Откровения в Чикаго

Автор Тема: Откровения в Чикаго  (Прочетена 4378 пъти)

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Откровения в Чикаго
« -: 17 януари 2015, 20:49 »
Честито представяне на сайта Откровения в медийният портал Еврочикаго - информационен и литературн хъб за българите в Америка и по света!
За повече информация:
http://www.eurochicago.com/otkroveniya/
« Последна редакция: 18 януари 2015, 14:51 от B »

eurochicago

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Откровения в Чикаго
« Отговор #1 -: 18 януари 2015, 16:39 »
"Чужденците" са българи - българи в Чикаго, българи в САЩ и по света, както и българи в България. Читателската аудитория на Eurochicago.com се състои главно от българи, намиращи се в разни точки по света, както и /доста по-малко/ от рускоезични и англоезични читатели.

eurochicago

• Новак
  • *
« Отговор #2 -: 18 януари 2015, 17:03 »
п.с.: Можете да поискате присъединяване в тази Фейсбук група -

https://www.facebook.com/groups/598540723579996/

след което да слагате линкове към разкази и стихотворения на други автори от сайта "Откровения", като по този начин ги номинирате за публикация в Eurochicago.com. Както и разбира се да коментирате и оценявате предложените литературни произведения.

eurochicago

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: 18 януари 2015, 22:59 »
Аха! Бравос за българщината! Нищо, че е евро и чикаго, но не и Бг!
Само не разбрах - българите по света не могат ли да влизат в "Откровения", та е нужен посредник? И друго не видях в сайта ви - нито дума за разрешение от автор за публикуване на негово произведение от "Откровения" в сайта ви!
Или понеже е някакво балканско сайтче, и не може да ви скъса г@за в американски съд и давай!
Викторе, сега разбра ли защо без кавички?...

Разбира се, че всички автори са питани лично дали дават своето разрешение за публикуване на техни творби в нашето издание. За да сложим начало на рубриката, първите творби бяха наш избор. Лично аз написах съобщения на четирима автори, трима ми отговориха и творбите им бяха публикувани.

Що се отнася до грозния ви тон, мога само да съжалявам, че бързате да се присмивате и да плюете. Ако се намерят повече като вас, може и за ваша радост да се убие в зародиш една благородна идея.

eurochicago

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: 18 януари 2015, 23:16 »
п.с.: Може би трябва да отбележа, че всички автори, които ми отговориха, бяха поласкани и много зарадвани.

Надявам се, така че, ако искате от тази идея, която наистина може да е от полза за авторите в този сайт, да излезе нещо, да не реагирате като хора, които търсят под дърво и камък злото, и се учудват даже, ако не го намерят...

Това е отворена идея, която може да зависи и от вас, ако решите да се включите. И да обсъждате литературните качества на едни или други текстове, номинирайки ги за публикация при нас, вместо да пишете подигравателни, осмиващи  коментари за една добра идея.
« Последна редакция: 18 януари 2015, 23:28 от eurochicago »

silvina84

• Глобален Модератор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 213
« Отговор #5 -: 19 януари 2015, 21:51 »
Отключвам темата, но не се отклонявайте от нея, моля!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 905
« Отговор #6 -: 19 януари 2015, 22:25 »
Перперикон, моля! Има хора тук сбъркали сайта и форума.
Нищо градивно няма в споровете ви и с нищо не допринася за развитието...  :cry:
Толкова много сайтове за "журналистика" в България има, ходете и си хейтете там.
Не ми пълнете форума с глупости повече!

eurochicago

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: 19 януари 2015, 23:00 »
Пътят към ада е застлан с добри намерения...
Не се присмивам, нито плюя. Просто съм обезпокоен. Ако забележите, не съм коментирал каквото и да е било тук близо година. Просто разгледах сайта ви и ми направи впечатление, че освен стандартните "Начало", "Меню", "За сайта", "Контакт", "English", на практика има само един работещ линк към "Откровения". Не разбирам много от сайтове, но за мен това си е един паразитен сайт- прилепало! И защо само към "Откровения"? Дали не защото "Откровения" има стотина хиляди потребителя? Дали не защото рекламите тук се сменят на всяко влизане? Е, да, и добрите автори. Но не мога да разбера едно, моля да ми обясните - не може ли да каните авторите индивидуално на пощите им, та трябва групово? Намирисва ми на кражба на трафик...
И представете си "Съюзът на българските писатели в САЩ ще оценява литературните качества на текстовете в Откровения"! Ай, стига бе! Не художествените, а литературните!
Смешни сте. И сте нагли.
Мда... ще повторя онова клише - Пътят към ада е застлан с добри намерения...

В рубриката "Откровения" има линк към сайта "Откровения". Не знам защо не сте го видял.

Разбира се, че можехме да не казваме на никого. Да не обявяваме идеята. И да избирам само аз кои автори да поканя ако искат публикация в Еврочикаго - на което като редактор на това издание имам разбира се пълното право. А ако мислите, че Еврочикато си няма автори, които да му пращат литературни текстове, лъжете се. Или ако мислите, че сме имали някаква комерсиална цел, както изглежда смятате... Ние не сме специализирано литературно издание, главната насоченост на това издание е публицистична. Ние просто откликнахме на една идея, която не дойде от нас, но ни се видя добра, идея, която наистина би могла да бъде от някаква полза на автори от този сайт. И решихме, че в това кои точно произведения на кои точно автори да поканим за публикация, да не го решаваме само ние. Да дадем възможност за коментари и оценка и на вас, авторите в този сайт включително. Всеки от вас, който иска, може да се включи в групата във Фейсбук, която създадохме, за да предлага произведения от други автори, както и да оценява предложените творби. А можете и да не го правите разбира се. Нищо задължително няма. Но ако идеята се случи така, както е замислена, и се стигне и до книга, годишен сборник накрая, ако пропуснем от целия поток от много творби, които се публикуват тук, някой талантлив, самобитен автор, понеже творбите наистина са много, то тогава не бихте могли да се сърдите на нас. А на това, че не сте повярвали, че са се намерили някакви българи в чужбина, с големи сърца, с искрени намерения, които са се обърнали към нас, за да помогнат на вас. Не на нас, не на себе си, а на вас.

Съжалявам, че изглеждате като човек, който може би някакви други хора са го излъгали, мамили, напълнили даже с някакъв като че ли вътрешен негативизъм. Такива хора има не малко. Но ми се струва, че нямате право все пак да прехвърляте това към хора, които не познавате и които не са заслужили това.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.