Предложение за поредица от миниконкурси за разказвачи

Автор Тема: Предложение за поредица от миниконкурси за разказвачи  (Прочетена 96459 пъти)

antonio60

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Бройте и мен!

Nejnostt

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
Да, идеята наистина си заслужава! Не съм съгласна обаче с анонимността? От какво да се крием? И защо? Нека си носим отговорността и да се забавляваме културно! Съвременната ни проза заслужава повече внимание!

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 558
Правила за провеждане на конкурсите:

1.Периодичност. Конкурсите за разкази по зададен сюжет се провеждат всеки месец.
2.Участници. Всеки участник може да участва във всеки един от конкурсите само с един разказ, с дължина на текста не по-голяма от три страници с шрифт Times New Roman и размер на шрифта 12,  стига да не е победител в предходния или задаващ на темата в настоящия.
3.Обявяване на текущата задачата
3.1.Задачата за поредния конкурс се задава от победителя от предния конкурс в периода от 27-мо число на предходния месец до 1-во число на месеца, в който се провежда конкурса.
3.2.Задачата се публикува във форума в настоящата тема. Тя трябва да е в няколко изречения и да задава рамките на сюжета. Може да е и описателна, може и да е начало на разказ, може да е и в друга свободна форма.
3.3.Ако до 0:00 часа на 2-ро число от месеца няма публикувана задача от победителя, правото за задаването й преминава към класирания на второ място. Той има срок от 24 часа да даде своята задача. Ако до 0:00 часа на 3-то число от месеца няма публикувана задача и от втория класиран, то след този час всеки един от участниците в предния конкурс има право да предложи задача. Първата публикувана задача ще е новото задание.
4.Публикуване. Готовите разкази се публикуват по общия ред до 23:59:59 часа на 20-то число от месеца с надпис в заглавието „За конкурса“. Напр. „Белият цилиндър. За конкурса“. Важи датата на заявката.
5.Гласуване. От 21-ро число до 25-то включително САМО участвалите в конкурса за текущия месец имат право да гласуват за най-добър разказ. Гласуването е явно и става в темата на форума. Всеки участник има право само на един глас, като той не може да бъде даден за собствения му разказ. Формата на гласуване е само името на разказа, без името на автора. Напр. „Белият цилиндър“. В 23:59:59 часа гласуването приключва.
6.Победителят става известен на всички, които могат да броят, веднага след този час. При равен брой гласове предимство има разказът, който е получил своя първи глас най-рано във времето. Презумпцията е, че поне един участник не се е колебаел твърде много за това, кое му е харесало повече!
7.Наградата за победителя е само морална – той задава темата за следващия конкурс. Но! Самият той няма право да участва в следващия конкурс, тъй като ще бъде нарушен принципа на равнопоставеността, ако хем задава новата задача, хем има повече време за подготовка. Същото важи и в случай на прилагане на т.3.3. от Правилата, т.е. ако има друг задаващ задачата!
Един IP адрес - един глас за произведение!

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 890
Ето и темата за конкурса:
"Вампири, таласъми... моята първа среща с тях"
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

perperikon

• Форумен лъв
Зададената тема е без сюжет. Но като за начало ще направим изключение. Само следващият път дано победителят не напише "За любовта", че тогава ще се видим в чудо! :D
Успех на всички решили да участват!

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
Тема в свободна форма и напълно съответстваща на свирепото ми вампиро-таласъмско настроение. Пери, прегъни на четири и напълно скрий лебедовата си шия! Тази броня едва ли ще я опази…  :lol:
« Последна редакция: 31 октомври 2015, 17:00 от Eia »

Greeneyed

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
eee, с тази тема прецаквате хубавата идея, ама да видим - може пък някой тийнейджър да се вдъхнови или пък някой  друг  да се  е срещал с талъсъми!;)
Жалко - все пак...
« Последна редакция: 01 ноември 2015, 23:03 от Greeneyed »

perperikon

• Форумен лъв
На всички, които до някаква степен са разочаровани от темата, ще подскажа, че В. и Т. не са само Хелоуин, Холивуд, "Здрач" и "Таласъми ООД". Хеле пък това последното е някакво недоразумение, загубено в превода, защото оригиналното заглавие е Monsters Inc.
Още пищови?

Anita765

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
Аз пък толкова се смях на темата. Дори написах нещичко, но ще си помисля, дали да го пусна като за конкурс, защото в прозата съм... гениална разбира се. ;) :) :)

B

• Маниак
  • Публикации: 77

perperikon

• Форумен лъв
Отговарям. Като всеки конкурс, и този си има жури. Журито се състои от участниците, представили разкази. Като всеки конкурс и този ще има "награда на публиката". Затова всичко е във форума, за да е видимо, а и за да могат да коментират неучаствалите.
Но само участниците ще определят човека, който ще задава следващия сюжет. Отговорности и права. Някой е вложил труд и време, за да създаде разказ. Нормално е той да има и едно мъничко право в повече от обикновените читатели! Нали?

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Струва ми се, че колкото повече хора се включват в такива конкурси толкова по весело ще става. Съгласен съм с правилата за гласуване само при участие. За другото си има оценки и коментарни полета. Аз смятам да се забавлявам и тук и там.

perperikon

• Форумен лъв
Здравейте!
Днес преполовяваме срока за публикуване на разказите от първия конкурс. Приканвам тези, които искат да участват, но досега са отлагали започването на разказите си под предлог "има време", да побързат. А тези, които са готови и стратегически изчакват крайната дата, да внимават да не пропуснат срока, улисани в стратегията си!
Леко перо и успех!

RaiaVid

• Маниак
  • Публикации: 56
Здравейте на всички!
За таласъмите се чу отвъд този сайт и... Ами, регистрирах се тук. Някои ме познават от други сайтове, други не. Обичам да чета и да коментирам... Ще се радвам, ако моите творбите Ви допаднат.
Желая на всички успех във всякакви конкурси!

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
Вече е 17.11. Остават няколко дни до края на срока за публикуване, а засега има само девет разказа по темата. Изглеждат ми недостатъчно, с оглед на правилата на конкурса. За да стане наистина интересно, трябват още творби.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.