кофтито при него е,че трудно се докарват детайли.
 Със сухи пастели също се работи приятно,но имат същия кусур като на въглена.
 При моливите най-добре сам да си нацелиш твърдостта,а може и да ги мешиш.
 Успех!
« Последна редакция: 30 юни 2011, 14:47 от neiko »

karina11u

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #4 -: 22 август 2011, 17:55 »
Ако рисуваш портрети, предоръчвам 2Н ,той е много твърд ,така че съвсем леко. Оставя много приятна основа. Постепенно HB, 2B и така до най-тъмните части, където може да използваш и 5B. Успех :) 

ZEKS

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #5 -: 04 септември 2011, 19:57 »
Извинявам се за офтопика но някой може ли да ми каже цената на сухите пастели.
Благодаря.
А сега по темата според мен ако си начинаещ ще ти трябват: Молив, скицник, акварел и много желание!

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.