Новостите по сайта

Автор Тема: Новостите по сайта  (Прочетена 14656 пъти)

Anabell

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
Re: Новостите по сайта
« Отговор #105 -: 25 април 2017, 19:25 »
Много свежо, семпло и пролетно, Жоро! Хареса ми много! Да! :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 794
« Отговор #106 -: 25 април 2017, 22:32 »
Благодарности и на Светла /swestan/, която го изработи под моето мрънкане и критики :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #107 -: 26 април 2017, 18:03 »
Изпълних някои молби, отправени от вас:

- на главната страница вече не излизат коментари-отговори на автор към собствените му произведения;
- на страницата за публикуване на ново произведение излизат отдолу и активните конкурси;

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 89
« Отговор #108 -: 26 април 2017, 21:53 »
Благодаря за подобренията!

Anabell

• Закоравял потребител
  • Публикации: 49
« Отговор #109 -: 18 май 2017, 12:21 »
Отправям едно предложение:
1. Да се спрат известията, когато някой е коментирал вече коментирана творба.
Досадни са и хората не смеят да коментират именно, заради тях.

2. Звукът на известията-при все, че вече знам какъв е, се стряскам от него.
Би могло поне да има опция за изключването му.
След пускането на този пост, разбрах, че може да се изключи като цъкнеш на микрофончено,
но ще го оставя, защото много хора не го знаят.  :)

3. Пакетът Автори плюс-да се направи по-атрактивен.
Хубаво би било да се пусне анкета и да се отсеят предложенията на потребителите.
Аз предлагам-да има опция за виждане на оценките, за триене на собствени коментари
и най-вече опцията-кой е чел или гледал профила ми. Мисля, че това е наистина интересна възможност, която би направила този пакет по-желан.

4. Творбите да се пускат от редакторите през три часови зони.
По начинът сега, когато излизат наведнъж-много от творбите остават без внимание, затрупани от една-две страници произведения.
« Последна редакция: 18 май 2017, 13:55 от Anabell »

emo2

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #110 -: 18 май 2017, 22:30 »
Абсолютно на същото мнение съм.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #111 -: 19 май 2017, 13:32 »
Въпросните "Предложения", за които говори fairytalenarrator излизат само на нелогнатите потребители. Те са произведения с висок коефициент и идеята ми беше да са представителни за хората, които за първи път попадат в сайта, нещо, което да ги грабне и да се зачетат, така риска да излезе някоя глупост там е по-малък.

При логнатите потребители нещата седят по друг начин.
Там тези "предложения" ги няма на главната. Най-отгоре излизат, произведенията от последните коментари, тъй като ми се струва че страницата с последни коментари е най-тиражирана. Тези произведения най-често (за добро или лошо) са нови произведения.
Мислил съм и за варианта на първа вместо последните коментирани произвдения да излизат последните избрани от редактора. Или и двете групи?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #112 -: 18 юли 2017, 18:25 »
Езиците за публикуване в сайта бяха разширени до: български, английски, руски, немски, френски, испански, италиански, гръцки, турски, румънски, скъбски, македонски (български диалект).

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 89
« Отговор #113 -: 18 юли 2017, 20:30 »
По - добре "български език - македонска книжовна норма", отколкото "македонски (български диалект)", тъй като има и други диалекти на българският език, на които може да се пише, но те се публикуват в раздел "български език", защото нямат обособена книжовна норма. Т. е. ако ще има опция за отделни диалекти, то тази опция би трябвало да бъде и за другите съществуващи такива.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #114 -: 19 юли 2017, 11:46 »
Да, да, аз шеговито го написах това в скобите, изразявайки несъгласието си че е признат за отделен език официално. :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #115 -: 07 август 2017, 18:55 »
Изпълнявам и молби на потребители :)

1)Менюто "Лични данни" е преименувано на "Потребителски настройки".
Данните и опциите на тази страница не са публично достъпни и служат за работата със сайта.
За да промените вашите публични данни, отворете профилната си страница и изберете бутон "Редактирай".

2) В страницата на всеки профил ще излиза "Последна активност", показваща кога потребителят е бил последно на линия. Ще е достъпно само за Автори Плюс.

3) Възможност потребителят да скрие своето онлайн присъствие - няма да излиза в списъка с онлайн потребители, както и няма да е видима неговата "Последна активност" (дори и от друг А+ потребител). Опцията е добавена в "Потребителски настройки" от менюто. Ще е достъпна само за А+, но засега тестово е пусната за всички.

Тествайте и очаквам вашите предложения, забележки и коментари.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 175
  • откровена до болка
« Отговор #116 -: 10 август 2017, 22:28 »
Аз имам питане към Админ - тези, които са си платили "Автори+" - имат право да публикуват без одобрение от редактор. Техните произведения минават ли въпреки тази привилегия през редактор? И ако е  да, защо?
Отново предлагам - на заглавната страница да излизат по едно изречение от НОВОПОСТЪПИЛИТЕ стихове или разкази, или части от романи, а не коментари за такива. Обосновка - коментарите са си вътрешна ,"семейна" работа, защо трябва да се четат  от нерегистрирани в сайта, докато новите произведения предизвикват в много случаи интерес.
"Избрано от редактора" е част от сайта, в която до голяма степен субективизма е водещ - не виждам защо и тази "рубрика" трябва да бъде видима от нерегистрираните.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #117 -: 11 август 2017, 10:07 »
Минават през редактор и ако не отговарят на условията на сайта, той може да ги свали.
При нелогнати потребители на главната страница не излизат коментари, а случайни произведения с висок рейтинг. Бъркаш се.

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 175
  • откровена до болка
« Отговор #118 -: 11 август 2017, 12:48 »
Да, объркала съм се, че излизат коментари, но - какво значи "висок рейтинг"? Кой определя колко висок е рейтинга на дадено произведение? Ето за тоя субективен момент говоря.
И защо "Автори+" трябва да минават през редактор? Нали се публикуват "без намеса на редактор"? Трябва да има някакъв филтър, разбирам, но не може ли да е в някаква друга форма, тази платена услуга е много хубава заради това, че може да се преработва произведение - и то ПАК минава през редактор - т.е. за втори път - защо?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #119 -: 11 август 2017, 14:21 »
Системата определя рейтинга по сложен алгоритъм и статистически анализ.
Може би ще има възможност да се публикува всичко от А+, и да излиза на профилните им страници.
Но това, което излиза във "фийда" трябва да е минало редактор. Това е политика на сайта да се допускат произведения, отговарящи на определени критерии. Иначе би било блог или фейсбук страница. Целта ни винаги е била като форма да сме повече медия, а не блог.

© 2003-2017, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.