Предложения за платени услуги

Автор Тема: Предложения за платени услуги  (Прочетена 4200 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 895
Предложения за платени услуги
« -: 04 април 2016, 12:28 »
Здравейте.
Без платени услуги няма как, но мисията ми е да разработим такива услуги, които биха ви били полезни и удобни на вас.
Така, че това е целта на темата, очаквам вашите предложения. :)

В сайта има две големи групи потребители - автори и читатели, всеки със своите нужди и начин на ползване на сайта.

Пишете, кое ви липсва и бихте желали да го има. Каква сума сте склонни да дадете за месечен абонамент?

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Re: Предложения за платени услуги
« Отговор #1 -: 04 април 2016, 20:32 »
Здравейте господин Колев. Не бих си позволил да ви давам съвети как и накъде да водите сайта си.
Бих искал само да ви попитам дали получихте едно съобщение от мен през сайта?
Що се отнася до идеи, единственото за което аз мога да се сетя са платени редакторски услуги, платена предпечатна подготовка, печат на конкурентни цени, промоция на книги и виртуални или на живо класове за писатели, поети, художници, музиканти.
Разбирам, че тези идеи не може да не са ви минавали през главата и не ги осъществявате поради минусите, които неизбежно ще донесат на един безплатен сайт със свободен достъп.
Вероятността комерсиализирането да промени духа на сайта е много голяма. От друга страна само красотата и душата, която и се радва са  безплатен подарък на този свят. Всичко останало изисква финанси.
Искам да изразя възхищението си от екипа на "Откровения", който над десет години развива този сайт в крайно тежки условия дарявайки времето и професионализма си. За мен "Откровения" е място за емоционално зареждане.
Пожелавам Ви да намерите превилният подход за бъдещето на сайта.

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #2 -: 06 април 2016, 10:11 »
Предлагам нова функция:
Опеделени постове от страницата ми да да станат платени. (Файловете с музика /и аудио прочити/ да могат да се даунлоудват) Например 2 или три поста. И да мога да ги правя достъпни (платени/неплатени - според желанията си към момента) Може и на никой да не му се плаща сега - но поне ще се сложи началото на респекта към труда на авторите. Плащането да става чрез смс - удобно и става веднага. Ами да! Защо поне на "ужким" да не се опитаме да вземем нещо, па макар и утопично!
10 % от "печалбата" / важна е идеята , а не сумата :)/ да отива за сайта - а другото - за мен. :)
ПП веднага давам 100 лева - ако само аз притежавам тази функция в сайта за период от 2 години :) Нещо като патент за идеята.
 :headbang: :smilebox:
« Последна редакция: 07 април 2016, 09:39 от meteor »

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 136
« Отговор #3 -: 06 април 2016, 21:46 »
От вчера съм се размислила, кое е това което бих си закупила.  :) Тоест дали ми липсва нещо. Категорично никога не ми се е искало да публикувам без редактор, да знам, кой как гласува и други такива подобни. И нищо не ми е липсвало. Обаче мислих и измислих нещо, ще прецените полезно ли е.  Не че ми е необходимо на мен, но може пък да е полезно. От както съм регистрирана в сайта разни хора ту го напускат, ту пак се регистрират. Творчески личности :) Емоционални, палят се лесно. Може би вместо да се затриват профили, срещу някаква такса е възможно който иска да се "скрие" . Вие преценете дали таксата трябва да е като абонамент , да се поддържа скрит профила за определено време и след изтичането му или пак да се заплати или става  отново активен. Или пък еднократна "скрий ме" и ако желае да се активизира отново - друга такса.  :lol:

NikoVat

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #4 -: 06 април 2016, 23:49 »
 Върти ми се една идея и, макар и засега да е само бегла идея, ще опитам да я опиша. Реализацията може би ще бъде трудоемка, но може и да си струва усилието :)
 Та... идеята ми е нещо като онлайн списание "Откровения", ежеседмично, което може да се download-не чрез изпращане на СМС. Съдържанието да включва (примерно) три подбрани разказа, десетина стихотворения, няколко есета и няколко текста от категория "преводи".
 Мисля, че доста потребители биха си го купували всяка седмица, а с малко реклама в социалните мрежи, то би могло да стигне и до хора, които не са потребители на сайта. А и то, списанието, само по себе си ще бъде една добра реклама на otkrovenia.com
 Пък... кой знае, ако нещата потръгнат, би могло някой ден да стане и печатно  :P

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 87
« Отговор #5 -: 07 април 2016, 08:08 »
Искам да мога да си правя колекция любими! :) Автори и произведения. Плащането с есемесчета ще е много удобно, но искам да мога да пращам дарения и на автори. Става въпрос за месечен абонамент извън таксата за автор плюс ли?

линасветлана

• Маниак
  • Публикации: 65
  • Споменът стигане няма.
« Отговор #6 -: 07 април 2016, 10:24 »
Определено предпочитам настоящето състояние на предлаганите платени услуги-като вид и като начин на заплащане.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #7 -: 07 април 2016, 11:00 »
B, сигурно знаеш какво се случи с нашият конкурентен сайт Хулите?  - Фалира преди няколко дни...
Всеки голям сайт изисква много разходи за да съществува и за да се развива. И това че аз и редакторите работим на доброволни начала не спасява положението, тъй като има много други неща, "които се купуват от магазина".
Не смятам, че възможността за някакъв платен абонамент 1-2 лв на месец ще промени духа. А и хората трябва да са наясно, че не могат само да получават без да дават. Най-важното е да са доволни от това, което получават, затова я искам тази обратна връзка.

метеор, аз от много много одавна искам да направя така, че в този сайт авторите да печелят. И е редно да печелят за труда си. И най-простия и ефективен начин е чрез безплатни + платени публукации.

смс-и е бързо и удобно, но е някак грехота, някой да дари 2.40 лв, от които сайта да получи само 60 стотинки... така че още не съм склонил.
Хубаво е че вече и в България има доста услуги за онлайн разплащания с кредитни/дебитни карти, но хората все още нямат навика да ги използват.

iren5, това е голям концептуален казус, който все още не е напълно решен. Има логика в обвъзването му с плащане.

NikoVat, кое ще те накара да си купиш месечно издание пред това да влезеш и да си четеш каквото искаш директно в сайта? Дали пък достъп до някаква услуга показваща ти топ произведенията за последния месец не е по-удачна?

limeruna, приема се. Любими произведения и "следване" на автори си е необходимост. Подпомагане на автори от читатели също трябва да го има.
Ами така като гледам може да има два типа абонамент, концентриращи нещата според това кой как използва сайта - един, подходящ за автори (Автори Плюс), и един, подходящ за потребители ( не знам как ще го кръстим :) ).
Доста от сегашните услуги, включени в А+(като например нещата свързани с гласуването) концептуално ще се променят, затова търся други полезни неща, които може да включим там.

линасветлана:
Някои от сегашните ще си останат, но някои се променят, тъй като сайта концепуално се развива.
Например, промените свързани с гласуването, са в правилната посока, ако искаме да имаме една добра система за препоръки, класация и т.н. Обаче за целта оценките трябваше да станат анонимни, защото иначе не се гласува с различно от най-високата оценка, за да се избегнат конфликти и връщане на оценки, от което никой няма полза. Както и забраняването на оценяването трябва да отпадне, а на негово място авторът ако иска ще може да направи така че оценката на произведението да не се вижда.
« Последна редакция: 07 април 2016, 11:03 от admin »

NikoVat

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #8 -: 08 април 2016, 12:44 »
Админ, аз бих го купувал, защото би било подредено - визуално и, разбира се, тематично. Също така наличието на малък брой специално подбрани текстове, спестява XX време в ровене и търсене, т.е. създава се удобство.
Поне моята гледна точка е такава, може и да греша :)
Също и твоето предложение за достъп до подобна услуга звучи добре, но какъв би бил критерият за топ произведенията за месеца?

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #9 -: 08 април 2016, 17:53 »
ПРЕДЛОЖЕНИЕ -1 част: Да може да се поставят фотоси /при желание/ във всяко произведение на автора /включително и в музик-постовете/ - естествено, като той гарантира, че има авторските права над снимката (или илюстрацията). Това, като права - не е по-различно от поставянето в раздел "фотография" и подобни, да кажем. Но когато фотоса е само за онагледяване на дадена творба - да не му се търсят "кусури" - защото той ще е само спомагателна част от поста.
2-ра част: За музиканти и тонрежисьори... фотосите ще могат да онагледят издадените им и разпрoстранени в търговската мрежа албуми - с оригиналните им обложки, за да видят хората, че освен стихосбирки / :) /  в сайта има потребители, които са издали и музикални албуми- или пък са продуцирали такива (под продуциране да се разбира записа и цялостната обработка на звука в един CD албум на група или соло-изпълнител)
Поне първата част на предложението ми да се реализира - все ще е нещо.
ВТОРО ПРЕДЛОЖЕНИЕ:
То е свързано с нещо, което например да го наречем "реклама" за отделен потребител. Няма значение А+ или не - такъв. Конкретната ми идея: Да има място /отделно поле/ на първа страница - където срещу определено заплащане (за определен срок) да може да стои творба на автор, който си е платил за реклама. Полето да се нарече "място за реклама" или каквото се измисли - в момента не мога да намеря точно наименование. По този начин, всеки който иска да се види на първа страница (извън определената схема), да може да се порадва на присъствието си в заглавната страница - срещу заплащане. Нямам идея за каква сума, но може да се помисли.
P.S. За предложенията относно разплащането със смс - и аз съм напълно съгласен, че наистина си е неприемливо това, да се плаща голям процент на мобилните оператори. Това, което отбеляза Админ по този казус е напълно вярно - проверих в друг сайт - нещата са неприемливи, въпреки че функционират от немай-къде... Иначе наистина е удобно чрез телефона си човек да се разплаща, но засега мобилните оператори не ни предлагат изгода в тази услуга и не си струва.
« Последна редакция: 08 април 2016, 18:43 от meteor »

limeruna

• Маниак
« Отговор #10 -: 09 април 2016, 17:27 »
Може ли Автор Плюс да има повече разделения в произведенията? Да може да са разделени на "поезия", "проза" и т.н., на "избрано от автора", "най-много четения". Да може да си ги търси по име или ключова дума от профила. Дори да може сам да си създава папки, за негово удобство - така ще могат да се групират стихосбирки или албуми, тематични папки, роман, ако е публикуван на глави, разкази от конкурси в сайта и т.н., както му харесва. И да може да се появява анонимен в списъците с произведения, да стои така известно време (може и колкото той си иска), това ми се струва забавна идейка  :D Освен това да има разделение при черновите - първа и втора група, груби и позагладени  :) След първа редакция преминава във втория списък - повече стимул към съвършенство. Такива неща се сещам сега. Да си добавя свои думи  към произведенията освен категории, може да иска по-специфично уточнение. Да пуска стари творби в списъка, да кажем всеки ден (или веднъж седмично) да има право да пусне вече публикувана вместо нова - може да има и тематичен повод, изобщо, ако има повече творби. Да може да си принтира (или свали)  всичко свое наведнъж, на групи и т.н. за улеснение (да има бутонче "print", "download").

За читателите още нещо: Може системата веднъж седмично (или дневно) например да им препоръчва изненадващо произведения от  любимите автори, това ще е хубаво. И да имат достъп до творбите по профили разделени в категории - така от пръв поглед ще знаят всеки автор какво твори. Да могат да следват читатели :) Това не знам дали ще се използва, но защо не.

Пп: Ще могат ли услугите да се ползват поединично?
« Последна редакция: 09 април 2016, 19:15 от limeruna »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #11 -: 10 април 2016, 12:51 »
Лимеруна, добри предложения, но все още ми е мълга откъм интерфейс.
Пп: Ще могат ли услугите да се ползват поединично?
Разбира се.

Лимеруна, а къщичка за кукли не искаш ли?
Нека привлечем повече млади хора в сайта, както беше едно време.

limeruna

• Маниак
« Отговор #12 -: 10 април 2016, 22:55 »
admin, ще се радвам на всичко, стига да е добре за сайта... :) Поздравления за свършената работа, непрекъснато забелязвам  малки хубави нововъведения. Сайтът е чудесен!

Лейди, папчици за собствените творби... Другото е любими... Админ знае кое е най-добре за сайта, ние можем само да даваме идеи :)
Пп: Предложи нещо и ти.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 136
« Отговор #13 -: 11 април 2016, 08:48 »

1.Разбирам, че системата сама подбира кои творби да предложи като избрани за всеки автор. Как бих могла да предложа на читателите други по-стойностни творби по моя преценка? Благодаря за направеното дотук.

Да, за това и аз съм с Лейди. Може би е добре авторите сами да могат да определят , кои са творбите, които са някакъв "запазен знак" за тях. :)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.