Самиздат в електронен вариант

Автор Тема: Самиздат в електронен вариант  (Прочетена 1832 пъти)

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Бих искал да информирам всички автори, че издаването на книга става изключително лесно чрез услугата на Kindle Direct Publishing на amazon.com

Ето линка:
https://kdp.amazon.com/

Аз лично си издадох електронен вариант на книжката преди година.

Процеса ми отне няколко часа работа на компютъра. Амазон рекламира книжката в своята виртуална книжарница, заплащането на автора се превежда надлежно по негова сметка и се равнява на 30% от продажната цена, като автора сам определя тази продажната цена.

Процесът е автоматизиран и удобен. Не изисква никакви инвестиции или ангажименти от страна на автора. Лично аз избрах да не си вадя ISBN и да не се регистрирам за авторски права, но ако желаете да имате тези услуги то те също могат лесно да се закупят в мрежата от сътветните организации, като инвестициите са минимални - под сто долара.

Аз лично много бих се радвал повече автори от България да се възползват от тази услуга за да мога лесно и бързо да си закупувам техните произведения. Разбира се хартиените копия са за прадпочитане, но когато живееш на десет хиляди километра от най-близката българска книжарница то опцията Киндъл четец е добър вариант.

Надявам се тази информация да е полезна за творците в "Откровения".

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 574
Re: Самиздат в електронен вариант
« Отговор #1 -: 12 юни 2015, 19:41 »
Ето една смислена тема, която си струва да бъде държана на първа страница във форума!
Въпрос - Амазон извършва ли редакторска намеса или публикува 1:1 предложения текст?
Един IP адрес - един глас за произведение!

B

• Маниак
« Отговор #2 -: 12 юни 2015, 20:25 »
Пубикуването е без редакторска намеса. Преполагам обаче, че Амазон си запазва правото да спре предлагането на книга на сайта си при нарушение на определени условия. Аз никога нямам търпение да прочета докрай дребният шрифт.

Elder

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #3 -: 13 ноември 2016, 10:34 »
Да повдигна темата с един въпрос,  не виждам български сред подържаните езици, може ли да се самопубликуват книги на български с анотация примерно на английски? Видях, че българските издателства качват така книгите си, но не мога да се ориентирам за самопубликуването.

B

• Маниак
« Отговор #4 -: 23 ноември 2016, 20:57 »
Да, български език нямаха и когато аз публикувах. Очевидно нямат и сега. Не ми създаде проблем. Публикувах си я на български и досега е там в Амазон. Успех!

Elder

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #5 -: 16 декември 2016, 23:58 »
B, благодаря много за отговора :) Успех и на твоята книжка и да има и още много след нея. Как е заглавието, ще ми е интересно да я прочета... А ISBN може да се вземе и от Националната библиотека http://www.nationallibrary.bg/wp/?page_id=218, според това което пише, най-евтиния е 5 лв.

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.