Вдъхновение - откъде идва то?

Автор Тема: Вдъхновение - откъде идва то?  (Прочетена 1684 пъти)

adjo

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
Вдъхновение - откъде идва то?
« -: 20 април 2016, 23:43 »
Възможно е да има вече такава тема, но все пак кажете, кое е нещото, което ви стимулира да творите

Смиф

• Маниак
  • Публикации: 75
Re: Вдъхновение - откъде идва то?
« Отговор #1 -: 21 април 2016, 17:15 »
Вдъхновява ме любовта. Както несподелената, така и споделената. Мъката и радостта от любовта, слънцето и болката. Това ме вдъхновява най-вече. И разни други лични вълнения - разочарованието от себе си и другите, мечтите, усещането на морския вятър, спомените от детството... Всяка емоция би могла да се превърне в стихотворение.

НиколС

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #2 -: 21 април 2016, 22:34 »
Вдъхновяват ме много неща. Понякога просто наблюдавам - хората, залеза, цветя, стара къща... Най-често се вдъхновявам от случки, било то изпитани на личен гръб или на чужд.
Вдъхновението е букавално навсякъде. Всяка емоция - любов, тъга, омраза, гняв.., всички могат да се превърнат в неповторими произведения.

adjo

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #3 -: 23 април 2016, 22:59 »
съгласен съм с вас

plamen-p

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #4 -: 03 май 2016, 15:24 »
А новата религия - култа към парите не вдъхновява ли? Гледам не е останала недокосната от нея ни една творба. Дори в сайта.

pavell

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #5 -: 16 юни 2017, 16:36 »
От къде идва вдъхновението т.е. какво ни вдъхновява.
Това е малко сложен въпрос, защото можем да погледнем вдъхновението като чувство, а чувствата са провокирани от много неща и не на всички чувства трябва да им се обръща внимание, особено на любовта...
(определение:  Изпълване, зареждане, раздухване на чувствата, разума и волята по непостижим начин свише.)
От това определение, ако е вярно, може дасвдем, че не всички вдъхновения са разумни.

Мен ме вдъхновяват великите личности и някои техно думи, фрази и стихове, като:
"Език свещен на моите деди
език на мъки, стонове вековни,
език на тая, дето ни роди
за радост не - за ядове отровни."
Вдъхновяват, ме делата и духа им, а не нещо като дрехи, как изглеждат и т.н. Всички тези хора, които са си дали живота, за да бутнат цивилизацията напред - всеки от нас е част от едно цяло, от една цивилизация и ако всеки действа сам за себе си като егоист - той да е щастлив и хората, които обича да са щастливи, това няма да изгради един народ, държава или свят, като едно цяло.
В този ред на мисли "На света може да си просто човек, но за един човек, може да си целия свят" глупости за непораснали деца.
Явно всеки го вдъхновяват различни неща, но за мен те трябва да са стойности за всички и да се гледа глобално на нещата, а не като единици хора.

« Последна редакция: 16 юни 2017, 17:18 от pavell »

DaisyMayBlow

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #6 -: 25 юли 2017, 09:04 »
Жена красива, да бъде вдъхновение, би могла, но вдъхновението е всеки път различно и хаотично.

optimeon

• Луд форумджия
  • Публикации: 130
« Отговор #7 -: 27 януари 2018, 12:22 »
Това, което мен ме вдъхновява са нещата, които сънувам или просто хората, с които общувам. Това, което ми се случва в живота.  :love5:
Асет мениджмънт,drive-in,детски играчки,Автоасистанс
« Последна редакция: 27 март 2018, 16:20 от optimeon »

tedi_i

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #8 -: 13 март 2018, 14:06 »
Аз се вдъхновявам от местата, които посещавам  :walk:
Логопед,monede de aur,стъпала метални,стъпала метални,бебешки дрехи
« Последна редакция: 28 март 2018, 00:57 от tedi_i »

moon11

• Луд форумджия
  • Публикации: 122
« Отговор #9 -: 25 ноември 2018, 15:18 »
вдъхновявам се от пътешествията!

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.