Относно дискриминацията на Автори +

Автор Тема: Относно дискриминацията на Автори +  (Прочетена 5530 пъти)

refab

• Форумен лъв
  • Публикации: 405
Re: Относно дискриминацията на Автори +
« Отговор #15 -: 31 юли 2013, 14:07 »
:) asizi, благодаря, но смятам, че ми е полезно да имам коректив, какъвто са публикуващите редактори! Затова отново настоявам за равнопоставено отношение! Що се отнася до субективността, тя е неизбежна - мои фотографии също са отхвърляни често, но това не ме дразни и многократно съм го потвърждавала при кореспонденцията с Хатар и Фортуна... Все пак продължавам да се надявам на отговор от публикуващите редактори защо отказват да публикуват мои фотографии!

В случая (на фортуна и Хатар), "равнопостовено (тяхно) отношение" (с всички публикуващи, платили такса в сайта или не) означава, според мен, недостатъчно добро отношение. Недостатъчно добро в две насоки: едната е съвсем оскъдната и стандартна мотивация на фортуна -  "снимката няма да се публикува, поради липса (или слаба) художественост". Не виждам какъв конструктивен коректив може да е такава констатация. Другата насока на отношението на посочените редактори  е същностна, и произтича, по мое мнение, от това, че те двамата нямат достатъчно автентичен и оригинален поглед към света и изкуството. Повече или по-малко те робуват на някаква претенциозна, но всъщност стандартизирана, масова и  формална естетика, лишена от действителни свежест, метафизика и поетичност.
   Желанието ти за коректив щеше да е по-основателно, мисля, ако наистина имаше един съответен, общо казано, такъв. Освен това нали като коментари може да се пишат отзиви под вече публикуваните снимки.

plami-6

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
« Отговор #16 -: 31 юли 2013, 14:45 »
 :) Dura lex, sed lex.
Уморих се вече! Глас в пустиня остава призивът ми да не се ощетяват Авторите +... Да имат правото да публикуват и с помощта на редактор, ако желаят. Апропо - станах такава, не за да ползвам привилегии, а за да подпомогна любимия сайт.

refab

• Форумен лъв
« Отговор #17 -: 31 юли 2013, 15:17 »
..........Аз рядко публикувам, но ще стана автор+, за да мога по-спокойно да публикувам ...

Е, а като ти "затрият" - най-неочаквано за теб, някоя снимка по субективна редакторска преценка за ниска или липсваща художественост, няма ли да се ядосваш повече, че хем си плащаш, хем някой произволно се разпорежда с произведенията ти?... :) Но и в подобен случай я има добрата възможност да се "тренираш" да не се ядосваш и да усвояваш истинско (не лицемерно) смирение, негорделивост, каквито аз нямам, за съжаление. :( :)  Така че - плащай, щом си решила, и това е! :)

ico10

• Луд форумджия
  • Публикации: 145
« Отговор #18 -: 31 юли 2013, 17:21 »
Готова съм да предоставя фотографиите, на които "липсва художественост"
Можеш да го направиш тук.

Художествеността на дадена фотография е различна за всеки. Не е нещо, за което има точно определени критерии, но това не означава, че всяка направена снимка има художествена стойност.

Съобразяването на различни елементи (композиция, светлина, подходящ момент), могат да направят една фотография добра. Художествеността се определя и от въздействието, което фотографията има.

Контрол, според мен, трябва да има. Ако оставим художствените качества на страна, то има едни други качества, на които фотографиите трябва да отговарят. Това са техническите критерии.
Върху снимки с лошо качество трябва да се оказва контрол. Без значение дали са публикувани от автори +, или не.

Това е снимка на автор +. Не познавам автора, не познавам качествата му на фотограф. Художествеността е една за мен и съвсем друга за някой друг, но на снимката и липсват технически качества. Основният обект не е на фокус.

Може би редакторите не се аргументират достатъчно добре, когато отказват публикация, а за авторите не става ясно дали липсват технически, или художествени качества.

refab

• Форумен лъв
« Отговор #19 -: 31 юли 2013, 18:41 »
...............................Не познавам автора, не познавам качествата му на фотограф. Художествеността е една за мен и съвсем друга за някой друг, но на снимката и липсват технически качества. Основният обект не е на фокус. [/b][/color]

Не е съвсем на фокус тази представена като илюстрация снимка, но това може би не бие чак толкова на очи. В подобен случай редакторът може да си отрази изрично отрицателното мнение по въпроса, но конкретната снимка да си има място в сайта, след като авторът и е преценил като подходяща. Нека зрителите да я доразкритикуват, ако заслужава критика. А ако липсата на фокус е значителна, тогава вече е друго нещо!... Моето мнение е, че повече от някаква проклетия го има този стремеж към технически свръхперфекционизъм, особено в случаите, когато снимката, общо взето е приемлива. Предпочитам снимки с неперфектен фокус, отколкото  с идеален такъв, но с някакъв вид естетическа и идейна пошлост.

asizi

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #20 -: 31 юли 2013, 22:38 »
Ох, и аз си патя от това, че не се примирявам ...Но хората си мълчат лицемерно и успяват да лавират. България затова е на това положение...То в един сайт, уж творчески, уж да публикуваш за удоволствие и да срещаш сродни души, какво става, та какво остава за нещо, което е свързано с власт и пари?!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 904
« Отговор #21 -: 01 август 2013, 00:36 »
Странно, че никой колега редактор не е отговорил по темата досега.

Плами, няма такава дискриминация, за която питаш:
1. Всеки Автор ПЛЮС ако иска може да си публикува както нормално. Просто не трябва да натиска бутончето "Публикувай Веднага" след като си качи произведението. Тогава то чака в опашката одобрението на редактор, както преди.
Много Автори ПЛЮС, абонирайки се не толкова заради самата услуга, ами като дарение към сайта, правят точно така.
2. Ако авторът е уверен, че фотото му покрива всички критерии, може да натисне бутончето "Публиквай Веднага" и творбата му ще се появи веднага.
Но това не означава, че произведението му не може да бъде изтрито по преценка на редактора след това, ако то не изпълнява критериите.
Това е много ясно написано в съобщение, което се появява след като натиснете бутончето "Публикувай", ще го цитирам и тук:
Цитат
Съобщение

Произведението беше успешно качено на сървъра и в момента чака одобрението на редактор, преди да бъде публично достъпно!

Ако сте абонирани за пакет "Автори Плюс", имате възможност да публикувате творбите си веднага без да чакате, стига те да отговарят на правилника на сайта!

За целта прегледайте внимателно произведението от  >>ТУК<<.

Ще Ви се появи бутон "Публикувай веднага!", посредством който може да самопубликувате произведението си, без намесата на редактор.

Забележка: Редакторите имат правото да изтриват произведения, неотговарящи на правилника!
Услугата е въведена за улеснение и избягване изчаквателния период на одобрение!

Надявам се да съм бил полезен! :)[/b]

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.