За/ против аниме/мангата?

Автор Тема: За/ против аниме/мангата?  (Прочетена 9291 пъти)

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #15 -: 12 септември 2004, 01:30 »
Аз щях да гласувам с "не", но обяснението не ми допада.
На мен не ми се струват детски, просто са ми неприятни и груби:) (убийте я с камъни!)
Обаче пък обожаааааааавам филмчетата на Дисни:), макар и да не съм гледала по-новите :)

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
« Отговор #16 -: 12 септември 2004, 17:55 »
Ако се вгледате по-внимателно, ще забележите колко много аниме-то "взима" от традиционната японска живопис и, освен това, колко "реалистично" представя азиатския антропологичен тип... Колкото и противоположни да изглеждат двете неща (широки очи, тесни очи - веднага ще кажете вие...) Загледайте се, обаче.
Все пак японските художници не са си го изсмукали от пръстите този стил.
I'll do graffiti if you sing to me in French

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
« Отговор #17 -: 12 септември 2004, 22:04 »
Цитат на: impure_blood
Обаче пък обожаааааааавам филмчетата на Дисни

Аз съм твоят лъв! (перифраза на "Аз съм твоето прасе!" - Пумба в "The Lion King 1 1/2")

MetaloN

• Маниак
  • Публикации: 63
« Отговор #18 -: 22 септември 2004, 11:41 »
Аз по принцип повече ми харесват историите ... графичното оформление не е на първо място. който иска да си напълни очите само не разбира от изкуство - това е лично мнение :twisted: като форма на забавление е на едно от първите места.  :!:
Никак не е лесно да сънуваш. Особенно когато сънят е толкова истински.

Животът е песен ... тъжна песен!

Grimoir

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #19 -: 30 март 2006, 18:18 »
интересни са ми, а и самите картинки обикновено ми харесват, обичам цветовете и дрехите и тн, само гримасите яко ме дразнят.
всъщност, гледала съм май само Наруто, и ест Ю-ГИ-О рулира,
и там секви сапунки от ТВ: Ейнджъл, детето на цветята, сладката Канди, о, йааа
много са им дълги сериалите..

принцеса Мононоке форевър
If Freaky Fred Found Fifty Feet of Fruit and Fed Forty Feet to his Friend Frank how many Feet of Fruit did Freaky Fred Find?

IceMoon

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
  • Stranded in My Dreams............
Re: За/ против аниме/мангата?
« Отговор #20 -: 23 юли 2006, 22:54 »
Хм, късничко виждам темата, но само едно ще кажа - ОБОЖАВАМ аниме, най-вече жанровете drama, horror, mystery, shoujo и yaoi  :oops:. Има много хубави анимета, гледам си ги вече близо 10 години с голяма радост. Гласувам с двете ръце "за" - толкова красив свят е анимето........ хех.. искам и аз да съм някоя аниме героиня, ама няма.......  :(
Хайде това е от мен. Гледайте Tokko или Higurashi no Naku Koro  ni  (Spirited Away By OGres), яко horror или пък нещо по-лекичко на CLAMP - Tsubasa Chronicles. То е много красиво аниме, прилича на RPG, а май трябва се пусне тема за RPG... 8)
....За себе си да плача, ще откажа, усмихвайки се през сълзи........

stephanova

• Маниак
  • Публикации: 84
« Отговор #21 -: 30 август 2006, 13:47 »
Ето и още един сайт за манги и анимета:
www.animes-bg.com
snimki.animes-bg.com

Аз харесвам мангите...та как да не ги харесва човек? Направо те запленяват с тези женски тела, детски физиономии, огромни очи и фантастични коси :love4:

Но нека не забравяме и хентай - те не бива да бъдат пропуснати  :twisted:
Кафето е разговор.
Когато няма с кого,
го пия в две чаши

Пуполино

• Маниак
  • Публикации: 74
  • Луда, но безобидна
« Отговор #22 -: 30 август 2006, 14:29 »
Понякога се питам "Какво стана с класическата анимация? С красиво нарисуваните филмчета като "Снежанка", "Пепеляшка" и многото други, които ме връзваха пред телевизора, когато бях дете?"...
Не знам, не разбирам анимето, нито пък го харесвам, но сигурно не е предназначено за деца. И пази боже, ако е!
Само от време на време се чудя какви ли филмчета ще гледат нашите деца, като по телевизията не можеш да видиш друго освен футуристична японска аниация.
Когато грехът стане хоби,
човек живее истински добре.

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

naMy4Ho_KoTe

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #23 -: 28 януари 2007, 22:56 »
Металон, ще кажа само една дума: Аниме но токи :)
4yBcTBaM ce KaTo KoTe B 3aXaPeH naMyK!
Czuje sie jak kotka w cukrowej bawelnie!

Rose-of-may

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #24 -: 03 юли 2007, 00:41 »
Naruto ми е едно от любимите...Твърдо ЗА...
мн яко ги рисуват повечето и са някак завладяващи..

tanq-sf

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #25 -: 14 ноември 2011, 12:10 »
О, аз не го разбирам тоя жанр изобщо, не искам да обиждам никого, но просто ми е доста странен...
« Последна редакция: 14 ноември 2011, 17:00 от silvina84 »

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
Против аниме/мангата
« Отговор #26 -: 14 ноември 2011, 15:19 »
Твърдо не. Веднага се аргументирам. Има много поджанрове, но в повечето анимации, които съм гледал, преобладаващ е побоят. Смятам, че когато героите се бият всеки епизод за щяло и нещяло, това е показател за беден сюжет и елементарно действие. На много хора им се харесва, но всъщност това прави анимацията да е проста и да не стойностна. Уверен съм, че един филм има много повече смисъл и много по-добра идея от която и да е анимация.
Едва ли ще съм първия, който ще направи аналог между анимацията/мангата и обикновените сериали. Епизодите са неограничен брой, продължават до безкрай като се появяват нови и нови измишльотини, а началото се губи далече в миналото. Мнгата и анимацията са евтини продукции с ниско качество.

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #27 -: 14 ноември 2011, 16:43 »
Аз пък съм гледал анимета с брилянтни любовни и драматични сюжети.
Казваш, че преобладават тези с побоят, но всъщност пропускаш да споменеш, че това са филмчетата за тинейджъри и деца. А какво за другите възрасти? Мейнстрийма независимо азиатско или каквото и да е кино или телевизия, винаги ще има пошлости.
Анимето и мангата в Япония не са категории за анимацията - там всичко анимационно, което се произвежда си е такова, каквото виждаме да се внася тук, но при тях си се разбира, че това си е анимация. Там тя е навлязла във всички сфери и възрасти. Има готварски филми, научни, комедийни и дори често трудно възприемания от нас хентай, който си е твърдо 18+.
Накратко най-популярните анимета и манги сега са доста безлични... но ако се поразровите може да намерите истински диаманти.

peeping4dsun

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #28 -: 29 ноември 2011, 14:15 »
Аз по принцип, харесвам повече анимацията, пред реално сниманите филми, въпреки, че те вече имат толкова ефекти и обработки, че по-скоро трябва да ги квалифицираме, като по-неанимационни. :D
Причината да предпочитам анимираните герои е тази, че към тях е по-лесно да имаш симпатия, защото нямат живот извън екрана. Конкретно за мангата - да, зарибявка е и като стил, и като сюжетни линии, които налага.
« Последна редакция: 29 ноември 2011, 14:26 от silvina84 »

slavinna

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #29 -: 07 януари 2012, 12:39 »
не мисля, че има нещо лошо, всеки си има вкус и за всеки жанр си има зрители

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.