Над 10 автори от сайта са изплагиатствани в стихосбирка на Мария Димитрова

Автор Тема: Над 10 автори от сайта са изплагиатствани в стихосбирка на Мария Димитрова  (Прочетена 47134 пъти)

Eva

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
Ще бъдат разпитани в рамките на един месец, прокуратурата е образувала проверка!!!  http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=665910

Tова вече е добра новина!!!

Супер, дано! Дано съдът си свърши работата!
Мечтите също се сбъдват ....

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
Ще си я свърши, разбира се. Няма начин.
Трябва да се борим.

Хората трябва да са наясно с нещо много важно:
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЗЕМАТ ЧУЖДИ МАТЕРИАЛИ, ПУБЛИКУВАНИ ОТ АВТОРА В ИНТЕРНЕТ С НЕГОВОТО ИМЕ, И ДА СЕ ИЗДАВАТ БЕЗ СЪГЛАСИЕТО НА АВТОРА.
ИЗДАВАНЕТО НА ПЕЧАТЕН НОСИТЕЛ НЕ Е УСЛОВИЕТО, КОЕТО ДАВА АВТОРСТВО.
ТОЕСТ НЕ МОЖЕШ ДА СИ КОПИРАШ НЕЩО ОТ ТУК И ДА СТАНЕШ АВТОМАТИЧЕСКИ НЕГОВ АВТОР, АКО ГО ИЗДАДЕШ В ПЕЧАТНА КНИГА.

На всяка страница на "Откровения" отдолу пише: "Всички публикувани произведения са собственост и отговорност на техните автори."
Това означава, че са под закрила на ЗАПСП.
Произведенията тук са публикувани от/със съгласието на автора. Те са copyrighted, не са Creative Commons, или някакъв друг такъв лиценз, койда дава права за разпространение/изменение/издаване.

Ето един пример, който четох преди време в блога на Еленко по повод на авторството.
Ставаше дума за снимките във вестниците под които пишеше: "Автор: ИНТЕРНЕТ".
Бяха взели негови авторски снимки от блога му и ги бяха отпечатали във в. "24 часа" с надпис "Снимка: ИНТЕРНЕТ".
Човекът заведе дело и си ги осъди.

Eva

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
До админ:

Аз съм напълно съгласна с вас относно авторството и интернет. Какво ще кажете за google books ?
Аз лично съм в партньорската програма на google books и там на всяка страница пише "материал защитен с авторско право" мисля, че те са на същия принцип. Относно ISBN номера, аз лично съм говорила с  агенцията за ISBN и те също потвърждават, че ISBN не е номер, който защитава книгата с авторско право. Това е просто номер, който превръща книгата ви в търговски продукт, нищо повече. В google books могат да се издават  и неща без ISBN и правата са напълно защитени, в otkrovenia.com също.
Мечтите също се сбъдват ....

ТАМИ

• Закоравял потребител
  • Публикации: 26
Здравейте, имате и моята позкрепа изцяло на място , с каквото мога.
Има и интервю с госпожицата в блиц.http://www.blitz.bg/news/article/99221
Но какво е виновно момичето ,като на Вас Ви хрумват нейните стихове , още преди да са се зародили в главата и? Не можаха ли и класиците да изчакат да се роди момичето , да видят какво ще напише и тогава да се отдават на поезия, а написали нейните творби десетилетия преди нея? :D

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900

ba6tavide4or

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
Ето ви линк към интервюто с "поетесата" Мария Димитрова в което говори за скандала.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=773658

ba6tavide4or

• Редовен посетител
  • **
Като особено ме изуми факта - тя казва " Да се срамувам?! Не, напротив. Аз цял ден съм по медиите - вестници и телевизии ме търсят непрекъснато, аз на всички съм обяснила това, което е - то е факт, стиховете са мои, имам си ръкописи. "

Дори има обяснение как са попаднали стихове на Давид Овадия, Блага Димитрова , Дамян Дамянов ... безапелационен случай...

Уенди

• Закоравял потребител
  • Публикации: 37
Невероятно интервю- още по-скандално и нагло от кражбата.Очаквах въпросната псевдопоетеса и истинска крадла да се засрами, да се скрие вдън земя, а тя се гордее, че се е превърнала в медийна звезда...И главното е- напада, напада без срам, без угризения, с елементарни обяснения.Как да се борим с такава войнстваща посредственост и наглост... Не знам, но ми става все по-тъжно..., все по-тъмно на душата.

ba6tavide4or

• Редовен посетител
  • **
Едва ли не тя поставя под въпрос авторството на хората от тук , а да не говорим и  за вече утвърдените поети.  :( Уникално интервю е дала просто...

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
Обясненията й са толкова нелепи, че човек си задава въпроса за съд ли е или за въдворяване... Така разбира момичето думата "ръкопис" - нещо написано на ръка в тетрадката й. Пациенти всякакви.

plami-6

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
И аз мисля, че "писателката" е за въдворяване...

sofinda

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
Тук е предаването по тв 7 - за тези, които не са успели да го гледат!  http://zashtokakvokak.blogspot.com/2011/02/blog-post_09.html

Laska

• Маниак
  • Публикации: 77
Уникална наглост!  :shock:

Zodiac-Samokov

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
Подкрепям ограбените автори и се надявам наглата грабителка да си получи заслуженото!

Paur

• Луд форумджия
  • Публикации: 211

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.