Никой не желае да чете по-дълги неща

Автор Тема: Никой не желае да чете по-дълги неща  (Прочетена 2963 пъти)

AxlSaint

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
 :D :D :D
Качих най-накрая първата част на новата си повест ( Изповед в лятна нощ), но очевидно на никого не му се чете толкова! :D :D :D
« Последна редакция: 05 април 2013, 12:20 от AxlSaint »

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
Re: Никой не желае да чете по-дълги неща
« Отговор #1 -: 08 април 2013, 00:27 »
Много ясно -- далеч по-интересно е човек да чете своите неща или да пуска тонове коментари. :D

lifemax

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
« Отговор #2 -: 17 май 2013, 01:50 »
Да ако може постави връзката тук и на мен ми е интересно  :)

AxlSaint

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #3 -: 18 май 2013, 15:22 »
Каченото тук е едва първата част! Цялата повест е 90 страници голям формат.

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #4 -: 20 май 2013, 14:28 »
Моят съвет е дори частите на някаква история, ако са по повече от 3 страници да ги разделяш на някого. Хората наистина не обичат да прекарват часове пред компютъра в четене.
Аз например, всеки път като заредя някакъв текст, преценявам дали мога да го поема за под 10 минути.
А вече друг е въпроса, че като пускаш дълга история, не означава и тя веднага да събере фенове. Вероятността някой да я хареса и да чака следващите 30-на части с нетърпение не е голяма. Дори и да се случи, човекът може да се откаже някъде по средата и даже да не ти остави коментар.
Нещо толкова голямо, аз направо бих опитал да издам на хартия.

charliemlad

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #5 -: 19 февруари 2015, 22:11 »
Доста хора са така, наистина. Обаче зависи - човек като зачете нещо, то още в началото, поне аз, преценявам дали ми е интересно, дали се чете леко и приятно и довършвам, независимо колко е дълго. Случвало ми се е да зачета някакъв разказ сбит и синтезиран в 20-30 реда, а да го чета 20 минути и обратното - доста дълъг разказ много по-бързо, на един дъх, както се казва.

LeChevalier

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Отговор #6 -: 19 февруари 2015, 23:32 »
Според мене обяснението е много по-просто: в съзнанието на потребителите този сайт не е за дълги текстове. Затова, когато попаднат на такъв, той просто не се вписва в представата им и бива отхвърлен.

Четенето на 90 страници изисква принципно различна нагласа. Аз лично не бих отделил толкова време за аматьорски текст.

Критерият "ако отначалото ме грабне" не е добра идея -- много хубави романи не са никак грабващи в началото (говоря за класика, разбира се, а не за съвременните бест-селъри).

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.