Бисери от коментарите под произведенията

Автор Тема: Бисери от коментарите под произведенията  (Прочетена 52239 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 572
Re: Бисери от коментарите под произведенията
« Отговор #15 -: 26 януари 2012, 10:29 »
Как сте, банда?! Честит ви дебел януарски сняг, който се е белнал като в детството ни!
А бе като казах "белнал", я кажете с какъв прах перете бялото си бельо, че така и така днес сме затрупани, да взема да изпера. Тука нещо ми препоръчват, ама се колебая дали да ги послушам:

"Бели стихове избелват и съживяват наранените ни души!"

Че то нали душите са като бельото, аха да ги разголиш малко - все едно по бельо си останал и пак за резил ще станеш! Така че кой знае,  белилото за души може да стане и за бельо. Само не знам тия бели стихове, първо да ги разпечатам и после ли да ги сложа в отделението за праха; или  да ги копна на диск и него да го ръгна вътре? Ама ако вземе, че се и съживи бельото?! :roll:   :D

http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=260859
« Последна редакция: 26 януари 2012, 10:32 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

svetlanal

• Маниак
  • Публикации: 85
« Отговор #16 -: 26 януари 2012, 12:49 »
Пер, този път се довери на розовото. Избелва и премахва упорити петна. Десет минути се накисва в хладка вода. В никакъв случай в студена. После се пере от 60 до 90 градуса, в зависимост от замърсяването на прането и околната среда.
Излизат снежнобели...стиховете и бельото, зависи от това какво си накиснал.
Ерита Фей

Незабравима

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 248
« Отговор #17 -: 26 януари 2012, 21:20 »
Тук става въпрос, за ДИАГНОЗАта -   :evil3: :sign3:

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 131
« Отговор #18 -: 26 януари 2012, 21:28 »
 :banghead:
Знаех си аз, че ще сгеша ако гледам сериала...
То в Откровения си е по интересно!!! :hiding:
Има динамика, има чувства... и от време на време диагнози...
 :happy1:

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 891
« Отговор #19 -: 26 януари 2012, 22:01 »
моля всички, които са "наши" хора, да започнат да се отчитат по същество - банковата сметка я знаете ;) :lol:

"Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже..."
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 572
« Отговор #20 -: 26 януари 2012, 22:13 »
Относно коментара, цитиран от Румен.
Ако беше монолог изкрещян с думи, и ако точката е знак за поемане на въздух, то тогава дали авторът на монолога нямаше да посинее от липсата на кислород?  Само се чудя... :scratch:
Един IP адрес - един глас за произведение!

Ангар

• Луд форумджия
  • Публикации: 158
« Отговор #21 -: 27 януари 2012, 14:47 »
"Ангар (Ангел Чортов):    27-01-2012г. 13:45
Браво, Римоза! Възхищавам ти се!..."

Остатъка няма да го цитирам, на четящите е ясен.
Какво повече да каже човек :)
 :happy1: :hello1:

Ами разбира се че трябва да цитираш и останалото! От това, което си цитирала, не личи от какво се възхищавам - от това как изглежда ли, от поведението й ли, от стихотворението й ли.  И главното - защо, с какво обяснявам възхищението си.
На мене пък не ми е ясно откъде накъде "на  четящите" остатъкът ще им е ясен. Доизясни се!

Ако толкова правдиви са ти и другите постинги тука, никак, ама никак не си коректна!

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #22 -: 27 януари 2012, 17:50 »
Оставам с впечатлението, че хората тук са се разделили на клубове, които имат за цел да се заяждат и да се самоизтъкват по този начин. Бих искал и аз да се включа. Нека някой ми изпрати покана за членство на електронната поща! Веднага съм вътре.

Ангар

• Луд форумджия
« Отговор #23 -: 27 януари 2012, 18:05 »
Ангар, ... Какво ли ти обяснявам. На теб, винаги всичко ти е ясно. Гушнете се и се оплачете от лошите. :3some:

А следващият ми коментар е толкова глупав, че направо си го поствам тука:

"Айнщайн е казал: "Само глупостта ...
(и в скобки е добавил "женската"),
"... е по-безкрайна от Вселената!
Но най-голяма глупост на света,
е да се спори с глупава жена!
(И е добавил: "Като Иванова")".

Голяма глупост наистина! Но предполагам, че много мъже ще го цитират на съпругите си, като само заменят  ника ти с техните имена. А е много подходящ и за цитиране при спорове в сайта.

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • Публикации: 172
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #24 -: 27 януари 2012, 20:42 »
Barona38 (Ивайло Терзийски):   7-01-2012г. 11:01

Поздрави, Ели! Ще се препрочита.

Тук, поздрава е към стихотворението на Ели, но човека отива да препрочете себе си.

не, текстът ще се препрочита

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • Публикации: 172
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #25 -: 27 януари 2012, 23:13 »
Цитат
ZEMEDELEC (Красимир Дяков):   27-01-2012г. 00:54
Ей, момиче, две думи има на тоя свят, дето по никакъв начин не заслужават да бъдат обиждани : Родина и Майка!
Едно и също е... Ако не си го разбрала досега - няма и да го разбереш!
Трифон Зарезан, брат на Света Богородица я подиграл че има незаконородено дете Иисус, тя го проклела и той си отрязал носа... Та: Тия, дето си вирят носа да търсят кусури - остават безноси...
Да си видяла в цялата Библия Иисус да изрече и една обидна дума срещу майка си?! Срамота!
Туй то.
Зем.

Цитат
ZEMEDELEC (Красимир Дяков):   27-01-2012г. 01:27
Виждал съм! Свети Илия Гръмовержеца!!! Виждал съм юли цялата долина под Бакаджиците, байно, очите И да са в Небето и устата нямо да шепнат... Виждал съм това, дето такива като тебе само го гледат!

svetlanal

• Маниак
« Отговор #26 -: 28 януари 2012, 14:59 »
vyatur (Аз ): 27-01-2012г. 22:56
ПоводЪТ за написването на стихотворението е кончината на Коста Цонев.
Поклон пред човека и великия Български актьор.
Но стихЪТ е за човек, който е до мен.
ЧовекЪТ, който по визия не отстъпваше на актьора.
Но страхЪТ от престоящите години на възрастта, което е неизбежно, ме провокираха.
Съжалявам, ако съм ви разочаровала.
То беше предназначено единствено и само за мен.

Е, тогава какво прави тук?!

Нека спешно открием раздел „Мило мое дневниче”

Ти и аз

Нявга сравнявах те
с Коста Цонев -
бяхте ти и той.
Нявга не говореше много,
говореха твойте ръце.
Вървеше тихо, с финес,
а земята  трептеше.
А какво си сега -
трудно бих те описал.

Аз просто си бях АЗ.
Непокорно, но вечно
смирено момиче.
Обичащо вярно и тихо.

Този стих е посветен на човека, който бил млад и строен, а сега след толкова години, заприличал на старец.
Странно...годините минават, той трябва да се подмладява, а не да остарява...Не го разбирам, защо прави така?!

Аз и ти

Някога сравнявах те с Шварценегер
Много приличаше на него в гръб.
Сега след толкова години
Като те погледнах в лицето
Разбрах, че не си мой тип.
Годините минават, а ти ставаш все по-млад.
Мечтаех заедно да остареем,
Сега ще се влюбя в някой друг.
Ах, Джон Траволта, къде си ти,
Да прокараш нежно пръсти
В мойте буйни коси?

А аз съм все тай млада
И винаги ще си остана така.

Този мой стих, ако много ви хареса, го сложете в раздел „Мило дневниче”, защото е много лично и е предназначено само за мен и най-близките ми хора. Поводът за написването на стихчето е това, че аз много харесвам тези двама артисти, а моят първи съпруг, не е никакъв артист. С този стих искам да го амбицирам да импровизира понякога...вечер.
Съжалявам, че ви занимавам с толкова лични неща, но щом има къде да се публикува, какво пък.

Ерита Фей

svetlanal

• Маниак
« Отговор #27 -: 28 януари 2012, 15:11 »
refab (Фабер ):  27-01-2012г. 18:25 
forttuna (Мишел от Съпротивата): 27-01-2012г. 13:30
това листо вдясно ми пречи"

Точно преди да прочета коментара на уважаемата фортуна* си мислех, че с листото в дясно се е получило интересно, и че не мога да го отнеса изрично като минус на снимката, за какъвто напр. считам, опирането на големия слънчоглед в края на снимката (вляво)

*Брей, какво нещо - почти по правило каквото и харесва на уважаемата фортуна на мен не ми допада, и обратното... Ама.... 

Има ли някой в сайта който да не е разбрал, че Фабер и Мишел винаги са на различни мнения?! Ако трябва аз ще обясня подробно в трилогия.
Ерита Фей

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Отговор #28 -: 28 януари 2012, 21:26 »
Моля ви, не позволявайте на провокатори да ви тласкат към дискусии в тази тема от форума, изцяло посветена на коментарните бисери. На никого не дължим обяснения -- бисер е каквото решим; да седнеш да обясняваш нещо на луд е да приемеш, че има шанс да те разбере. А той не може. Защо? Ми защото е луд!

Ангар

• Луд форумджия
« Отговор #29 -: 28 януари 2012, 23:12 »
Веселяк написа: “Ангарче, няма как да е другояче. На тоя свят сте  прави само Ти и Господ! И то точно в тоя ред. Да не се заблуди някой!  Ангар е всеопрощаващия милостив Господ... на демагогията.” А също: “Ангар, чакам разяснения от теб за случилото се. Щото гледам и позитивния коментар на Краска под "Хорото..." вече го няма? Та как да го разбираме Господи това?”
Веселяк, в случая  ти нарушаваш една от Божите заповеди, а именно: “Не изговаряй напразно името на Господа, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно!”
За какво да ти давам обяснения? За нещо, което е написала и си е изтрила Краска? Че какво отношение имам аз? Нито съм видял че е написала нещо под произведението ми, нито знам че си го е изтрила. Това си е нейна воля и нейно право. И не само аз, но и ти, и който и да е нямате право да й се месите и да й търсите сметка. Толкова по този въпрос.
Но доколкото цитираш  глупавия ми коментар:
"Айнщайн е казал: "Само глупостта ...
(и в скобки е добавил "женската"),
"... е по-безкрайна от Вселената!
Но най-голяма глупост на света,
е да се спори с глупава жена!
(И е добавил: "Като Иванова")".,

предполагам, че ми искаш обяснение и за него – защо съм го написал и как може да съм се показал такъв “не джентълмен”.
За свое оправдание ще кажа, че този ми коментар беше предизвикан. Как? Цитирам пет  изречения от пет  коментара на Иванова, в които се споменава моят ник (а има и други, в които ме е споменавала в същия аспект):
“А върви спори и обяснявай нещо на радио, Ангар и подобни    ”
“Да спорите с Ангар и да се опитвате да го убедите в нещо е преливане от пусто в празно.”
“Ангарщини, Митов! (термина е нов и лично мой, ще се боря за Авторско право.”
“Плаши ме войнстващата ангарщина, която става все по-масова.”
“Ангар, след всяко твое "изказване" се чудя... наистина ли си толкова тъп или... така ти изнася???”

Тя не пожела да разясни какво влага в термина  “ангарщина”.  Но едно от нещата, които този термин реално означава, е:  на обидите да се дава достоен отговор. И такъв отговор е въпросното стихче.
Но аз не смятам че то е много обидно за нея.  Това, което е постоянно в него, е написаното до предпоследния ред включително. А последният ред ще се променя според това, с кого се спори.
И го написах не толкова заради нея, а за да бъдат по този начин възмездени всички онези, които като възпитани хора в коментарите си са се  въздържали от подобни грубости.
« Последна редакция: 28 януари 2012, 23:19 от Ангар »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.