Ужасно е!

Автор Тема: Ужасно е!  (Прочетена 5533 пъти)

henryoliver

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
Ужасно е!
« -: 05 юли 2010, 18:04 »
Влизам в сайта след няколко месеца отсъствие и виждам най-ужасяващите текстове на света. И се чудя наистина, май моето място не е тук... Не се надувам , или нещо подобно, но просто подобни слбаби текстове не отиват на идеята.
Хенри
« Последна редакция: 05 юли 2010, 18:06 от henryoliver »

враната

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 25
Re: Ужасно е!
« Отговор #1 -: 05 юли 2010, 18:45 »
...стискам ти ръка!

plami-6

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
« Отговор #2 -: 05 юли 2010, 20:34 »
Да измерим Ханибал!!!

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
За онези, които търсят признание
« Отговор #3 -: 15 юли 2010, 17:24 »
...Нека позволят и на другите да си го поискат и да знаят, че ако то не дойде въпросът си остава отворен до 'последно причастие'. Това е сайт предимно за осъществяване на контакт с други индивиди занимаващи се с едно и също нещо, а не за оценка на 'книжа', в които могат да се вложат пари. Оставете всеки да се изявява и разберете, че коя да е творба е хубава сама по себе си и съвсем не заслужава да се категоризира като ужасна. Засрамете се изчадия безсрамни!

posh`

• Маниак
  • Публикации: 100
« Отговор #4 -: 15 юли 2010, 18:30 »
Хенри, мисля, че идеята е по свой начин да изразиш чувствата си, нали е "откровения". :) Това е любителски сайт. Който смята, че е под нивото му произведенията му да стоят редом до сруги "по-слаби", просто да не ги публикува. Аз мисля, че точно заради хора с голямо его сайта е загубил идеята си. :)
"Сайтът е за лично творчество и предоставя възможност за публикуване на вашите произведения.

Споделете откровенията си - претворете чувствата си в ноти, от емоцията създайте мелодия... облечете думите си в стих или разказ, изкажете позиция под формата на статия или есе... обрисувайте настроението си в картина... заключете красивите мигове във фотоси... Но най-важното - бъдете себе си, бъдете откровени!"  :hello2:
„Тя разкъсва къпинови клонки и остри стъкла, за да рани с любовта си онези, които протягат към нея ръце.“

pumuckl

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #5 -: 11 февруари 2011, 21:01 »
"На този свят е нужна и тълпа,
върху която да израсне кръста."

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #6 -: 12 февруари 2011, 08:05 »
"Колкото по-високо самомнение,
толкова по-ниско умение."
                        Японска народна мъдрост

WhiteHart

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #7 -: 12 февруари 2011, 11:14 »
В живота е така - купища плява, и тук-таме зрънца мъдрост... Без търсенето сред плявата радостта от намирането на зрънцата не би била истинска. :)

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #8 -: 12 февруари 2011, 13:55 »
Много добре разбирам Хенри. Получава се следното - тук слабите текстове преобладават. Искам да ме разберете правилно - аз публикувах нещата си тук и поради своята моногамност не съм ги публикувала никъде другаде. Но в други сайтове  за самопубликуване - "Хулите" или "Буквите" например - почти е невъзможно да намериш простотия, пошлотия или откровена глупост - или има някакъв подбор, или желаещите да публикуват са респектирани от нивото на останалите. Не зная каква е причината, но тук има произведения, за които и стихче.ком е високо ниво. И не винаги коментар от рода на "супер" или "прекрасно" са явяват комплимент. Все пак не е без значение кой ти прави комплимента и ти дава оценката.

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #9 -: 14 февруари 2011, 20:19 »
Това е сайт предимно за осъществяване на контакт с други индивиди занимаващи се с едно и също нещо, а не за оценка на 'книжа', в които могат да се вложат пари. 

Нека коригирам Arogarn, това е сайт за лично творчество, пише го горе вдясно. Хората, които публикуват личното си творчество просто за осъществяване на контакт, са очевидно хора със сериозни комуникативни девиации.

Аз мисля, че идеята е да се споделя изкуство.

На въпроса, Хенри, на ужасни текстове си попаднал? Вярно е, че Откровения се превърна в арена на словоизлиянието без особена културна или естетическа стойност.

Това говори до голяма степен за аудиторията тук. Те явно толкова си могат. Аз също не разбирам как е възможно да съществува стил в музиката като поп-фолка, или лейди гага, или, пруимерно габа, когато преди толкова години е измислен блусът, но хората се забавляват на такива неща. 

Това, че ти си сериозен читател не е основателна причина да очакваш сериозни автори.

Това, че ти влагаш смисъл в думите си, не означава, че вероятно минимум 95% от авторите на текстове тук нямат никаква ясна идея от смисъла на хубавите текстове.

как да им обясниш на хора, дошли да се забавляват и да търсят запознаства, че с тъпотиите си само уронват качеството на публикуваните в този сайт текстове?

Ти, Хенри, мислиш, че повече от 1% от хората тук си дават сметка защо е полезно един сайт, предлагащ качествена литература да си остане такъв?

Не пич, от творчеството на останалите 99% автори не знам дали има и 1% качествена поезия.
И не само, примерно есетата в повечето случаи са трагични и неясно защо хората наричат съчинението "есе", но как да седна да им го обясня?

Казвал съм на десетки хора тук когато не ми харесват техните текстове. Знаеш ли каква е масовата реакция? - минават по моите произведения и ми пишат двойки. Понякога ми пращат мейли, понякога ме заплашват, ей такива. :) Разбира се, никой не се опитва да обясни защо ми пишат двойки, но на кой ли му пука? Такива хора дори нямат смелостта да застанат пред мен и една читава критика да ми направят, не е да не съм давал достатъчно поводи за това.

Сещаш ли се за какъв тип мишки става въпрос? От такива хора очакваш да те разберат защо има смисъл да пишат хубави стихове ли?

Такива хора публикуват безцелно на ежедневна база и по абсурден за мен начин се правят все едно сутрешния им "стих" се различава по нещо от сутрешното им сране. Те си правят риалити шоу, а ти си позволяваш да ги критикуваш?

Някои от тях дори издават стихосбирки! Тук поне е екран, но да режат дървета, за да могат безумни представители на човешкия род да си чешат крастата за и те не знаят какво, как да ти кажа?

Глас в пустиня си, Хенри. И Хулите наистина предлага качествено по-добра поезия. На нас ни остава да се смеем, щото не можем сега да се сърдим на хората, че ползват Откровения за заместител на гепиме. 

П.П. Последното изречение на Arogarn кърти мивки направо!  :lol:
8) [/color]
« Последна редакция: 14 февруари 2011, 20:30 от Tomad »
Раздвоен ум - разтроен стомах.

refab

• Форумен лъв
  • Публикации: 405
« Отговор #10 -: 14 февруари 2011, 21:05 »
Много добре разбирам Хенри. Получава се следното - тук слабите текстове преобладават. Искам да ме разберете правилно - аз публикувах нещата си тук и поради своята моногамност не съм ги публикувала никъде другаде. Но в други сайтове  за самопубликуване - "Хулите" или "Буквите" например - почти е невъзможно да намериш простотия, пошлотия или откровена глупост - или има някакъв подбор, или желаещите да публикуват са респектирани от нивото на останалите. Не зная каква е причината, но тук има произведения, за които и стихче.ком е високо ниво. И не винаги коментар от рода на "супер" или "прекрасно" са явяват комплимент. Все пак не е без значение кой ти прави комплимента и ти дава оценката.

"Автор   mishona_art (Анелия Шишкова)
Заглавие   Молитва
Категория   поезия
Подкатегории   
Дата на публикуване   12-07-2006г. 21:16 от кумеца

Молитва

(монолог на една отчаяна поветица)

О, Господи! Владетелю сенникоцветний!

С какво гнева ти черен аз събудих,

та днес безпрекословно ми отреждаш

тъй жалко ъндърграунд съществуване –

неетеричномаслено от завист да се вия,

кореноплодно да се гърча под небето…

О, Магд-е мой!

О, Джо-же!

Meru Dio!

Отдай ми място и на мен в гърнето!"

:o :shock: :o :shock: :( :( :x :o :?

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #11 -: 14 февруари 2011, 21:08 »
Признавам tomad, не съм се изразил правилно и съм написал бая високопарни слова.
Не съм искал да се разбира като сайт за запознанства, а напротив - да се възприемаме като творческа интернет общност. Също да сме наясно - споделянето е сериозен и силно разпределен вид общуване. А на това място хората се занимават именно да споделят творбите си, да покажат какво са постигнали и да бъдат оценени подобаващо; ако не са достатъчно добри, всеки да получи индивидуална критика и да обмени опит като чете чужди творби. И все пак идеята на сайта не е толкова да се научим колкото да получим подкрепа, внимание и разбиране от хора със сходни интереси.
Според мен наистина не е удачно да се критикува просто така, защото сме по-добри, по-опитни или просто не искаме някой да достигне нашето ниво на умение. Затова казвам:
Засрамете се изчадия безсрамни!  :D

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 892
« Отговор #12 -: 14 февруари 2011, 22:28 »
Едва ли някой тук е изчел повече писания в сайта от мен. Едва ли някой повече се е насилвал да разбере "какво, аджеба, е искал да каже авторът" с десетките думи, които е предоставил на многоуважаемата аудитория за четене. Едва ли някой е получил по-"мили" думи от мен при отказ за публикуване на откровено неграмотни писаници с претенция за какво ли не. За "феновете" ми да не говорим...
Обаче!
Ако не сте забелязали, или пък сте забравили, под логото на "Откровения" пише - Сайтът за лично творчество!
Мили мои, уважаеми потребители, къде прочетохте, че това е литературен сайт? Творчество не винаги е равно на литература, да не говорим, че освен писмено слово, тук се публикуват музика, фотографии, картини, колажи...
Да, и на мен ми се иска да чета само хубави текстове; да, и на мен ми се ще само да натискам бутончето, без да се налага да губя много ценно време в коригиране на пропуски от началното училище; да, и на мен ми се ще да работя в сайта, без да се занимавам с дребни и глупави сплетни, породени от знайни и незнайни "хора на изкуството", без да се налага да се превръщам в пъдар или психиатър и най-вече - в "кошче за душевни отпадъци".
Твърде много клишета? ДА! Оттук са взети. От вашите думи.
Знаете ли колко ми е лесно над 60 % да не видят бял свят? По моя лична преценка. Но коя съм аз, че да определям кое е хубаво и кое не? Ако на мен не ми харесва, на 30 други мнооооого им харесва. И що за егоист трябва да съм, за да ги лиша от това?
Искам да ви стане ясно - сайтът не е литературен, няма как да бъде. Този сайт дава шанс на прохождащи, млади и невръстни автори - да покажат първите си стъпки, да четат и да се учат и ако носят в себе си пламъчето на литературата, постепенно да го разпалят и да го превърнат в огън, който да изгаря при допир с думите им. Има такива автори, няма да ги посоча по имена, не само, за да не пропусна някой, но и за да се разровите и да проследите развитието им от плахия им прощъпулник, та досега. Автори, на които шапка свалям! И на които не им е нужно да се пилеят по литературни сайтове, за да бъдат четени и признати. Не са им нужни и лицемерни и бартерни коментари. Всеки нормален индивид е забелязал кои са тези, които раздават коментарите си на килограм, за да получат поне стотина грама. Жал ми е за такива. Коментари качество не правят. Творчеството е индивидуална дейност, творецът е индивид. И ако той не се уважава, няма как и другите да го уважават. Жалко е, ако не успява, тогава подигравките са неизбежни.

Що се отнася до прокрадналото се мнение, че тук някои са го превърнали в сайт за запознанства... няма лошо, нали затова организираме срещите - за да се видим очи в очи, да се запознаем и споделим мненията и впечатленията си. За другия вид "запознанства" - всеки сам носи глава на раменете си и коя съм аз да "спра гората да се разлиства", освен когато с опцията за контакт се злоупотребява и потребителят ни уведоми за това.

За финал ще цитирам отново една моя любима поговорка: "Можеш да заведеш коня до реката, но не можеш да го накараш да пие".

Който разбрал - разбрал!
Който не е - каня го само за седмица да стане редактор.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • Публикации: 172
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #13 -: 14 февруари 2011, 23:00 »
а, те са ти го рекли бе, хенри :)

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Отговор #14 -: 14 февруари 2011, 23:13 »
Аз пък съм съгласен с Хенри. И намирам за бездарни повечето редовно обхвалвани автори в сайта. Истинските бижута, (нима е учудващо?) ги виждат само ценителите като мене :) :)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.