Новостите по сайта

Автор Тема: Новостите по сайта  (Прочетена 36035 пъти)

Mephisto

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Новостите по сайта
« Отговор #15 -: 26 април 2016, 20:38 »
Ето и новостите, които добавих днес:
1. Добавени са македонски и руски към опциите за език на произведението.
2. Показва се бройката в списъците с произведения.

Каква е тази глупост. За тези, които пишат на македонски диалект, има опцията български език. Македонски език не съществува!

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 152
« Отговор #16 -: 26 април 2016, 23:38 »
Не ми допада, че на първа страница има "Коментари" вместо "Произведения". Там открих много чудесни произведения, които във времето съм пропуснала. Жалко! Коментари! Нещо преходно. Винаги можем да ги прочетем ако желаем, но да прочетем или да разгледаме нещо то "Скровищницата на сайта"... Жалко... :(

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 95
« Отговор #17 -: 27 април 2016, 00:03 »
И аз предпочитам да има произведения на първа страница. И то по различни пътища - може да се търсят по азбучен ред (избираш буква), по периоди на публикуване, може да се обръща реда - от старо към ново, от ново към старо - да кажем да мога да видя и за определен месец, година или каквото ми хрумне, по име на автор, категория, ключови думи, най-много четения, най-малко четения, на нови автори, на „стари“ автори, дори коментирани от определени автори, възможно ли е всичко да е побрано в една търсачка? Може да има случайни произведения и търсачка за по-подробно търсене . Всичко :) На първата страница да си има произведения...

limeruna

• Маниак
« Отговор #18 -: 27 април 2016, 08:46 »
Избраните произведения на мен ми харесват, но може би най-добре да има двата варианта - тези, които сайтът избира, и такива, които ти сам си избираш като представителни произведения. Все си ги представям като подпрозорчета на профила - както има „произведения“, „коментари“, там горе някъде може да пише „избрано“. Или да се поместват в самия профил. Като цяло идеята ми харесва, много, стига да се развие...

Genereux

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 24
« Отговор #19 -: 27 април 2016, 13:09 »
Съгласен съм с Анастасия, че по-добре би било в заглавната страница на сайта да се появяват новите творби, вместо коментарите. Макар да съм отскоро в сайта, забелязвам, че атмосферата не е същата и за това си има определено причини. Прави впечатление прекалено голямата активност да се сипят хвалебствия за определено слаби творби с цел набиране на последователи, които после да връщат потупванията по рамото и да задоволяват болните амбиции на самовлюбени автори. В този смисъл ми се струва, че ще е удачно да се ограничи броят на коментарите за ден, защото не е нормално едни и същи хора да сипят над 30 коментара за 24 часа. Тази порочна практика само задръства сървърите на сайта с откровени глупости. Намаленият брой коментари по естествен път би ограничил подобно "словоблудство" и насаждането на омраза. Апелирам администраторите на сайта да се замислят над това предложение. Имате възможност, разравяйки се из архивите на сайта да видите откога е започнала тази тенденция и да предприемете мерки за отстраняването й. Предполагам на всички Ви е известно къде е "заровено кучето" и не е нужно като щрауси да си криете главите, без да вземете адекватно отношение по този наболял проблем.

limeruna

• Маниак
« Отговор #20 -: 27 април 2016, 13:19 »
Какво е нормалното количество коментари според теб, Любомир?

Genereux

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #21 -: 27 април 2016, 13:39 »
Лимеруна, а според теб нормално количество ли са 30 и повече коментара за по-малко от 24 часа. Внимание (към което толкова много се стремите) се постига с качество на творбите, а не с един кош празнословия и напътствия от извънземни цивилизации...
Предполагам знаеш това стихотворение на Е. Евтимов - "Обич за обич":
"Може дълго писма да не пращаш,
но да сложиш две думи в едно
то за двеста писма да вълнува
и за двеста да има цена."
Замисли се! Никой няма нужда от "поезия на килограм" и поучения на богоизбрани, хвърлени снизходително на простолюдието.

limeruna

• Маниак
« Отговор #22 -: 27 април 2016, 13:45 »
Добре де, но колко? :) Аз пиша коментари от емоционалност, ако ми кажете, че е неприятно, ще спра. Но досега никой не ми се е оплакал, че съм му писала коментар! Така че, колко е редно според теб? Ако кажеш, мога да ги спазвам (и който друг желае). Но представи си, че някой е само читател. Тогава изобщо няма да коментира ли? Не е ли по-добре да сподели мнение, където му е интересно? Кажи бройка (обосновано) и започвам да ги спазвам от утре, обещавам :)

Genereux

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #23 -: 27 април 2016, 14:04 »
Лимеруна,
По отношение на коментарите има два момента:
1. Коментар за чуждо произведение;
2. Коментар от автора, като изказване на персонална благодарност към този, който го е коментирал.
Това води до затормозяване на пространството, още повече, когато са съпроводени от безкрайни цитати от Библията, нравоучения, изказани от позицията на "последна инстанция", от позовавания на какви ли не източници само и само да се демонстрира начетеност и да се погъделичка "ЕГОТО". След като толкова се държи на персоналната благодарност - правете го с един коментар в края на деня, или на следващия ден.
Колкото до броя на коментарите не бих могъл да дам математически обоснована бройка, но считам, че съвсем нормално е човек да се разпростре в рамките на 5 - 8 - 10 коментара на ден. Бройката могат да я кажат администраторите на сайта, имайки предвид ресурсите на системата. Представи си, ако всички потребители на сайта почнат да бълват по 30 коментара на ден!? Какви сървъри ще са необходими, а и на кого е нужно всичко това. Ако не те мързи, само можеш да провериш че за по-малко от 13 часа, определени потребители имат вече 41 коментара. Това е лудост, чиято единствена цел е привличане на внимание.

враната

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 25
« Отговор #24 -: 27 април 2016, 14:14 »
"Убий баламите - тарикатите сами ще умрат" -от фолклора!
Много се обясняваме, колко коментари, колко дълги...Чичо си има репертоар и той му върши работа бая време.И така ще е!
"Негорени души мнооого" - пак от фолклора

limeruna

• Маниак
« Отговор #25 -: 27 април 2016, 14:21 »
Има проблем - има решение :) Могат да се въведат ограничения за максимум десет-петнайсет коментара на ден за автор, плюс един-два на ден за собственото коментарно поле (и може да се трупат, ако влизаш по-рядко в сайта). Както има ограничение за публикуване на до едно произведение на ден, което е естествена мярка :) Какво мислите?
Но и без ограничения можем да ги спазваме тези неща :) Само кажете какво точно искате. Аз ще съм първа за пример, вече обещах :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 938
« Отговор #26 -: 30 април 2016, 22:25 »
Аз нямам против коментарите, проблемът става когато с тях се цели изкуствена популярност и когато са тъпи или пък обидни.
За това не ми се ще да налагаме такова глобално ограничение, по-скоро да се ограничават коментарите на потребители, които не дават адекватни такива.

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 106
« Отговор #27 -: 03 май 2016, 14:17 »
Изоставена ли е разработката на мобилната версия на дайта? Виждам че там все-още е достъпна секция чакащи, която не намирам вече в настолната версия. Освен това , няма пряк достъп до собствения ми профил в менюто. А и проблемът с превъртането на подлежащата страница, вместо самото меню (при отворено меню) остава, особено в портретен режим (поправка - да се разбира пейзажен режим!), където менюто закрива целият екран и не мога да стигна до последните  опции от него.  (Последният проблем, може би не съществува при устройства с по- голям дисплей).
« Последна редакция: 03 май 2016, 15:57 от sauronboab »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 938
« Отговор #28 -: 03 май 2016, 15:13 »
Изоставена ли е разработката на мобилната версия на дайта?
Не е изоставена, разбира се.
Би трябвало да си работи сравнително ок.
Има достъп до собствения профил от менюто и от иконката с човече.
При отворено меню, превъртането става в менюто, а не в страницата, което е нормално. За да превъртите страницата, затворете менюто.

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 106
« Отговор #29 -: 03 май 2016, 15:54 »
При мен се превърта не самото меню а страницата отдолу (за което съдя по движещия се скролбар отстрани, без самото меню да се движи. Страницата тогава не мога да видя, защото е изцяло скрита от менюто (от което последните опции - съответно човечет - не мога да видя също). Предполагам че този проблем е само при устройства с по - малки дисплеи и че се дължи на това, че самото меню не се съобразява с височината на страницата (екрана) на самото устройство а е някак - фиксирана. При което страницата отчита че потребителя е стигнал до края на менюто и спира превъртането му, но всъщност последните опции не се виждат.
Относно достъпа до профила - имам само две опции - редакция на лични данни и смяна на парола. Опциите "Сметка: дарения", "Активиране допълнителни услуги","Профил: Име", "Произведения", "Качи произведение", "Изход" - не се показват.

ПС: Грешка за последното - показват се но само в портретен режим, където проблема с "край на страницата" не е наличен и превъртането на менюто не се блокира. Аз обаче обикновено предпочитам ползването на пейзажен режим при ползването на интернет.

ППС:  Наистина, изглежда че проблема е само в пейзажния режим.Ако съумея да го отворя в портретен (т.е. при минимална височина на дисплея) режим и после извъртя телефона, после мога да преглеждам всичките опции от подменюто (докато не го затворя).. Явно проблема е само с основната част на менюто.
« Последна редакция: 03 май 2016, 16:25 от sauronboab »

: ??:??