Бисери от коментарите под произведенията

Автор Тема: Бисери от коментарите под произведенията  (Прочетена 52245 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 572
В тази тема смятам да цитирам/е/ най-скудоумните коментари. За весетата и минките, които могат да разпознаят тук собствените си отрочета пояснявам, че думата скудоумие не е мръсна, а си е направо комплимент. Тя носи в себе си корените на бившата португалска  парична единица “ескудо” и думата “ум”. Или преведено през кръстосаните курсове ескудо-евро-лев специално за тях – левоумие...  :D

"Щастлива ме правиш! Светла нощ!" А защо не и слънчева?...

„Синева прекрасен лотос си ти !” ...

„Ти си знаеш, какво си почувствала, но стихът ми е много романтичен.” ...

„Ще си го създавам този миг, докато срещна звездния принц?!” ...

„здравейте на всички аз съм новичка в сайта и съм очарована” Предполагам, че и ние като нея трябва да сме очаровани от факта, че е новичка...

“В твоята приказност ние оживяваме”  и отговора -  „Благодаря ти за животворните думи, Вили!”  Ехааа, Бог създаде живота от кал, тези тук  - от думи и приказки!

“...Можеби аз не съм доуточнила нещата в достатъчна степен като за широка публика защото съм техническо лице, а не журналистка. Какво ще правя с "излишните" /хора/ ще кажа ако ме направят пожизнен световен водач с разширени пълномощия.Ако не ме изберат съдбата на всички е в ръцете на висшите касти, които не се церемонят много с живота на другите...” Пред фюрера или се мълчи или се крещи Sig heil...
 :D
Един IP адрес - един глас за произведение!

svetlanal

• Маниак
  • Публикации: 85
Re: Бисери от коментарите под произведенията
« Отговор #1 -: 11 януари 2012, 23:50 »
жарава (Веска ):
10-01-2012г. 17:00
Благодаря на -
Ели (Петрова),
Мими,
Алина
и
Ели (Елина)!

Щастлива ме правите!
И нека всичките ви
красиви мигове,
да станат вечност! 
ПОЗДРАВИ! 

жарава (Веска ):
10-01-2012г. 17:01
Чудничко!
Здравей, Мими! 

жарава (Веска ):
10-01-2012г. 17:03
Хем истина си казала!
Хем красиво и мъдро си казала!
Поздрав, Мими! 

жарава (Веска ):
10-01-2012г. 17:05
Тъжничко!
Но пък хубаво!
Поздрав, Ели! 

Нещичко по темата!
Да ми кажете нещо за скоростта на светлината, а?!
В 17.00 благодари, в 17.01 вече е прочела и пише коментар, в 17.03 е на друго произведение, прочела и коментира и...внимание само след още цели две минути вече трети стих чете и коментира. Уникално, как успява?! Дали ги е прочела, дали ги е разбрала, дали...За да напишеш коментар трябва да го прочетеш един- два пъти, за да си точен, когато правиш коментар...Поне една минута му се възхищаваш, поне две-три мислиш какво точно да напишеш. Айде стига...
Ерита Фей

dar4e_to

• Форумен лъв
  • Публикации: 265
  • Там...оттатък.
« Отговор #2 -: 12 януари 2012, 00:45 »
жарава (Веска ):    10-01-2012г. 23:09
Разбий, стената! - Аха, стена да си. Разбиваш ли, разбиваш...
Тя сигурно с нетърпение чака това?! - Учудена питанка. Аха, някой чака. Ама кой чака? Стената ли? Сигурно чака да й направят едно здраво разбиване. Или пък тя. Обърках се...
И копнее да те види?! - Вярно ли? Стената това?
:scratch: :shock:
Много, много харесах! - Сигурна съм - нема начин!
Прочетох няколко пъти! - И аз, ама пак не разбрах кой, какво и защо. :scratch: :withstupid:
Поздрав, Коле! - Ура! Имаме сделка! :cheers:
"Един IP адрес - един глас за произведение!"

Ангар

• Луд форумджия
  • Публикации: 158
« Отговор #3 -: 12 януари 2012, 10:14 »
Че какъв бисер е това - за коментар да се слагат удивителни? Удивителните икономисват време. Преведено, удивителната означава: "Прочетох, харесах!" Странно е, ако удивителни се слагат под произведения, в които по наша преценка няма какво да се прочете, да се разбере и хареса. Веднъж под произведение, което според мене беше едно нищо,  имаше десетина положителни отзива, придружени с от по три до 17 удивителни. Но може би на другите то наистина много да се е харесало. Именно тогава обаче, ако човек изкаже противоположно мнение, стават оживените дискусии.

silvina84

• Глобален Модератор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 213
« Отговор #4 -: 12 януари 2012, 10:58 »
Няма да затрия темата, Иванова, бъди спокойна!

Светло да ти е!  :wink:

П.П: Коментарите са мои, но са стари. Взех си забележка, Иванова, от теб!

:D :D :D

« Последна редакция: 12 януари 2012, 11:45 от silvina84 »

Aneta_kz

• Маниак
  • Публикации: 83
« Отговор #5 -: 12 януари 2012, 13:30 »
Barona38 (Ивайло Терзийски):   7-01-2012г. 11:01

Поздрави, Ели! Ще се препрочита.

Тук, поздрава е към стихотворението на Ели, но човека отива да препрочете себе си.
АНИ-КЗ

dar4e_to

• Форумен лъв
  • Публикации: 265
  • Там...оттатък.
« Отговор #6 -: 12 януари 2012, 14:00 »
mimamina (Минка Конарова):    12-01-2012г. 13:54
Подкрепям Веска разбий стената!Бъди и виж за бога!Поздрав за прекрасния стих!

А така! Давай, Веска разбий стената! Честито ти чисто ново индианско име!

:shock: :shock: :shock:

За Бога (той пък откъде се взе?) - виж най-накрая!!! :scratch:

:shock: :shock: :shock:
« Последна редакция: 12 януари 2012, 14:07 от dar4e_to »
"Един IP адрес - един глас за произведение!"

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Отговор #7 -: 13 януари 2012, 16:18 »
Няма да затрия темата, Иванова, бъди спокойна!

Светло да ти е!  :wink:

П.П: Коментарите са мои, но са стари. Взех си забележка, Иванова, от теб!

:D :D :D

Ама затри тая за стихотворението на Крис ;)

Я да видим какви бисери мога да изтъкна аз:

mariniki (Магдалена Костадинова):   9-01-2012г. 23:01
възхищавам се на прекрасните ти стихове,
мила Галина.. толкова красива образност и красота
изпълват душата и сърцето...поздравявам те, най-сърдечно..
здраве и късмет за теб, бъди щастлива..

От красота на някои явно им забива плочата!

ekstasis (МихаилЦветански -Огнян Пожаров-):   6-01-2012г. 17:30
Прекрасен философски стих! Не очаквай да бъдеш разбрана, Мари, просто е трудно да подтиснем еготото си и да кажем другиму "Браво"-толкова е трудно,защото изисква смелост, сила и смирение, нещо твърде неприсъщо на творците...Най-важното е да се пъчим 
Поздравления!

Така де, на кого пък му е притрябвало да бъде разбиран?

Eia (Росица Танчева):   11-01-2012г. 21:14
Otklonenia /Самир Алиев/, млади момко, малко си се престарал, не мислиш ли? Поспри се и първо погледни в своето скромно дворче. Някои искат да ти повдигнат самочувствието и да ти внушат, че си страхотен поет, но ти не бъди толкова наивен и не им се доверявай като малко детенце... [...]

В този сайт абсолютно никой и никога не се е доверял на когото и да е, че е велик(а) поет(еса)! Ето и едно доказателство в коментарите на същата Eia :

Eia (Росица Танчева):   9-01-2012г. 06:39
Когато пожелая да се докосна до ефирна красота, изтъкана от изящна словесност, търся твоите покоряващи творби, Маги!

Barona38

• Закоравял потребител
  • Публикации: 43
« Отговор #8 -: 13 януари 2012, 16:45 »
Barona38 (Ивайло Терзийски):   7-01-2012г. 11:01

Поздрави, Ели! Ще се препрочита.

Тук, поздрава е към стихотворението на Ели, но човека отива да препрочете себе си.

Поне си оправи членуването (няма да посочвам къде), моля те, Анета.

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #9 -: 13 януари 2012, 21:18 »
LeChevalier /Тошко/, момченце мъничко - връстник на моите синове,  много повече ми допада сътвореното от mariniki (Магдалена Костадинова), отколкото това - от
Otklonenia /Самир Алиев/. Произведенията на Маги ми доставят духовна наслада, за разлика от тези -на възхвалявания от теб Самир. Въпрос на вкус.
Освен това, предпочитам белите и свободните стихове, пред "ако няма рима, удари ма". Защо искаш да ми внушиш, че трябва да харесвам поезията на Самир Алиев? Не съм филолог, а юрист, но винаги съм обичала да чета и то много, както поезия, така и проза, а в свободното ми време истинско удоволствие ми доставя да пиша. Не те карам да ми харесваш нито коментарите, нито романите, разказите, импресиите или пък стихотворенията, нали, а ти сякаш искаш да ме принудиш да се възхищавам на поезията на Самир Алиев. Засега не ми допада, но може и аз да се променя, както и той, затова казвам, че само засега мнението ми е такова. 

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Отговор #10 -: 20 януари 2012, 15:43 »
Още един безценен коментар от леля Eia, за която най-важното в живота е уважението към по-възрастните!

Eia (Росица Танчева):   17-01-2012г. 16:03

Миниатюрата ми допадна.
Разбрах и усетих, за разлика от Самир, който явно не разбира от поезия или е зле настроен към по-възрастните от самия него и умишлено се държи като малко, невъзпитано момченце.

(коментарът е под едно четиристишие в начупен стих, в което се римуват "светлина" -- "нощта" и "очаквам" -- "дочакам")

Овации за Eia и за синът ѝ, който е на моя възраст!

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
« Отговор #11 -: 20 януари 2012, 17:19 »
Тошко, а ето какво съм написала в друг свой коментар, преди цитирания от теб - под миниатюрата  "Надеждата" на Христо Славов:
Копирам написано от Самир по темата от форума "И през 2012...", от стр. 4:
"Тогава аз лично подновявам активното коментиране (доколкото ми е възможно).
Просто доста трудно се превъзпитават възрастни (поне с хуманни средства).
¡Venceremos!"
Така че всички по-възрастни от Самир, мътите му или не водата, той все ще ви яде, както в баснята за вълка и агнето - той просто търси повод да се заяде. Някой му е внушил, че е велик и той е повярвал, на което никак не се учудвам.

Тошко, ти явно следваш или пък вече си завършил някаква филология. Би ли ме осведомил накратичко какво пише във вашите учебници за т.н. "свободен стих"? Някои твои творби имат рима, но са много наивни. В такъв случай предпочитам творба със смисъл и чувство, изразени в "свободен стих".

Незабравима

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 248
« Отговор #12 -: 25 януари 2012, 21:45 »
OMG!!!
 :shock: :shock:  :shock:

Има хора, които не знаят по кой свят ходят!!!

Тя, простотията, по хората ходела!

svetlanal

• Маниак
  • Публикации: 85
« Отговор #13 -: 25 януари 2012, 22:46 »
 Колкото до
това да се извиня, не аз, а сайта трябва да ми се извини, защото благодарение на мен и такива като мен, които безплатно им предоставяме стиховете си, те печелят пари, а за награда
нахалници като Ники, със статут на публикуващи редактори, предизвикват нарочно поетични войни в сайта. Би трябвало
да има правилник, който забранява на нея и подобните на нея, да
вземат страна в споровете между пишещите в сайта и още по-малко да имат право, да пишат субективните си коментари под нашите стихове.
Нейното субективно мнение изобщо не ме интересува и след като аз
не съм го поискала, тя няма право да ми го натрапва, да си го държи за нея, а ако стихът ми действително не отговоря на правилата на сайта и не е поезия, тогава да не го публикува, а не след като е публикуван да ми казва, че не бил поезия. Тя трябва да ми се
извини, защото аз и такива като мен, всички ние пишещите в този сайт,
сме всъщност нейните работодатели, благодарение на нас тя получава заплата, ако не сме ние тя ще е безработна.

Права е, аз ви казвам. Някакви, ще й таковат и ще взимат заплати на неих, даже наш гръб, сега...Е, не е честно. И някаква ми ти Ники...И аз съм работодателка, така да се каже, само да не ми кръцнете от хонорара след това мое изхвърляне, в защита на справедливостта, че направо ще станеме на кълбета...в нета или във всички небета по всики планети. Така си е.
Ерита Фей

second

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #14 -: 25 януари 2012, 23:53 »
"публикуващи редактори, предизвикват нарочно поетични войни в сайта" - Така е! И на мен ми се случи - няколко кокошки се бяха съюзили нарочно да гласуват с ниски оценки за творбите ми и затова съм се атказала да публикувам. Призовавам стойностните автори да публикуват в други сайтове - има много по-стойностни от този. Тука само рискуваш завистливи лелки да ти се размрънкат. Съгласна съм с цитата, който съм посочила.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.