Новостите по сайта

Автор Тема: Новостите по сайта  (Прочетена 36034 пъти)

Ръфаела

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Новостите по сайта
« Отговор #30 -: 12 май 2016, 13:05 »
  Искам да кача произведени от мабилния си, нямам компютър вече.. а я няма тази опция... моля ви помогнете ми

toxin

• Публикуващ редактор
  • Маниак
  • Публикации: 55
« Отговор #31 -: 12 май 2016, 16:19 »
Има я, разбира се, произведение може да се качи от всяко устройство, включително и от мобилен телефон. За целта е нужно да влезеш в профила си и от падащото меню най-отдолу, изобразено с човече, да избереш "качи произведение".

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 938
« Отговор #32 -: 21 май 2016, 21:16 »
sauronboab, Ръфаела - тествах при пейзажен режим и наистина го има този проблем. Предполагам може да се получи и при много ниска резолюция на телефона.

Бързото решение на проблема беше да преместя личното меню (това с иконката на човече) най в началото и така хем се вижда веднага, хем ми се отваря без да превъртам.
Освен това добавих и до иконката и псевдонима, че на телефон особено малко се губеше...

Другото ново от днес е функцията за блокиране на потребител. Може да се блокира потребител директно от коментар върху ваше произведение, както и от бутонче в профила на потребителя.
Тествайте и кажете дали всичко е ок.

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 106
« Отговор #33 -: 23 май 2016, 22:37 »
Да, благодаря, по - добре е когато по-често използваните менюта са първи.

Относно друго - искам да предложа оценяването, триенето на коментар и подобни опции, действащи безвъзвратно да бъдат с предупреждение. Т.е. като кликна волно или неволно на някоя от "звездичките", да излиза съобщение "наистина ли искате да оцените с..." а за изтриване съответно - "наистина ли желаете да изтриете...". В сегашният случай, неволно давам погрешни оценки и след това се опитвам да ги поправя, натискайки друга "звезда", без да знам точно коя оценка ще бъде приета накрая.

Другото ми предложение е за въвеждащият текст под линковете с произведенията. Би било хубаво да се въведе опция (ако не за всички, поне за автори+) въвеждащият текст да не е задължително началото на произведението (тъй, като там може да има посвещение , повтаряне на заглавието или друга въвеждаща информация), нека този текст да може да се маркира от автора например с [introtext][/introtext] в избрана от него част от произведението.

« Последна редакция: 23 май 2016, 22:57 от sauronboab »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #34 -: 29 май 2016, 10:27 »
Мерси за обратната връзка, ще помисля върху предложенията.
За оценката - взема се само последната.

Добавих бутонче за Добави/Премахни от Любими под всяко произведение.
Сега работя върху списъка с любимите, но вие може да си добавяте любими и преди той да е готов. :)

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 48
« Отговор #35 -: 06 юни 2016, 11:51 »
Кафявото по-ми харесваше. Този цвят (не мога да го определя) "боде"... забелязва се - наистина, но погледа отива само там. Въпреки че "владее" само няколко букви и номерацията отдолу. Цвета е някак си прекалено "детски" ... и не хармонира с останалата база.

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 95
« Отговор #36 -: 09 юни 2016, 21:00 »
Предлагам да има графа "България", където да могат да се включват творби с национално и общочовешко значение, свързани с историята, традициите и културата, изобщо българския дух. Струва ми се, че е добре да има такова кътче с удобен достъп до всички такива произведения - където да се включват поезия, проза, снимки, всичко. Т.е. да е подкатегория за всички категории. Например тази творба ще е чудесна за там :)

https://otkrovenia.com/bg/stihove/izpoved-na-edin-star-ezicheski-bylgarski-duh

А освен това, дали е възможно да има удобни бутончета за архивиране/разархивиране до всяка творба в списъка на "Моите произведения", без да е нужно да отварям произведение, за да архивирам или разархивирам?

Ще се радвам за възможност и на промяна на цветовата тема, така сайтът ще е съобразен с характера на всеки :) Относно предложението на sauronboab за въвеждащ текст, мисля, че е важно, защото иначе се "изяжда" произведението в предварителен изглед. А тези за над 18 трябва ли да имат предварителен изглед?

Чакам с нетърпение списъка  с "Любими"! Страхотна работа вършите!
« Последна редакция: 09 юни 2016, 21:03 от limeruna »

sauronboab

• Луд форумджия
« Отговор #37 -: 11 юни 2016, 11:18 »
Малък проблем:
При влизането в теми от форума (секция "Актуално от форума") директно от основната страница на сайта - вместо да пренасочи към страницата с последните коментари, се препраща към предпоследната... Предполагам причината е неправилно броене на масив или нещо подобно.
Освен това, при публикуване на отговор в някоя от темите, препраща към секцията, в която е съответната тема, вместо към последната страница от въпросната тема, където се публикува и коментара.
« Последна редакция: 11 юни 2016, 11:21 от sauronboab »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #38 -: 11 юни 2016, 14:55 »
meteor, nickkoll - тъмен цвят за фон е ок при музиката и картините, но няма да е подходящ за четене на текстове. Ще има и още промени по облика, докато се нагоди, така че сме отворени. :)
Избирането на тема от потребителя е хубаво нещо, но с нисък приоритет.

limeruna, предложението ти за вкарване на произведенията в някакви сетове е хубаво и си заслужава да се развие. Засега може да направите такава тема във форума за България и там да се дават линкове към произведения с национално значение и насоченост.
"Архивирането" си е на практика почти изтриване, защото произведението става публично невидимо. То трябва да се използва пестеливо. Не е добра идея постоянно да си пращаш произведенията в архив и после да ги връщаш, тъй като така те няма да бъдат правилно индексирани от търсачките и т.н.
Това за 18+ е добър въпрос, май по-скоро не, даже май трябва да е съобразено с възрастта на потребителя и изобщо да не му показва такива произведения.

sauronboab, първия проблем не го разбрах. Втория го оправих и вече като пишеш в тема те връща пак в нея.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #39 -: 11 юни 2016, 15:37 »
Наскоро смених и бутоните за споделяне(шерване), вече може да се споделя в над 200 социални мрежи. :)
Възползвайте се от това. Някои добри автори се чувстват недооценени в сравнение с други не толко добри. Това се получава заради слабата реклама, за да те оценят трябва първо да те видят.
А скоро ще добавя и функционалността след като те видят, да могат и да се абонират за теб и така няма да пропуснат никое твое произведение.

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 48
« Отговор #40 -: 11 юни 2016, 16:28 »
Имахме предвид цвета на "засуканата" буква "О" от името "Откровения". Същия цвят на "лупичката" в полето "търсене", цифрите от 1- нататък - да кажем в глобалното търсене на музика в сайта - пак са в това "пембяно" ли - :) не зная как да го нарека - може би светла охра... :), цифрата, която показва колко човека са онлайн - и тя е "цветната" в същия вид, както и цифрата, която показва броя на собствените ни произведения. Всичко друго си е 6+ !!! И отбелязването на музиката и всички други разцветки- прекрасно е оформено! Поясних се, защото имам чувство, че Админ не разбра за кой цвят говорим с Ники.
« Последна редакция: 11 юни 2016, 16:32 от meteor »

sauronboab

• Луд форумджия
« Отговор #41 -: 11 юни 2016, 23:07 »
sauronboab, първия проблем не го разбрах.

Имам в  предвид че когато в основната страница на сайта, в секцията "Актуално от форума" и която посочва новите коментари в стил "име на темата - последно отговорил потребител - час/ден на последен отговор" се кликне на линка, водещ към форума (т.е. заглавието на темата) не отваря страницата с последния коментар (последната страница понастоящем от темата) а предпоследната страница.
Или: ако темата има 5 страници и последният коментар е на стр. 5 , то не се отваря страница 5 а стр. 4.

(Същият проблем е наличен към момента при мен и при публикуване на настоящия отговор в темата.( Но наистина, вече поне не връща в основната секция с теми)
« Последна редакция: 11 юни 2016, 23:10 от sauronboab »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #42 -: 12 юни 2016, 14:23 »
sauronboab, сега го разбрах и оправих. :)

sauronboab

• Луд форумджия
« Отговор #43 -: 13 юни 2016, 23:48 »
Благоря! Ако забележа нещо друго, ще пиша отново.

Между другото, не е ли възможно да се обнови до по - нова версия на форумната платформа (ако не се лъжа  - phpbb)?
Или това е свързано с преработка на интеграцията ѝ в сайта?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #44 -: 16 юни 2016, 19:24 »
Точно така, трудно ще е да се ъпдейтне, но не е акцента върху форума. Той си върши работата, макар и малко неугледно. :)

Най-новото попълнение е "Любими произведения".
На мен поне така ми е много удобно "да си запазвам" произведения, които ми харесват и после да мога лесно да си ги намирам.

: ??:??