За усмивките като коментари

Автор Тема: За усмивките като коментари  (Прочетена 3352 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
« -: 29 август 2004, 21:38 »
jiffy (Гери Тушева)        29-08-2004г. 16:40
samo iskam da vmetna 4e imashe dve usmivki tuk zashto suffer_angelus gi e mahnal ne moga da precenia.
Vse pak i te izrazaivat niakakvo otnoshenie kam tvorbata mi.
Ili komentar za administatora zna4i samo dumi , dumi , dumi....
Blagodaria.

Това е повода за дискусията, тъй като няма нищо общо с произведението я пренасям във форума.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #1 -: 29 август 2004, 21:43 »
Не допускам емоциите като самостоятелен коментар, защото могат да означават много неща. Давам пример с усмивката - презрение, снизхождение, радост от произведението, щастие от познанството с автора, усмивка предизвикана от хумора в произведението (ако го има) и т.н.

Ако смятате, че не постъпвам правилно - кажете си мнението - готов съм да дискутирам.

jiffy

• Гост
« Отговор #2 -: 29 август 2004, 23:55 »
Taka niama zna4enie kolko pove4esmislena moje da e edna usmivka , makar 4e da si priznaia ne se biah zamisliala za drygite smisli .
Za men usmivkata e simvol na neshto hubavo na priemane i na razbirane.
Taka ili ina4e za men beshe nai - pravilno da badat ostaveni tezi komentari kato izraziteli na emocii na 4itatel.
Blagodaria.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #3 -: 30 август 2004, 00:45 »
jiffy, за да не те бъркаме има регистрация - само една стъпка е.

Относно умивките - какво пречи да кажеш: "Супер :)" или "Хубаво е :)" - обозначава усмивката и носи все пак някаква информация, а не просто едно противоречиво жълтичко личице. Мислиш ли, че повечето автори м е приятно да прочетат под своето произведение един двусмислен коментар и не мислиш ли, че голяма част от хората биха се почувствали не особено добре ако някой сложи коментар (дали ще е с думи или емоции), който може да се тълкува и добре и зле?

Значи мнението ти го приемам за конкретните емоции, защото ти си автора, но въпроса е глобален - защото не мога да прилагам 200 различни критерия при коментарите (това е приблизително броя на авторите към този момент).

jiffy

• Гост
mislia 4e samo nie shte si dodiskutirame
« Отговор #4 -: 30 август 2004, 14:30 »
Zna4i iskam parvo  da otbeleja 4e az vinagi shte imam po razli4no mnenie ot mnogo hora v otkrovenia. Ne mislia 4e e vajmojno da se ugodi na vsi4ki ni i shte te razbera. Vse pak ti administrirash i rabotata ti se sastoi v tova da go pravish kakto smetnesh za nai pravilno.
Az sam gotova da priema argumenta ti za izraziavaneto na emocia samo 4rez usmivki. Ti kajvash 4e imalo avtori koito niamalo da se zaradvat na takiva komentari... Moje.
Oba4e znaesh li kakvo ne haresvam. Vlezesh vidish si priozvedenieto glasuvano i nikakav komentar. Niama zna4enie polojitelen ili ne.
A kak razbrah 4e usmivkata izraziavashe neshto hubavo?
Ami mislia 4e ot ocenkata koiato mi beshe postavena proli4a.
Ne iskam sega dve usmivki da se prevarnat v mrashtenki zatova niama da komentiram pove4e.
Shtom si reshil 4e ne si struva da ostaviame takiva komentari togava trii gi. Az vse oshte shte posehstavam sita. i shte 4eta drygite deto imat i dymi4ki v tiah. lek den ot men.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #5 -: 31 август 2004, 00:14 »
jiffy, стремя се да правя каквото мога, дали имаш различно мнение от мен или от някой друг няма никакво значение - никой не съм преследвал заради мнения, дори заради публикувани чужди произведения. Изобщо се абстрахирам от такива неща, още повече че ми се струва, че ти си свестен човек и бих изпитал голямо удоволствие ако се запознаем и си побубрим - мисля, че има за какво да си говорим.

Все пак приемам аргументите ти, но не обещавам, че ще настъпи промяна - нека ми отлежи малко. А и днес съм в адски кофти настроение - катастрофирах, написаха ми половината закон че съм нарушил и изобщо не ми е до нищо друго.

Ниела

• Гост
« Отговор #6 -: 31 август 2004, 14:25 »
И мене ме мъмриха няколко пъти за емоцийки-отнемали място.
Съгласна съм, че не е приятно да видиш само някаква оценка без една думичка дори.Но да ви кажа -усмивки много.Има отделни емоции за сарказъм, за искрена радост, дяволита и т.н. Мисля, че няма да има  недоволни от една ведра емоцийка, нали?

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #7 -: 31 август 2004, 16:17 »
Мъмриха те за емоции които са 60х60 пиксела и отгоре. Просто имаше огромни "емоциийки", обясниха ти защо не е препоръчително да слагаш такива емоции в коментарите си.

Изобщо винаги съм се чудил как така успявате да изопачите думите ми до степен, че да изляза злият тип.

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
« Отговор #8 -: 31 август 2004, 18:21 »
Аз съм против прекалената употреба на емотикони.
Хубаво е, че чувствате емоции, но винаги тези емоции са съпроводени с мисли.
Дори несъзнателно знаеш точно по каква причина нещо ти е харесало/не ти е харесало.
Само че след това се започва с конформизма - дали и другите мислят така...
Дали ще ми се смеят, ако дам такава и такава оценка/коментар.
 И хоп, слагаме универсален емотикон, нарисуван от някой за да се продава.
Никой няма да си купи емотикон, несигурен в себе си, затова и всички емотикони,
каквито и "емоции" да изразяват са големи сладури и пичове.
(най-малкото лицата им са симетрични - нещо, с което повечето хора не могат да се похвалят)
I'll do graffiti if you sing to me in French

Anonymous

• Гост
« Отговор #9 -: 01 септември 2004, 09:25 »
ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО!Мисля, че никой не те приема като "злият". Ти просто си гледаш работата.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #10 -: 01 септември 2004, 16:31 »
Цитат на: Anonymous
Мисля, че никой не те приема като "злият".

Е това е защото не преглеждаш пощата ми (ти няма и как)  :lol:  :lol:  :lol:

jiffy

• Гост
« Отговор #11 -: 02 септември 2004, 17:57 »
suffer_angelus,
az sashto bih se radvala da si pogovorim makar i virtyalno(taka ili ina4e poznavam dosta tvoi priateli tuk v Germania : Darmstadt i ako pone malko prili4ash na niakoi ot tiah zna4i ve4e te poznavam). Ina4e vijdam 4e diskusiata s men ili bez men varvi koeto e strahotno.:)
za sebe si znam ve4e niama da komentiram samo s usmivka no vse pak shte se izkusha da sloja edna tyk: :lol:

Lek den.

comforter

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
За емоциите:-))
« Отговор #12 -: 28 февруари 2005, 23:55 »
"Не допускам емоциите като самостоятелен коментар, защото могат да означават много неща."

Една самостоятелна дума може да има същото многозначно значение - и тя ли ще бъде изтрита?

Давам пример:

"Ами..."

"И?"

"Да-а!"

За тази дискусия също мога да се изкажа например така:

"Абе..."

Та, такива ми ти работи, админе ;-)
Истината е една - само тази, която приема конкретната личност!

EVALO

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За усмивките като коментари
« Отговор #13 -: 04 май 2006, 19:35 »
Бай дъ уей, записах се в този сайт,защото исках да видя други БГ творци...та мисълта ми е,че си посещавам по принцип deviantart.com ...там е честа практика..коментар физиономийка,което според мен е глупост,но понеже това е интернационална зона...и понякога се срещат затруднения с чуйдия език е по-допустимо ,но честно...глупаво е..само емотиконка...най малкотот като че ли е неуважение към твореца ...е,ама това е мое мнение де...

anelski

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: За усмивките като коментари
« Отговор #14 -: 04 май 2006, 21:33 »
на мен лично усмивките много  ми харесват и все повече започвам да ги добавям към коментарите си!  :)
« Последна редакция: 04 май 2006, 21:35 от anelski »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.