Предложение за поредица от миниконкурси за разказвачи

Автор Тема: Предложение за поредица от миниконкурси за разказвачи  (Прочетена 68254 пъти)

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 229
"Бъди сигурна, че когато пиша, проверявам фактите! И не бих написал,  както някой друг, че официалното платежно средство в Османската империя през 16-и век са дукатите. :)" Пер, не мисля, че ти четеш задълбочено, нито съм сигурна в умението ти да проверяваш и осмисляш фактите. А относно "дукатите",  те са част от заповед на султана, от исторически извор, точно цитирана, в кавички. Би могъл да прочетеш по-долу части от романа и последващия откъсите мой коментар:
https://otkrovenia.com/bg/proza/mene-gospod-bog-ne-be-me-syzdal-milostiv

ИренаИванова.1

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Извинявам се, че се вмъквам в "семейния ви спор"   :), но ми се струва важно да уточним, че абсолютно никой не се промъква. Всяка публикация минава през редактор, ако е нужно пуснете да минава и през модератора. Няма нищо трудно в едно кратко писмо - разказът, есето, не отговаря на темата,  не отговаря на формата, бихте ли поработили още малко и пак да ни го предложите. Бихте ли обърнали внимание на... Вероятно някой ще се обиди, но на друг ще подейства стимулиращо. В крайна сметка е важна целта на сайта, за аматьори, за професионалисти, за излияния... За времето което прекарах тук, аз не успях да се ориентирам.  :)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 555
Здравейте!
В края на лятото и в навечерието на новия сезон ми се върти една идея. Искам да я споделя с вас и да чуя мнението ви за нея.
Какво ще кажете да удължим срока за  публикации за предизвикателствата в раздел Проза? От 20 дни да стане 50 дни? Така ще има повече време за дочаквне на музата или за доизпипване на разказите. Мисля, че по този начин ще се включат повече участници, а и че качеството на разказите ще се подобри.  Конкурсите пак ще са ежемесечни,  просто ще се презастъпват. За да стане това класираният на 25-и септември на второ място участник ще зададе темата за октомври, а победителят - за ноември. Победителят  през октомври ще зададе декемврийското предизвикателство и т. н. през месец.
Очаквам мнението ви.
Един IP адрес - един глас за произведение!

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 91
Не звучи зле, така ще има възможност произведението за конкурса да бъде написано известно време предварително. А защо не, да бъдат написани повече от една творби и автора да направи свой подбор. В най - лошия случай, ще има доста повече време за писане на една единствена творба, когато темата е известна предварително.

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Бива. Съгласен съм с предложението на Пер.

perperikon

• Форумен лъв
Добро утро!
Десет дни преди крайния срок за публикуване на разказите, вече имаме 15 предложения! Хем беше лято, хем беше мързеливо и извънсезонно за писане. Което може би е едно малко доказателство, че по-дългият срок за публикуване е по-добър?...
Очаквам мненията ви за удължаване на срока за публикуване от 20 на 50 дни.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 177
  • откровена до болка

Какво се случва? Ще има ли нова тема или и предизвикателството за разказвачите "умря", днес е 01.10?

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Кое е писмото - разказ, което спечели? И има ли такова?

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Явно такъв няма. Пишете ги тия работи, да се знае, защото аз си харесах едно такова "писмо" и гласувах за него...

perperikon

• Форумен лъв
"...Условието да бъде връчена тази награда е да има поне трима участника с предложения в епистоларен стил. Задължително условие в това подпредизвикателство е да има някаква фабула, някаква разказана история..."

Само два от разказите отговарят на зададеното условие - "Там слънцето блестеше" и "Ти си ми съдбата". Това е причината да не бъде връчена наградата. Книгата така или иначе е закупена и ще бъде връчена като награда за някое следващо предизвикателство, като е добре да бъде за разказ в епистоларна форма.

« Последна редакция: 12 октомври 2017, 10:28 от perperikon »

perperikon

• Форумен лъв
Така. Трудно ми е да повдигна следващия въпрос, но се налага. Относно наградите... Няколко месеца книгите, които се връчваха на победителите, бяха от пари, дарени на сайта целево за награден фонд. И тъй като те се изчерпаха (вероятно сте забелязали, че няма обявени награди за следващите два месеца), редно е да повдигна въпроса.
Вариантите са няколко, като никой от тях не е съвършен и винаги ще има опозиция срещу всеки поотделно.
1.Всеки участник внася някаква сума за участие от порядъка на 1 лев. Лично на мен тази идея не ми допада. Възникват много въпроси - как ще се събира сумата, може ли да се преведат 5 или 10 лева за няколко участия (абонамент), за да се намали процента на банковите такси, кой ще следи в такъв случай абонамента и кога се изчерпва и прочие въпроси.
2.Победителят (награденият), след като получи книга-награда, в следващия кръг самият той да осигурява и изпраща следващата книга на победителя. Да речем, фиксираме максимална стойност на наградата 12-15 лева, отделно куриерските услуги 4-5 лева, така че сумата да не надвишава 20 лева. Знам, че за един пенсионер, а дори и за някои работещи, това са много пари, но... Ако се приеме този вариант, задължително условие ще бъде книгата да е нова и неотваряна! 
3.Премахваме материалните награди.
4.Събираме целеви дарения.
5. ?

Очаквам вашите мнения и предложения.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

По първия въпрос - разказ в епистоларен стил - да, трябваше да са три такива, а те са два, но единия е толкова хубав - не може ли нещо като поощрителна награда, защото е за първи път и това може да привлече желаещи да пишат - може би е достатъчно да се обяви, че е спечелил този пръв такъв конкурс?

По втория - аз мисля, че всеки, който желае и МОЖЕ , да дари по 10 лв., който може и повече, но не по-малко, Админ да обяви на какво основание ще се привеждат парите за награден фонд на конкурса за разказвачи ( имам предвид както за Автори + има един код, който се попълва, да има такъв код и за наградния фонд). Мисля, че тази сума е може би трудна за мнозина, но не е толкова непосилна. Ако спечели нечий разказ, то автора му може да стане пишман, че е спечелил и в навечерието на Коледа да отделя 20 лв.? Това е моето предложение - 10 лв. Разбира се нищо не е задължително, а и трябва да си имаме доверие, че парите ще отидат само за този конкретен конкурс. Добра е традицията да се подарява книга, нрави ми се!

perperikon

• Форумен лъв
Събиране на целеви дарения за награден фонд - 1 глас.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Доуточнявам предложението си. Този награден фонд да е отворен целогодишно - който когато има пари да изпрати, ако има възможност и желание да изпрати и повече от един път.
Твърдо съм ЗА!

perperikon

• Форумен лъв
Два гласа за спомоществователство за награден фонд.

© 2003-2017, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.