Какво да правя?

Автор Тема: Какво да правя?  (Прочетена 3275 пъти)

Djein_Ear

• Маниак
  • Публикации: 76
Какво да правя?
« -: 09 август 2011, 14:11 »
Не мога да вляза в пощенската си кутия, затова не ми пишете! Не мога да вляза във Fecebook......някой ми е свил паролите...незная, какво да правя?!

shumkd

• Луд форумджия
  • Публикации: 150
Re: Какво да правя?
« Отговор #1 -: 09 август 2011, 14:55 »
Опитай да се свържеш с админите на АБВ, и ако данните с които си регистрирана са реални и докажеш самоличността си може да ти дадат временно достъп.

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е паролите ви да са СЛОЖНИ!!!

Минимум 8 символа, като има големи, малки букви, цифри и позволени знаци!!!

Дано се получи!!!

След това ще си оправиш и фейсбука.

Djein_Ear

• Маниак
« Отговор #2 -: 09 август 2011, 17:02 »
Благодаря от сърце! Поизпотих се, но се справих!

yotovava

• Маниак
  • Публикации: 73
« Отговор #3 -: 09 август 2011, 18:26 »
Опитай пак след време, при мен се е появявал този проблем. Следи звестно време пак влизам.

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #4 -: 10 август 2011, 18:33 »
Джейни, незабавно си смени паролата на мейла, щом си влезнала. Бих предположил, че паролата ти е една и съща за Фейсбук и мейла. Ако е вярно, задължително ги направи различни. Определено мейлът ти сам по себе си едва ли би бил подложен на толкова атаки, колкото ФБ акаунта.

Доколкото знам, сега във Фейсбук се появява един линк, който те отвежда на страница, която досущ прилича на ФБ страница за вход, но не е. Това може да се видим по домейна в адрес бара.

Този похват се нарича "phishing" и целта е да те измамят, че ползваш сайт, който си го знаеш, но всъщност, като си въведеш данните, им подаряваш потребител с парола.

Ако с нещо мога да помогна, пиши.
И успех!
« Последна редакция: 10 август 2011, 19:20 от Tomad »
Раздвоен ум - разтроен стомах.

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #5 -: 10 август 2011, 19:19 »
Забравих да добавя, препоръчително е да си ъпдейтнеш антивирусната и да направиш пълен скан.
Опитай пак след време, при мен се е появявал този проблем. Следи звестно време пак влизам.

Йотова, провери и ти дали не си станала случайно жертва на фишинга. Ако ти го прави системно, това е вероятен признак. Преди време така ми взеха MSN акаунта и можех да си го ползвам, но когато не го ползвах, изпращаха спам по света чрез моя акаунт. Смяна на паролата оправя нещата в този аспект, но е задължително да се направи и скан за вируси.
[/color]
« Последна редакция: 10 август 2011, 19:25 от Tomad »
Раздвоен ум - разтроен стомах.

Djein_Ear

• Маниак
« Отговор #6 -: 12 август 2011, 16:46 »
Да, паролите ми са сменени и много усложнени, вече може и аз самата да се объркам:)
Благодаря ви!

shumkd

• Луд форумджия
  • Публикации: 150
« Отговор #7 -: 12 август 2011, 17:16 »
Браво!

yotovava

• Маниак
  • Публикации: 73
« Отговор #8 -: 13 август 2011, 11:29 »
Не, оправи се от само себе си, предполагам, че е имало системна грешка. А във фейса аз почти не влизам, нито в нетлога, така че едва ли представлявам интерес.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.