Над 10 автори от сайта са изплагиатствани в стихосбирка на Мария Димитрова

Автор Тема: Над 10 автори от сайта са изплагиатствани в стихосбирка на Мария Димитрова  (Прочетена 46698 пъти)

yossifova

• Луд форумджия
  • Публикации: 200
 :walk:Хайде да се размърдаме, приятели, и да докажем не само че сме творци, но и ЧЕСТНИ ХОРА!   :help:  :D
« Последна редакция: 10 февруари 2011, 13:16 от yossifova »

ТАМИ

• Закоравял потребител
  • Публикации: 26
Всички жалби би трябвало да се подават до Бургаска районна прокуратура, а не по местоживеене на авторите им и делото сигурно ще е едно. В момента, в който Ви призоват като свидетели , по вече образувано предварително производство, хубаво е да подадете една молба да бъдете конституирани като пострадало лице/на основание чл.75,ал.3 НПК/, а в съдебната фаза на процеса и  като граждански ищец. Съдът има право на преценка обаче, дали да разглежда и гражданските искове в наказателното производство , а в случай ,че същото ще бъде затруднено може да откаже разглеждането. В този случай обаче, Вашата "печалба" е , че впоследствие гражданският съд е длъжен да се съобрази с  присъдата и доказването е по-лесно.
Що се отнася до т.нар. колективен иск, съм скептично настроена за приложението му в случая, по скоро би трябвало да се стигне до някакво съединяване на делата.
Желая успех на всички Ви и имате пълната ми подкрепа в случая!
« Последна редакция: 10 февруари 2011, 19:31 от ТАМИ »

Djein_Ear

• Маниак
  • Публикации: 76
Опитвам се, но и ума ми не го побира това...Не само е нагло, това момиче, но и елементарно...

yossifova

• Луд форумджия
  • Публикации: 200
http://www.factor-bs.com/news-18405.html

Цитирам:

" Божкова я описва като „създание с невинно излъчване и очи на кошута”. (Става дума за плагиатката Мария Димитрова.)

Вече не съм потресена, а ВТРЕСЕНА!  :angry4:

posh`

• Маниак
  • Публикации: 100
http://www.gospodari.com/reports/skandalno-plagiatstvo

Господарите са се справили много добре ;)
„Тя разкъсва къпинови клонки и остри стъкла, за да рани с любовта си онези, които протягат към нея ръце.“

Kataneca

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 12
Ето пълното излъчване на скандалното отразяване в "Господари на ефира" по bTV - 10.02.2011 год:
http://www.youtube.com/watch?v=WdrrDC7A1gw

Djein_Ear

• Маниак
  • Публикации: 76
Определено ми стана гадно, след като гледах  интервюто на"Господари на ефира"
със Мария Димитрова, това момиче за мен е малоумно. :(
Заствам твърдо до всички вас!

Романтик

• Луд форумджия
  • Публикации: 219
Тази определено се прави на шматка, за да мине метър. Ама лелята много е нагла.
Не трябва да се оставят ненаказани.

ТАМИ

• Закоравял потребител
  • Публикации: 26
Още древните римляни  и то Цицерон, въвеждат въпроса при всяко подобно дело :"Кого ползва", тоест мотива на подобно деяние.  И така ,като гледах девойката ми се струва ,че тя или е абсолютно наивна  , за да не употребя друг термин ,защото нейните обяснения са на дете от детска градина и е използвана от някой друг, или че всъщност е наясно за какво става въпрос, но се прикриват други цели.
Все още не мога да си обясня, как в издателство, редактори , коректори не се намери някой , който да разпознае стихове на хора, станали вече класици в литературата ни. Стихотворението на Давид Овадия може да се прочете от наше време , та до днес във всеки лексикон!

valia1771

• Маниак
  • Публикации: 51
И без да съм на мястото на окрадените автори се чувствам гадно. Това момиче се изподигра с всичките, очаквах някакво разкаяние или поне едно лицемерно извинение, а тя имаше тази възможност да го направи от ефира. Присъдата трябва да бъде показателна пред цялото общество и да бъде урок за всички бъдещи и потенциални плагиати.Подкрепям!

mishona_art

• Закоравял потребител
  • Публикации: 47
" Божкова я описва като „създание с невинно излъчване и очи на кошута”. (Става дума за плагиатката Мария Димитрова.)
Бих казала с гънки на кошута (стига да не ми се обиди животинчето.)

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 131
Абе, аз съм написала едно заглавие, ама ме ми достигат 20-30 стиха :( Я дайте нещо на заем , че имам  1000лв и искам да издам стихосбирка :evil3:

Наистина щеше да е смешно, ако не беше толкова тъжно, нелепо... и типично по български...  Не съм поет и не съм от ощетените, но ми грозно и обидно като гледам, как някой се подиграва с труда на толкова честни и талантливи хора!
Подкрепям ви напълно!

PussyCatt

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
Хахахаха  :? :? Не знам да плача ли или да се смея! Тази кака направо ме разби с нейното "творчество".
Ще ми се да намеря някаква лична връзка с нея за да й кажа някои хубави работи, на пример ако реши да прави кариера на поетеса и има такова голямо желание да хване, да се помъчи и да си измисли свои произведения, не да краде чувствата на хората. Това е наглост, да се представяш за някой друг. Може да има няколко лица, но това няма значение, с това може да успее в друг бранш, но не и в този.
 По-тъпо оправдание не съм чувала, но нали знаете бит и е**н не си признават. Дано да си получи заслуженото!
 Подкрепям!

daik

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 17
Искам да поздрав М. Димитрова и безмузните с една песен
http://www.youtube.com/watch?v=Gmtl2f4SUr4&playnext=1&list=PL055C6BE857FD6921

ria

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 24
Поздравявам Йосифова за смелостта да се озъби срещу глупостта и наглостта на бургаския субект, както адмирирам залавянето й с нелеката задача по издирването и разпознаването на всички действителни автори. Почти всеки от нас през годините е бил римейкван малко или много, но единици са творците, потърсили отговорност на дебелоочието и човешката алчност за бърза и лесна слава на чужд гръб. Никой не се е родил поет. Това е дълъг и труден творчески процес, в който всеки един детайл от присъдата ни Живот е от значение. За да пишеш хубави стихове трябва сносна образователна основа, очи и уши за видимото, сетива и сърце за невидимите неща, които понякога бодат по- силно. Потребността да пишеш е карма, от която май няма отърване. Тя е и наказание, и привилегия и не всекиму е дадена. Нормален човек не може да пише знакова поезия. Трябва да си коренно различен от останалите: откачен, луд, изчанчен, вулканичен откъм чувства и мисли, дето да скроиш в нужната кройка, за да се получи ударна симбиоза между форма и съдържание. Между рамка(класическа или разчупена) и послание. Един истински поет е всичко друго, само не и безразличен. Гений, наркоман, пияница, смотаняк, отнесен, особняк и пр., и пр. всичко това може да е, може и да не е. Но най- важното и единствено базово условие, за да си поет, е да не бъдеш безразличен.
Стиховете... Те са нашето бягство от  злободневните неща. Нашите отдушници, които катализират вътрешните ни взривове и фойерверки. Те са частици, атоми от нашата история, мамка му, и никой няма право да си я присвоява. Да краде от нашите приливи и отливи в любовта, от личните ни победи и разочарования, от посланията ни към света/ и неговите към нас, от правото ни да бъдем себе си.
Нима някой може да си въобрази, че ще напише бетселър, без да е научил буквите?
Хубаво е, че ги има тези моменти, тези войни между доброто и злото. Те ни дават възможността да покажем на дело кои сме, колко сме много и какво е отношението ни към подобна "колегиалност", да ни сплотят зад една благородна кауза, бетонирайки силата на общността ни-"Откровения".
Браво, Веси! С теб съм. Ти ми преподаде един от най- важните уроци- по Непримиримост. На нашето поколение  точно този урок никога не е преподаван, затова всеки ни мачка и опъва, лишавайки ни от проява на достойнство и собствена позиция. Моля се дано има и други като тебе, да ни събудят от летаргията на какавиди и ускорят процеса по пеперудизация на цялото ни общество.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.