Изкуството - за твореца, или потребителите?

Автор Тема: Изкуството - за твореца, или потребителите?  (Прочетена 4235 пъти)

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 131
Re: Изкуството - за твореца, или потребителите?
« Отговор #15 -: 19 януари 2012, 15:28 »
Тошко :D
А кое е е първо- яйцето или кокошката?
А мнението ми е, че всеки истински творец, (независимо от областта в която се изявява) твори, защото може и защото това му доставя удуволствие!
Иначе мотивации да сътвориш "произведение" много- било то финансови, било то трупане на рейтинг, задоволяване на чужди потребности или още куп други...  но тогава крайният резултат повече ми прилича на "продукт" и се отдалечава от същината на изкуството...
И бих се съгласила с Arogarn

Разбира се, изкуството е най-стойностно когато идва отвътре и издава личните трепети на автора.

Тогава вече рейтингът, финансовите облаги и т.н. се явяват следствие...
[/color][/size]

PussyCatt

• Закоравял потребител
  • Публикации: 34
Re: Изкуството - за твореца, или потребителите?
« Отговор #16 -: 23 януари 2012, 23:24 »
За мен лично изкуството е живота ми. Не мога да си представя един ден без да създам нещо оригинално, дали ще е рисунка, стих или глава от новата ми работа. Ако ги няма тези буболечки в главата ми, които ме отделят от реалността, дори за кратко, сигурно ще се побъркам. С моите герои живея, те ми помагат да ставам сутрин, те ме приспиват вечер, те са най-святото нещо за мен, защото никой не може да ми ги отнеме. Да, искам да ги покажа на света, но след като никой не иска да ги види ще си ги запазя за себе си. А, те са фрагменти от собствената ми душа, мнения, коментари и чувства, които не искам да споделя в прав текст.
 Знам, че звучи малко откачено, но така го чувствам, така го пиша. Изкуството е живот и красота.

moon11

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Последна редакция: 14 август 2018, 09:57 от moon11 »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.