Новостите по сайта

Автор Тема: Новостите по сайта  (Прочетена 11167 пъти)

Anabell

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Re: Новостите по сайта
« Отговор #105 -: 25 април 2017, 19:25 »
Много свежо, семпло и пролетно, Жоро! Хареса ми много! Да! :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 772
« Отговор #106 -: 25 април 2017, 22:32 »
Благодарности и на Светла /swestan/, която го изработи под моето мрънкане и критики :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #107 -: 26 април 2017, 18:03 »
Изпълних някои молби, отправени от вас:

- на главната страница вече не излизат коментари-отговори на автор към собствените му произведения;
- на страницата за публикуване на ново произведение излизат отдолу и активните конкурси;

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 62
« Отговор #108 -: 26 април 2017, 21:53 »
Благодаря за подобренията!

Anabell

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
« Отговор #109 -: 18 май 2017, 12:21 »
Отправям едно предложение:
1. Да се спрат известията, когато някой е коментирал вече коментирана творба.
Досадни са и хората не смеят да коментират именно, заради тях.

2. Звукът на известията-при все, че вече знам какъв е, се стряскам от него.
Би могло поне да има опция за изключването му.
След пускането на този пост, разбрах, че може да се изключи като цъкнеш на микрофончено,
но ще го оставя, защото много хора не го знаят.  :)

3. Пакетът Автори плюс-да се направи по-атрактивен.
Хубаво би било да се пусне анкета и да се отсеят предложенията на потребителите.
Аз предлагам-да има опция за виждане на оценките, за триене на собствени коментари
и най-вече опцията-кой е чел или гледал профила ми. Мисля, че това е наистина интересна възможност, която би направила този пакет по-желан.

4. Творбите да се пускат от редакторите през три часови зони.
По начинът сега, когато излизат наведнъж-много от творбите остават без внимание, затрупани от една-две страници произведения.
« Последна редакция: 18 май 2017, 13:55 от Anabell »

emo2

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #110 -: 18 май 2017, 22:30 »
Абсолютно на същото мнение съм.

fairytalenarrator

• Закоравял потребител
  • Публикации: 35
« Отговор #111 -: 19 май 2017, 06:57 »
Освен това трябва на главната страница да се предлагат само съвременни произведения, най-актуалното, а не класики от преди седем-осем години. Иначе сайтът създава впечатление за архивна библиотека на изчезнали вече автори. Няма лошо, но това не е добре за тези, които живеят в настоящето. Когато искате да си купите книга отнякъде, ви се предлага първо най-новото, дори да не е качествено. Или греша? В противен случай е все едно на витрината на магазин да са изложени дрехи излезли от мода. Или в брошурите на киното да ви предлагат филми от не знам си коя година.
« Последна редакция: 19 май 2017, 06:59 от fairytalenarrator »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #112 -: 19 май 2017, 13:32 »
Въпросните "Предложения", за които говори fairytalenarrator излизат само на нелогнатите потребители. Те са произведения с висок коефициент и идеята ми беше да са представителни за хората, които за първи път попадат в сайта, нещо, което да ги грабне и да се зачетат, така риска да излезе някоя глупост там е по-малък.

При логнатите потребители нещата седят по друг начин.
Там тези "предложения" ги няма на главната. Най-отгоре излизат, произведенията от последните коментари, тъй като ми се струва че страницата с последни коментари е най-тиражирана. Тези произведения най-често (за добро или лошо) са нови произведения.
Мислил съм и за варианта на първа вместо последните коментирани произвдения да излизат последните избрани от редактора. Или и двете групи?

fairytalenarrator

• Закоравял потребител
  • Публикации: 35
« Отговор #113 -: 20 май 2017, 10:24 »
По мое мнение, г-н Колев, сайт Откровения не може да се нарече социална мрежа, нито самостоятелна авторска библиотека, тъй като е и двете. За да се постигне смислен ефект, е необходимо да се определи най-вече какъв е замисълът на организацията. Ако е социална мрежа, несъмнено ще се появяват некачествени произведения или коментари, неизбежно е. Ако е библиотека, в която се съхраняват и толерират шедьоврите на автори, които не творят вече за сайта, необходимо е да се има предвид, че новите автори няма да полагат голямо усилие и усърдие да ги надминат или заместят, което отхвърля възможността за привличане на новодошли. В днешно време хората се интересуват предимно от социални връзки и контакти, в които да участват активно, където има кратка разсейваща интрига, и едва ли биха се впечатлили от творчеството на някой талантлив българин. Разбирам, че главната страница краси по някакъв начин Откровения, но останалите потребители, тези от днешния ден, които в днешния ден са работили, трудили за обогатяването на отдел проза, поезия, картини и т.н., които се смятат за некачествени и незаслужаващи внимание, интерес, само защото не се доближават до по-добрите, те какво търсят тук? Ако искаха да разглеждат уникални неща, щяха да потърсят библиотека с архив на доказани автори, каквито вече не съществуват, според мълвата. Преди пет-шест години дадено произведение е било актуално; получило си е заслугите, уважението и вниманието. Мисля, че не е нужно всеки ден да бъде атрактивно.

© 2003-2017, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.