Смисълът на изкуството

Автор Тема: Смисълът на изкуството  (Прочетена 2787 пъти)

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
Смисълът на изкуството
« -: 15 април 2012, 16:21 »
Имам много да кажа по въпроса и вярвам, че не малко хора ще ме подкрепят. За мен изкуството е начин чрез слово или образ да се повлияе на някаква голяма аудитория (едва ли не средство за манипулация на човешки маси). Затова и съм убеден, че във всяка творба на изкуството трябва да е вложен конкретен смисъл, върху когото обикновените хора трябва да мислят. Няма да се разпростирам повече, защото съм наясно, че има най-разнообразни мнения. Ще ви оставя сами да ги представите.

Искам да съм сигурен, че ще се включите в дискусията и затова ще разпаля емоциите ви като спомена проблем, който ме вълнува от скоро.
Най-напред в други сайтове бях попаднал на литературни произведения от една дума. Това ме възмути. Подобни произведения нямат някакъв конкретен смисъл. Имат свободно тълкуване и на всичкото отгоре съвсем не са трудни за създаване. В тях не е вложено нещо кой знае какво.
Днес гневът ми излезе от контрол, след като попаднах на пореден представител на псевдоизкуството. Представете си литературно произведение, в което няма думи! Има такова, в този сайт е и даже е доста по-разглеждано от останалите към същата дата.
« Последна редакция: 17 април 2012, 09:46 от Arogarn »

argonyk

• Маниак
  • Публикации: 56
Re: Смисълът на изкуството
« Отговор #1 -: 15 април 2012, 17:24 »
Мдаааа...
Разгледах подробно линковете на посочените произведения и съм впечатлен.
Интересната форма на екзистенция, съчетана с морзови орнаменти и  катинаречата ни показва душевния размах на авторката.
Не успях да преброя тиретата, но съм сигурен, че там е скрит и някакъв код а ла
"Шифърът на Леонардо".

...абе и мен ме апе кучето, ама някои ги е погнала цяла глутница...:):):)
.

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #2 -: 16 април 2012, 23:21 »
Простете, не схванах темата в смисъла на изпратените линкове.

Някой не може да прочете текста ли?
« Последна редакция: 16 април 2012, 23:41 от Tomad »
Раздвоен ум - разтроен стомах.

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #3 -: 17 април 2012, 09:45 »
Линковете ги махам, но можем да продължим да коментираме темата (смислени ли са литературни произведения от една дума или такива, които въобще не съдържат думи). Иначе да - тя си направи генерална редакция и на двете произведения, а после си ги коментира сама. Ако искате можем да дискутираме и въпроса дали има смисъл да се показва някакво произведение, ако няма възможност то да се коментира и да се оцени. Ще направя и анкета ако се появят много мнения.

kangarly

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #4 -: 13 юни 2013, 18:22 »
Хм  :shock: Ясно е на всички, че целта на поставените линкове е да ви насочи към нов източник на информация. Ето например, ако говорим за образование и медицина и това е комбинирано с България, то е нормално да ви посоча като източник http://mu-varna.bg/EN. Друг пример, ако си говорим за фирма, предлагаща изделия от ковано желязо, то най-вероятно ще ви предложа Sokrates Sahinler. Когато говорим за интернет и възможностите да намерите различна информация в мрежата ще ви предложа http://freebg.eu, а пък ако се интересувате от монети, то тази подсекция на сайта, посветена изцяло на различните видове монети - moneti.freebg.eu
« Последна редакция: 11 ноември 2014, 09:57 от kangarly »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.