А сега на къде...

Автор Тема: А сега на къде...  (Прочетена 2631 пъти)

re4o

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 20
А сега на къде...
« -: 28 февруари 2014, 21:28 »
Искам да представя на вниманието на онези, които са чели правилата на живота в този сайт - самите правила - той си има собственик, но от вашето присъствие е всъщност безстопанствен...
Например  - в раздел преводи, автор си превежда нещо си, от няккъв си език, ама кво ме касае превода, важно е къде ме отвежда...
още по-от какъв език е преведен текста.
Да живее автор "+"...
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=320241
« Последна редакция: 28 февруари 2014, 21:29 от re4o »

kasius

• Луд форумджия
  • Публикации: 123
Re: А сега на къде...
« Отговор #1 -: 01 март 2014, 03:12 »
От английски и руски е превода. В последната част XI е приведена библиогафска  справка на източниците, които са ползвани. Освен това в част I си има съдържание, а на заглавната страница е изписан и колектива от специалисти с чиято помощ е осъществено, това трудно смилаемо за кратунковци издание. То, е професионална литература и не е предназначено за чешене на скучаещата, убита душевност на консуматори на художествени инджикиплекторщини!

:happy1: :tongue3:
« Последна редакция: 01 март 2014, 03:17 от kasius »

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #2 -: 01 март 2014, 14:06 »
Към Кумчо Вълчо! Нищо не пречи на сайта да се разшири кръгозора с евентуален нов раздел за полезна, професионална литература. Подчертавам, че студента, това бях аз и че този труд е събирателен с извадки от различни източници - основно английскоезични и частично руски - виж библиографската справка. С колегите с които работехме по превода и систематизирането му, имахме за цел да създадем едно полезно наръчниче, не само за специалисти, а и за желаещи да го ползват като ръководство по самолечение.
   И тъй като това наръчниче би било полезно само на тези, които имат проблеми с очите, искрено ви пожелавам вашите леко нахални очички, никога да не пострадват така, че да се налага да го ползвате!
  :tongue3: :happy1: :tongue3:

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 891
« Отговор #3 -: 08 март 2014, 11:50 »

Освен това, в сайта нямаше ли изискване преводите да са придружени с оригинала?

Така е! Моля уважаемия автор да приложи оригинален текст, в противен случай, страхувам се, че произведението ще бъде изтрито. Правилата са еднакви и за автор +, и за автор -.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #4 -: 08 март 2014, 16:03 »
Уважаема Изречена! Нали не мислите сериозно по отношение на този, недомислен повод за триене - как си представяте да ви сканирам всичките източници посочени в библиографската справка от унивирситетската библиотека и да взема да ви ги ъплоудна тук? Превода беше правен 7 месеца, а сигурно поне 3 ще трябва да се отделят за това велико начинание, което предлагате. За какво според вас служи библиографската справка при всеки един подобен труд? Това да не хайку стихче, че да отдели човек минутка и хоп-ла? И да го изтриете, аз не губя, губят тези на които може да им е полезо едно такова четиво. Но това може да докаже само, че в БГ постранството се ценят само ала-бализми от "щрауси" дълбоко заровили главичката си в земята! Ами ако някой ви преведе Шогун или Война и мир, същоли ще го карате да ви ъплоудне хилядите им страници? Я се позамислете по-сериозно, дали това условие, което посочвате е добре обмислено или е полтика с цел да се превеждат незначителни бръщолевения?  :happy1:

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #5 -: 08 март 2014, 20:23 »
Към бай Вълчан!
Това означава ли, че ако си създал някакъв сайт напр., отговарящ на нуждите на литературния небосклон към момента и с течение на годините, трябва да не променяш нищо в политиката му? Напомням, че динозаврите напр. са изчезнали, както и много други видове, защото не са се променяли съгласно измененията на околната среда. Всичко в живота се мени и правилата на "играта", също. Тези, които се изменят в края на краищата оцеляват.
  8)

re4o

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #6 -: 08 март 2014, 20:40 »
"Касиус", ти да не би да се мислиш за оцелял...?
Ако си сериозен, ако си истински, ако си "Ти",
не би се държал толкова неопределимо.
Ако искаш да научиш детето да говори му обясняваш хиляди пъти какво казваш. Ако искаш да преведеш на пораснал човек нещо и той те попита как звучи нещото на неговият си език, какво ще му отговориш....?
Как да повярваме в автентичността на превода?

п.п. Искаш ли  малко примери за повярвали в превода самоубийци, които са възпламенили самоубийствена вълна. Да те свържа с техните близки, да им обясниш как да си го преведат, ей така за себе си поне...
« Последна редакция: 08 март 2014, 20:47 от re4o »

re4o

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #7 -: 08 март 2014, 21:08 »
Опс..
И един въпрос към редколегията.
Един познат си напълнил харда с несподелености.
Снимки, текстове, музика и ...
Ако ги прасне в раздел неопределености дали би затормозил безстопаннственно изиставеното ви лично пространство?

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #8 -: 08 март 2014, 21:29 »
Много философи се навъдихте в България, но все пак -  казвам само за това книжле: колегите съвсем не са случайни Магистър кинезитерапевт Зюлкадер Пашалова в момента работи в болница Токуда и едновременно с това е преподавател в Софийския МУ, Магистър кинезитерапевт Нина Михайлова е вече старши преподавател в МУ Плевен на специалистите по медицинска рехабилитация и ерготерапия, Магистър кинезитерапевт Тодорова си работи в МБАЛ Плевен и преподава също в МУ Плевен, моя милост защити тази курсова работа пред комисия от медицинския колегиум на МУ Плевен и така избегнах правене на дипломна работа, признавайки ми курсовата работа и защитата и за дипломна. Освен това по-късно бях и от първия курс завършили по нова специалност медицинска рехабилитация и ерготерапия бакалаври. Отпред на книжлето се кипри "факинг" номера ми, който е много любопитен, може да звънне в администрацията на МУ Плевен и да пита имало ли е такъв студент или не, завършил ли е или си е драпал мадете 6 години там. Сега да не земете да поискате и двете ми медицински дипломи да видите, че ще зема да ги публикувам в отдел фотография накрая та да млъкнете досадни кърлежчета!!

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 891
« Отговор #9 -: 12 март 2014, 00:54 »
единственият начин да избегнеш изтриване на това произведение е да го поставиш в "статии", където, според мен, му е мястото, като цитираш използваните източници.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

kasius

• Луд форумджия
« Отговор #10 -: 12 март 2014, 19:08 »
Г-жо Попова! Благодаря за разумния съвет! Ще постъпя така, както препоръчвате!  :occasion5:

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.