Вьпрос кьм редакторите

Автор Тема: Вьпрос кьм редакторите  (Прочетена 11546 пъти)

ume143

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
Вьпрос кьм редакторите
« -: 22 август 2011, 23:45 »
Здравейте! Аз съм от скоро в този сайт, но ми хареса много. Радвам се, че има място, в което човек, който обича да твори би могъл, да изложи на показ своите творения и да чуе оценките на хората, пък дори и да не е някой професионалист. Така си мислих до преди една седмица. Какво се оказа обаче? Два пъти се опитах да публикувам мои рисунки, спазвайки всички условия за публикация, ама нещо не се получи. Логично е според мен, дори редакторите да ми откажат, да ме известят за решението си колкото и критично да е то. Колкото и да ми е неприятно, оставам с впечатлението, че трябва да си платиш таксата, за да си сигурен в публикацията. Ок. Таксата не е главозамайваща, ама аз съм далече от България и ако тръгна да ги пращам то ще ми излезе "гявол на магаре". Моля Ви, просветлете ме в тънкостите на публкациите и ми простете ако съм объркал нещо. Благодаря Ви, предварително!!
« Последна редакция: 23 август 2011, 08:13 от silvina84 »

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
Re: Вьпрос кьм редакторите
« Отговор #1 -: 23 август 2011, 11:54 »
Здравей, аз съм редактор-картини. Провери си пощата. На всяка отказана публикация отговарям защо с писмо обратно. Изисква се някакъв минимум на творчество и качество на изображението.
Не се отказвай, мен в началото много публикации са ми отказвани.  8)

ume143

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: 23 август 2011, 23:29 »
Здравей, аз съм редактор-картини. Провери си пощата. На всяка отказана публикация отговарям защо с писмо обратно. Изисква се някакъв минимум на творчество и качество на изображението.
   Благодаря Ви за отговора! Не ми е и минавало през главата мисьлта  за пощата.

ume143

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: 23 август 2011, 23:32 »
   Благодаря Ви за отговора! Не ми е и минавало през главата мисьлта  за пощата.
Благодаря Ви и за куража който ми дадохте!

polly_polly

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #4 -: 23 август 2011, 23:56 »
Аз също имам въпрос към редакторите.
Защо при разделите фотография и колажи никой не ти казва защо на дадено произведение е отказана публикация? Дали поради технически причини или поради липса на художествена стойност? Знам че не всичко,което се опитвам да публикувам е добро,според субективното мнение на редактора,но все пак бих искала да знам причините,когато ми се отказва публикация за да знам в каква насока да работя.

The6SiC6Ness6

• Маниак
  • Публикации: 67
« Отговор #5 -: 24 август 2011, 01:08 »
Принципно редакторите не са длъжни да дават обяснения за отказана публикация. Особено когато става дума за категории с голям трафик на качване на произведения, редакторите не винаги имат време и желание да обръщат индивидуално внимание. За да не се стига да разочарование, три пъти мерете, един път публикувайте.  :thumbup:

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 892
« Отговор #6 -: 24 август 2011, 09:24 »
Принципно редакторите не са длъжни да дават обяснения за отказана публикация. Особено когато става дума за категории с голям трафик на качване на произведения, редакторите не винаги имат време и желание да обръщат индивидуално внимание. За да не се стига да разочарование, три пъти мерете, един път публикувайте.  :thumbup:

Миро, това как го реши?  :shock:
Всяка отказана публикация има лично обяснение до автора с причините. Независимо от трафик, пол, раса и т.н.
Когато не виждате произведението си публикувано - проверявайте пощата си.[/i]
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

polly_polly

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: 24 август 2011, 22:08 »
Редовно проверявам пощата си,но досега никога не ми е давано обяснение защо ми е отказана публикация.
????

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #8 -: 25 август 2011, 09:33 »
Ако някой не получава писма за отказ, а е сигурен, че произведенията му са отказани, да си провери дали пощата му е актуална и изобщо коя поща е записал в откровения.

Рядко се случва да обяснявам подробно какви са недостатъците, но кратък отказ винаги има.

polly_polly

• Новак
  • *
« Отговор #9 -: 25 август 2011, 22:21 »
Много добре знам коя поща съм записала и мога да ви уверя че е  напълно актуална,но до този момент не съм получила нито един имейл.

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #10 -: 26 август 2011, 08:30 »

polly_polly, би ли опитала ти да ми пуснеш писмо!

polly_polly

• Новак
  • *
« Отговор #11 -: 26 август 2011, 22:49 »
Благодаря за вниманието което обърнахте и за съдействието,надявам се вече да получавам писмата ви.Благодаря!

gudman

• Маниак
  • Публикации: 74
« Отговор #12 -: 04 септември 2011, 13:35 »
Редакторите имат ли право да бъдат и " ЦЕНЗОРИ" когато не се касае за нецензурни думи, груби нападки, непристойни квалификации, обидни обръщения,  и т.н.
Изисква ли се професионална квалификация за да бъде някой издигнат в ранг "редактор", според мен само хора с висше филологическо образование могат да бъдат редактори на литературни произведения, колкото и любителски да бъдат те. И то доказали, че имат сериозно отношение към литературните видове. Хора без чуство за хумор не би трябвало да редактират хумористични и сатирични писания, колкото и относително да е това явление наречено "ЧУСТВО ЗА ХУМОР".

Ена

• Закоравял потребител
  • Публикации: 44
« Отговор #13 -: 04 септември 2011, 13:49 »
И аз искам да попитам редакторите - защо, след отказ да се публикува една творба, системата отчита, че вече е направена публикация и не приема пускане на друга творба? По този начин де факто потребителят не може да се възползва от правата си, гарантирани в правилника.
Тази нощ пуснах за публикуване в раздел "Фотография" снимка с подкатегория "Експеримент" и  преди 2 часа ми беше отказана публикация с посочена причина " Макрото се е подхлъзнало в страни от венчелистчето..."
Опитах се да пусна друга снимка, но, както описах, системата не ме допусна, отчитайки публикация за днешния ден.
Има ли решение на проблема?
Благодаря!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 896
« Отговор #14 -: 09 септември 2011, 17:13 »
polly_polly, оказа се че има някакъв проблем с мейлите в dir.bg
Ние го разследвахме и благодарение на точната и бърза подкрепа на dir.bg отстранихме проблема.
Мисля, че сега вече мейлите от и до тях минават без проблеми. :)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.