Блокиране на потребители

Автор Тема: Блокиране на потребители  (Прочетена 4407 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 854
Блокиране на потребители
« -: 10 май 2016, 11:40 »
Здравейте.
Едно от предложенията по темата за подобряване на сайта беше да се създаде функционалност за блокиране на потребител от друг потребител.
На мен идеята ми допадна и смятам, че ще е полезна при работата на:
- автор - може да не желае определени хора да му четат и коментират произведенията;
- потребител - не желае да му излизат произведения и коментари на друг потребител в списъците;
- редактор - потребител събрал прекалено много блокирания е сигнал за нещо нередно и трябва да се провери;

Мисля, че тази функция ще е полезна за избягването на конфликти и дразги между потребителите в сайта, на които ставаме свидетели от време на време и които не са приятни за никой.
В сайта има място за всички, които спазват правилника, творят си, не пречат на останалите и не създават конфликти и напрежение, щото крайната цел е всеки да се чувства комфортно.

Сайтът не е и само за професионалисти. Това му е интересното - че има и толкова много прохождащи автори и всеки си има своето обкръжение от фенове. Изкуството е такова нещо, че не може да се измери или подреди в обща класация за всички, защото всеки има различни вкусове.
Разбира се, ролята на редакторите е да отсяват неграмотните и нискокачествени неща без художествена стойност и т.н.
Но оттам нататък авторите тук не виждам какво има да делят, по скоро трябва да целят да достигнат до тяхната точна аудитория, до хората които биха ги харесали. Това може да става и като споделят линковете към произведенията през социалните мрежи.

Оценките тук полека-лека вървят към друго предназначение - не авторите да си сравняват произведенията помежду си, защото това би било неправилно и неточно, ами на базата на това как си гласувал, системата да може да разбере какви неща харесваш и да ти предложи такива. Това ще е идеята на оценките в близко бъдеще. Осреднената оценка на произведение ще има смисъл единствено за подреждане на произведенията на даден автор сам за себе си, за да се определят най-добрите произведения на автора.

Plamen-Ognqnov

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
Re: Блокиране на потребители
« Отговор #1 -: 11 май 2016, 01:11 »
Какво означава ВИП потребител?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #2 -: 11 май 2016, 14:10 »
Хората, направили дарение на сайта могат да се възползват от някои допълнителни възможности в знак на благодарност.
Едната услуга е Автори +, предназначена основно за публикуващите автори в сайта.
Сметнахме, че ще е хубаво да има и такава допълнителна услуга, предназначена основно за читателите в сайта и започнах работа по услугата ВИП потребител. В момента включва скриване на реклами, търсене, филтриране и сортиране на произведенията на всеки автор, бутони за по-удобна навигация в произведенията. В бъдеще ще добавим и още възможности, дори очаквам предложения от вас, кое би ви било удобно и го няма в момента на сайта.

Tomad

• Луд форумджия
  • Публикации: 156
« Отговор #3 -: 12 май 2016, 15:10 »
Лично аз, като особено потърпевш напоследък...

Уважаеми жега666, известен още като мис Ана, според каквото съм изчел от Вашите текстове, мисля, че спокойно можете да отворите сърцето си към малко двойки и единици.

Броят петици на абсолютно всяко Ваше произведение, което съм чел, е категорично незаслужен. Затова Ви съветвам да проявите снизходителност под точно Вашите текстове и да си поемете единиците и двойките, които сте заслужил допълнително с наглото си, подмолно и провокативно поведение в сайт "Откровения".

Също Ви стимулирам лично Вие да не правите никакви "по-големи дарения за сайта", защото считам, че сте едно от лицата на негативните стечения около потребителските взаимоотношения. Никой културен форум през целия Ви остатък от живот няма да има нужда от дарение от Ваша страна, в това можете да сте абсолютно убеден.

Много държа да знаете, че изобщо не ме интересува дали ми вярвате; или приемате думите ми.

Не се и опитвайте да ми репликирате, защото нямате никакъв потенциал да участвате в смислен диалог с мен, особено в каквато и да било връзка със сайт "Откровения".

Даже бих Ви посъветвал да си намерите друго поприще за дарения; и да занесете там характерните за профилите Ви интриги, лицемерие, бездарие и, не на последно място, нулев принос към изкуството.

Даже във Вашия случай, приносът към изкуството си е две нули.[/color]
Раздвоен ум - разтроен стомах.

andrina_mark

• Луд форумджия
  • Публикации: 182
« Отговор #4 -: 12 май 2016, 19:39 »
Жоро,
ти сериозно ли предлагаш такива опции???
И какво точно ще спечели изкуството и творчеството от подобно блокиране и подобно потушаване на конфликти по повод безкритичното елейно словославене на някои... дори не мога да ги нарека, творби??? Че ще увеличиш бройката на безкритичността? В такъв случай за какво сравнение на творби говориш и какви творби ще предлагаш на широката пубика на база оценките? И изобщо за творчество ли говорим, дори и аматьорско??? Че тогава създай тайни стаички и клубчета и да се приключва с говоренето за творби, щото много творби грам не са творби и ако ще ги скриваш от тези, които евентуално ще ги критикуват, то ти просто ще превърнеш сайта в една лексиконна говорилня. Не ща и да си помисля докъде ще докараш нещата с подобни идеи, но сайтът си е твой в крайна сметка, прави каквото щеш.
Ако искаш да разбереш своята истина за нещо, виж какво чувстваш към него. Понякога чувствата се откриват трудно - и често още по-трудно се приемат. Но в най-дълбоките ти чувства се крие твоята най-висша истина.

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 131
« Отговор #5 -: 12 май 2016, 22:32 »
Имам следното предложение. То е във връзка със зачестилите напоследък писания на ниски оценки. Ще бъде добре между правата на ВИП - авторите да фигурира и това да виждат кои са оценили с ниски оценки /оценка 1 и оценка 2/ техните произведения.
Ама Вие сериозно ли? Моля, четете разясненията преди да се изказвате неподготвени!  Услугата ВИП е създадена, за да улесни  ЧИТАТЕЛИТЕ в сайта.
...В такъв случай за какво сравнение на творби говориш и какви творби ще предлагаш на широката пубика на база оценките?...
Аndrina_mark, ясно обяснено е точно какви творби ще  Ви предлага системата.
Цитат
...на базата на това как си гласувал, системата да може да разбере какви неща харесваш и да ти предложи такива...
« Последна редакция: 12 май 2016, 22:42 от swestan »

andrina_mark

• Луд форумджия
« Отговор #6 -: 13 май 2016, 12:24 »

...В такъв случай за какво сравнение на творби говориш и какви творби ще предлагаш на широката пубика на база оценките?...
Аndrina_mark, ясно обяснено е точно какви творби ще  Ви предлага системата.
Цитат
...на базата на това как си гласувал, системата да може да разбере какви неща харесваш и да ти предложи такива...

А може ли и вие малко да се подготвите за отговорите си, преди прибързано да пишете?

Ако не съм гласувала или ако чета "отвън" какво точно ще ми предложи системата??? Защото, драга ми swestan, ЧИТАТЕЛИТЕ не са само в сайта, а и извън него. Много четат без да влизат и без да са регистрирани, и много - без да гласуват, дори да са влезли.

Не разбрах и отговора за първата част на въпроса си - за какво сравнение на творби ще говорим тогава при точно тази система???

Апропо, и услугата ВИП е създадена, НЕ за да улесни  ЧИТАТЕЛИТЕ в сайта, а за да улесни АВТОРИТЕ в сайта. Тя така се и нарича "Автори +", т.е. автори с повече лични правомощия.

« Последна редакция: 13 май 2016, 22:03 от andrina_mark »
Ако искаш да разбереш своята истина за нещо, виж какво чувстваш към него. Понякога чувствата се откриват трудно - и често още по-трудно се приемат. Но в най-дълбоките ти чувства се крие твоята най-висша истина.

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
« Отговор #7 -: 13 май 2016, 14:15 »

Апропо, и услугата ВИП е създадена, НЕ за да улесни  ЧИТАТЕЛИТЕ в сайта, а за да улесни АВТОРИТЕ в сайта. Тя така се и наричаше "Автори +", т.е. автори с повече лични правомощия.[/b]

Аndrina_mark, отново неподготвена! :(
Моля Ви, не пишете по темата преди да сте прочели за какво иде реч!   Всичко друго е чиста проба СПАМ.
В поста по горе е ясно обяснено какво е услугата ВИП.
Ако след прочита му не Ви е станало ясно прочетете и това https://otkrovenia.com/bg/paid-services
Ако уточните кое точно не Ви харесва в опциите като "нелогната" ще бъде взето под внимание.

andrina_mark

• Луд форумджия
« Отговор #8 -: 13 май 2016, 18:55 »

Апропо, и услугата ВИП е създадена, НЕ за да улесни  ЧИТАТЕЛИТЕ в сайта, а за да улесни АВТОРИТЕ в сайта. Тя така се и наричаше "Автори +", т.е. автори с повече лични правомощия.[/b]

Аndrina_mark, отново неподготвена! :(
Моля Ви, не пишете по темата преди да сте прочели за какво иде реч!   Всичко друго е чиста проба СПАМ.
В поста по горе е ясно обяснено какво е услугата ВИП.
Ако след прочита му не Ви е станало ясно прочетете и това https://otkrovenia.com/bg/paid-services
Ако уточните кое точно не Ви харесва в опциите като "нелогната" ще бъде взето под внимание.

Предвид назидателния ви тон, ще с позволя да отговоря със същото!

Девойко,
бихте ли се информирали обстойно за какво иде реч, за да не се излагате повече, опитвайки се да защитавате и адвокатствате на Админ. Повярвайте ми, той много добре разбира какво питам, какво казвам и какво имам предивид и не вярвам да се нуждае от подобно на вашето разяснение. Още повече, че разяснението няма нищо общо с "абонатния номер". По същата причина, аз пък нямам нужда от вашите уверения какво "ще бъде взето под внимание". Надявам се да не ми отговаряте повече, тъй като въпросите ми бяха отправени към Жоро, а не към вас и, както споменах по-горе, не се нуждая от вашата интерпретация на това какво предполагат и значат горните ВИП-предложения за ограничения.

swestan

• Публикуващ редактор
  • Луд форумджия
« Отговор #9 -: 13 май 2016, 19:55 »
Лелче,  (позволявам си това обръщение, само и единствено да поддържам  добрия тон подет от Вас) нямам  нужда от ничие позволение, за  да  опровергая Вашата спекулативна интерпретация на предлаганите от сайта услуги!
 Вашите твърдения са  заблуждаващи и не са базирани на реални факти и не ми е нужно никакво адвокатско образовани, за да Ви кажа това.
 А разясненията Ви с какви "номера" имат или нямат  общо  те, абсолютно не ме интересува, а едва ли интересува и  потребителите.
« Последна редакция: 13 май 2016, 20:13 от swestan »

andrina_mark

• Луд форумджия
« Отговор #10 -: 13 май 2016, 21:52 »
Лелче,  (позволявам си това обръщение, само и единствено да поддържам  добрия тон подет от Вас) нямам  нужда от ничие позволение, за  да  опровергая Вашата спекулативна интерпретация на предлаганите от сайта услуги!
 Вашите твърдения са  заблуждаващи и не са базирани на реални факти и не ми е нужно никакво адвокатско образовани, за да Ви кажа това.
 А разясненията Ви с какви "номера" имат или нямат  общо  те, абсолютно не ме интересува, а едва ли интересува и  потребителите.

Ееееей, аман от комплексарщина! Ами хайде опровергайте ги най-сетне тия мои твърдения, стига се с тия неуспешни опити! Това, че се опитвате да им слагате етикети, с нищо не ги опровергава.
А относно това дали аз или вие "имаме връзка с номера", грешите, че потребителите не ги интересува. Както и доколко съм права за твърденията и аргументите, които изложих по-горе против точно този вид ВИП-овизъм или по-точно АВТОРИ-таризъм. И мога да го докажа, което автоматично би ви опровергало. Но разговорът ми изобщо не е с вас. Трябва ли да ви напомня, че не е възпитано да се намесвате в чужди разговори, без значение коя сте и каква сте?!

И още малко аргументи за Админ:

1. трудно някой ще се навие да си плаща като ВИП-читател, само за да се отърве от реклами или от някои автори. Последното го прави и като ги подминава - било отвън, било логнал се. Рекламите не са чак такава беда, още повече че към момента не са даже и аргумент.

2. от опцията "блокиране" ще се ползват предимно автори и ти знаеш кои. Което автоматично ще препрати ситуацията точно в лоното на лексиконните групички и говорилни. И никаква съпоставка между произведение няма да може да има, а всички тези приказки за оценки по съвест стават безсмислени.

3. редактор - потребител (автор или читател) може много лесно да събере прекалено много блокирания от определена клика, договорила се на лични и тогава какво точно нередно ще проверявате? На всичкото отгоре всички редактори тук работят на доброволни начала. Представям си какъв купон ще настане като недоволни автори си платят тази опция и блокират редакторите, по една или друга причина... 

4. това е най-лесният и бърз начин да се закопае все още поддържаното прилично качество на сайта и на някои раздели в него. След такива опциии пиши го търкулнало се по надолнището, даже и в останалите раздели.

И
5. надявам се, че не е необходимо да те убеждавам, че това което пиша е защото ми пука за сайта и не ми се иска да го видя сасипан.

« Последна редакция: 13 май 2016, 22:27 от andrina_mark »

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 80
« Отговор #11 -: 13 май 2016, 23:35 »
Аз станах "ВИП потребител", за да мога да "изследвам" творчеството на автори, които предизвикат интерес у мен - чрез разделението на творбите им по категории и т.н. Много ми харесва тази опция :) Радвам се и, че ще има опция блокиране на потребител, за да се избягват нежелани конфликти и да се поддържа добра творческа атмосфера в сайта... След като има риск да бъде блокиран, един потребител със сигурност ще внимава повече как пише... А злоупотреби с блокирането съм сигурна, че няма да има, при подаден сигнал до ръководството. В този ред на мисли, благодаря на целия екип за работата, която върши!

Имам един въпрос: възможно ли е началната страница в сайта за логнат потребител да е същата, като настоящата начална страница за нелогнатия потребител? Т.е., при всяко излизане на началната страница да попадам на хубав дълъг списък от произведения :)

(Във връзка с казаното от админ:
"В бъдеще ще добавим и още възможности, дори очаквам предложения от вас, кое би ви било удобно и го няма в момента на сайта.")
« Последна редакция: 13 май 2016, 23:58 от limeruna »

andrina_mark

• Луд форумджия
« Отговор #12 -: 14 май 2016, 12:06 »

Аман от ....

Напълно съгласна с всички "Аман!"...  :lol:
Нищо, че мятането с гърди пред амбразурата лекинко е пропуснато...

НО..

Всички проблеми с разните "привилегии и ограничения" идват от липсата на средства за издръжка на сайта. Това сега малко се решава с дарения (срещу ВИПване и АВТОРИтарност  :lol:, шегувам се) и повече би се решило с платени реклами. За да се засили ролята на рекламите, добре би било да съдействаме за популяризиране на сайта и подобряване на качеството му, а не за ограничаване на права, каквото би се явило блокирането на когото и да било. Както и с дарения без привилегии. Е, мисля, че в тази посока трябва да насочим усилията си, а не в заплащане на това да си осигуряваме личен комфорт и лични привилегии, като никой не отхвърля удобствата, които предлагат тези опции - самопубликуване, сортировки, архиви и т.н.

И последно,
Творческите конфликти в сайта винаги са имали подемна сила както за повече посещения, така и за количествените и качествените показатели на творческите изяви в сайта. Така че не ги зачерквайте с лекота с безсмислени "привилегии". Липсата на конкурентност ражда безкритичност и грозни самозаблуди, което е убийствено за всякакъв вид творчество, дори и за най-непретенциозното.

Толкова от мен!
Останете си със здраве!
« Последна редакция: 14 май 2016, 12:08 от andrina_mark »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #13 -: 14 май 2016, 12:20 »
Така, като гледам коментарите тук, мисля че блокирането ще е много уместна функция, жалко че ние от екипа няма да можем да се възползваме от това право :(
swestan не е "девойко", а е редактор в сайта и е упълномощена да отговаря вместо мен, така че се дръжте с подобаващия тон и респект.

Единственото адекватно мнение тук е на лимеруна, ако съм казвал нещо за детска градина, не е било за нея.

На останалите Велики, писали тук - опомнете се и не давайте път на  злобата да е водещата сила.
Четете внимателно написаното, защото така губите времето на екипа в обяснения.
Мисана, това което си предложил е неприемливо и противоречи с останалите неща, които аз написах, това че оценките ще имат по-скоро значение за читателите системата да им предлага каквото харесват, а не за да могат авторите да си ги мерят, така че това няма никаква значение колко 5-ци и колко 1-ци има. Средната оценка я оставих засега, но тя няма да има особено значение, така че не се морете и не хабете нерви напразно.

andrina_mark, вип-а включва много други неща, които лимеруна спомена и е предназначен за читателите, не за авторите. Запознай се малко повече по темата да не се повтарям.
Блокирането мисля, че само би помогнали, отколкото да пречи нещо. Аз ако имах право щях да блокирам доста хора, на които не искам да им чета глупостите.

Като цяло сайтът не е създаден да се критикарства, няма за идеята да си качиш тук произведението за да може няколко Велики да ти напишат критика отдолу или да са ти някакъв вид жури.
Идеята е да се свържат автор и аудитория, всичко останало е дребнавост и сплетни.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #14 -: 21 май 2016, 21:05 »
Бих искал да попитам, извън темата, дали е възможно в услугата Автор+ да се въведе опция за коментиране и оценяване без публично достояние, т.е. изказванията и тям подобните неща да се виждат само от автора?
Твоето предложение реално може да се направи чрез лично съобщение до автора и в момента.

Функцията Блокиране вече е факт. Тествайте и дайте обратна връзка.
- блокирането е двустранно - ако блокирате някой, той няма да ви вижда, както и вие него.
- при блокиране се изтриват всички коментари на потребителя под вашите произведения.
- профилът и произведенията са недостъпни за блокирания, както и коментиране, оценяване, лични съобщения и т.н.
- блокираният няма да ви вижда в списъка с онлайн потребители.
- блокираният няма да вижда вашите коментари в последните коментари, както и под чужди произведения.
- блокирането не важи за потребители със статут модератор или редактор.
- опцията за блокиране е допълнителна и от нея могат да се възползват Автори ПЛЮС, както и ВИП Потребителите.
[/b]

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.