"няма такава дискриминация"

Автор Тема: "няма такава дискриминация"  (Прочетена 3863 пъти)

plami-6

• Луд форумджия
  • Публикации: 108
"няма такава дискриминация"
« -: 23 август 2013, 09:36 »
Според Админа, в предишна, отворена от мен дискусия за дискриминацията на Автори +, е "странно, че никой колега редактор не е отговорил по темата досега". Тъй като темата беше заключена веднага, без да бъда правилно разбрана, а и поради декларирания според правилника "•Приоритет при публикуването на нови произведения" за Авторите +, аз отново си позволявам да повдигна темата, тъй като историята продължава упорито да се случва... Настоявам не за някаква привилегия, но поне в рамките на 24 часа да ми се публикува фотографията или да се откаже. Уви!!!

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
Re: "няма такава дискриминация"
« Отговор #1 -: 23 август 2013, 10:49 »
Здравейте,

Пише Ви публикуващият редактор-фотографии. Трите последни снимки (включително и самопубликуваната) за мен нямат никаква стойност, както и не се различават съществено една от друга. Всъщност повечето от планинските Ви "пейзажи" не се различават един от друг, дори нямат широтата на пейзаж. Еднообразието, с което ни заливате убива у мен всякаква обективност и ако Ви задържам "произведенията" то е за да се убедя в първоначалното си мнение за тях. Ако всеки ден ни предлагате боб, колкото и вкусно да го готвите, надали ще има човек на който да му харесва дни наред да яде едно и също, но със сигурност ще има такива, които лицемерно да Ви кажат: "О, колко е вкусен".

Докато Ви пиша писмото виждам, че има пусната тема. Интересно, Вие предпочитате да си говорим във форума?
Ако е така, лично ще си изложа писмото, за да не се налага Вие да го правите.

"Приоритет при публикуването" означава, че автори + могат да не чакат редактор и да се самопубликуват. Редакторите не сме с фиксирано работно време, не работим срещу заплащаме, отделяме от свободното си време, за да Ви пишем писма за "великите ви произведения", а вие упорито да отказвате да разберете, че сайт за лично творчество означава, че дори и да сте любители, в произведенията ви трябва да има и творчество. Така че никой не може да ме задължи да Ви удовлетворя капризите за 24 часа.

С поздрав,
Мишел

ПП: Писмото е до авторката на темата и за да го напиша отделих не от свободното, а от работното си време.
« Последна редакция: 23 август 2013, 11:00 от forttuna »

plami-6

• Луд форумджия
« Отговор #2 -: 23 август 2013, 11:08 »
Хубаво! Ще приема тази критика и моля уважаемата Фортуна да изтрие всичките ми фотографии, които според нея са без стойност.

:) Ооо, благодаря на редакторите за бързата реакция на тази ми молба и изтриването на публикуваната от мен фотография "Кончето - 2"!
« Последна редакция: 23 август 2013, 21:42 от plami-6 »

forttuna

• Маниак
  • Публикации: 90
« Отговор #3 -: 23 август 2013, 11:37 »
Виждам, че преливате от добри чувства
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=231708#comments

За Ваше сведение, това не е пейзаж

и това е, което се опитваме да ви накараме е, да се образовате поне малко в областта на фотографията -  Вас и другите като Вас, които катогорично отказвате да го направите
« Последна редакция: 23 август 2013, 11:47 от forttuna »

plami-6

• Луд форумджия
« Отговор #4 -: 23 август 2013, 11:54 »
 :) Благодаря за ограмотяването!!!
Бедни, бедни Фабер ... Разбирам, че трябваше да умра при Гредетин!
« Последна редакция: 23 август 2013, 12:18 от plami-6 »

plami-6

• Луд форумджия
« Отговор #5 -: 30 август 2013, 21:53 »
 :( Гласът ми остана глас в пустиня... Обичах този сайт! Но в раздел фотографии явно няма да намеря повече място за мен. Апропо, много автори-фотографи вече също не виждам тук... Всички знаем защо.

kasius

• Луд форумджия
  • Публикации: 123
« Отговор #6 -: 30 август 2013, 23:24 »
   Ако говорим за дискримаинация, то и аз съм недоволен, но не по толкова прозаични причини като изложените по-горе дребнави оплаквания.
   Задавам въпрос кратък и ясен без да се впускам в излишни коментари, които предоставям на последващи форумни изследователи и "пионери", а именно:
- Редно ли е да имаме раздел за чуждоезикови произведения на английски език в сайта, без да дадем шанс с подобен раздел за произведения на руски език?
   Благодаря предварително на изказалите мнение по този въпрос, независимо от становището им!  :)

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #7 -: 31 август 2013, 12:54 »
   Редно ли е да имаме раздел за чуждоезикови произведения на английски език в сайта, без да дадем шанс с подобен раздел за произведения на руски език?

Проблемът с руския език и литературната му форма е  огромен!

kasius, те хората не могат на български да пишат, в английския поне няма родове, но руски език, който е доста по-сложен?

Хората с претенции за познания на език - дал господ, но аз не мога да извърша това предателство към Пушкин. Дявол да ме вземе ако лъжа, но по моему в тази наша 7 милионна държава говорещите руски може да ги има, но пишещите...  не вярвам да са и промил дори.
Раздвоен ум - разтроен стомах.

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #8 -: 31 август 2013, 14:24 »
Томад! Поздрави и благодаря за мнението! Има доста голяма доза истина в това, което написа, но по мое мнение, така както аз и някои мои познати "обикаляме" по руските сайтове за да черпим от тях културна информация, така и "братушките" са с широко отворени очи и уши за случващото се по нашите "земи". В България живеят едно не малко количество руски граждани, при това не всички са от низките слоеве на обществото им. Има и такива от тях с доста сериозен творчески потенциал. Всъщност ако в сайта (откровения) има възможност за публикуване и на руски, освен на английски, то той би се превърнал в международно поле за творческа изява на таланти. Тогава тук биха публикували не само български творци. Така сайта би станал един доста сериозен меценат за обмен на три велики култури - Българската, Руско говорящата и Английско говорящата!  :D :D :D
« Последна редакция: 31 август 2013, 14:27 от kasius »

plami-6

• Луд форумджия
« Отговор #9 -: 01 септември 2013, 14:07 »
Бостанджиев, моите причини да започна тази дискусия тук, са малки, "дребнави", не като твоите да се напъхаш в темата - глобални, международно-културно ориентирани...
Та в унисон с "прозаичните" ми проблеми, имам една молба към оторизираните лица от сайта - моля, да изтрият профила ми в Откровения! Благодаря предварително!

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #10 -: 01 септември 2013, 15:14 »
Виж сега Плами! И на мен са ми отказвали да ми публикуват я някоя фотография, я някоя и друга написана простотийка, но не виждам, защо трябва да отдавам на този факт "световно значение". Предполагам, че не съм съвременен изтъкнат корифей на фотографското и поетично изкуство за да имам претенции, че всичко, което съм натворил е стойностно и заслужава да се публикува. Също така мисля, че хората, които са публикуващи редактори имат поне една идея повече сравнителна информация от мене и от който, и да било друг за да могат да преценят, дали изобщо си заслужава труда да бъде публикувано нещо, което е предложено, от някой си. В този смисъл си мисля, че авторите не бива да се цупят за отказани публикации, а по-скоро да си направят коректив, чрез качествен разбор на това, което са "излюпили".
   Поднасям ти моите уважения! :-)

refab

• Форумен лъв
  • Публикации: 405
« Отговор #11 -: 01 септември 2013, 20:13 »
Бостанджиев, моите причини да започна тази дискусия тук, са малки, "дребнави", не като твоите да се напъхаш в темата - глобални, международно-културно ориентирани...
Та в унисон с "прозаичните" ми проблеми, имам една молба към оторизираните лица от сайта - моля, да изтрият профила ми в Откровения! Благодаря предварително!

Е, по-добре си промени становището и нека "оторизираните лица" да не ти изтриват профила! :)... Използвай този случай на недобро отношение към теб на фортуна и други евентуални огорчения като повод за смирение. Моят съвет е да продължаваш да си публикуваш снимките, в които по правило има свежест,  непосредствено възприятие - предпоставка човек да съпреживява присъствие на заснетите места, и други хубави качества. Ако си крайно несъгласна - като мен, с "политиката", вкусовете и личността на фортуна, просто спри да публикуваш - временно или постоянно, вместо да ти изтриват профила с всичките ти произведения, отразили времето - част от личната ти история и тази на много от участниците в сайта.

Поздрав! :)

П.п. На такива ......... (изтрито поради автоцензура) като kasius не обръщай  внимание.
« Последна редакция: 01 септември 2013, 20:16 от refab »

plami-6

• Луд форумджия
« Отговор #12 -: 03 септември 2013, 08:15 »
Бостанджиев, не четеш внимателно или не искаш да четеш - не си разбрал за що иде реч тук...
Фабер, благодаря ти! Доста труден път посочваш... Не знам дали ще успея да го следвам. “Всеки, който превъзнася себе си, ще бъде унизен; а който се смирява, ще бъде въздигнат”(Лука 18:14)

: ??:??