Предизвикателство към майсторите разказвачи

Анкета

Моля гласувайте за разказа, който ви е харесал най-много

... за някакъв предмет и огледало
1 (8.3%)
Щитът на героя
2 (16.7%)
Клетва
6 (50%)
Откраднатата диня
3 (25%)

Общ брой гласове: 12

Автор Тема: Предизвикателство към майсторите разказвачи  (Прочетена 5015 пъти)

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 117
Уважаеми писатели- разказвачи,
ще се опитам да бъда кратка. Отправям ви предизвикателство да заровите томахавката и да ни зарадвате с чудесни разкази. Мисля, че темата си дойде съвсем сама  :)

"Истината"

Успех!
« Последна редакция: 02 октомври 2016, 12:45 от iren5 »

iren5

• Луд форумджия
Това е твоята истина, fairytalenarrator.  :)

iren5

• Луд форумджия
Каква?   Субективна, относителна, обективна или абсолютна истина?  :P ;)
Лъжата само до някъде е противоположното на истината. Лъжата е ясна - съзнателно изричаш невярно твърдение и то невярно според собствените ти представи за вярност. Но истина? Там нещата са по-различни. Само че не искам да правя тема във форума на тема "Що е това истина и кой как я разбира?"  :)
Поздрав https://www.youtube.com/watch?v=1tW93v-3Svw
« Последна редакция: 01 октомври 2016, 17:48 от iren5 »

iren5

• Луд форумджия
 :D Това е твоята истина! Така виждаш и възприемаш картинката. Аз я разбирам по-различно. Че хората възприемат света според своето светоусещане изградено на базата на опита, характер, средата, възпитанието и доста други неща. Поради тази причина едно и също събитие, поведение могат да изтълкуват по различен начин. Според развитието им пък могат да направят различни изводи. Всеки един ще  е верен за конкретния човек , в конкретния момент тъй като той вярва в това поради някакви субективни причини. Същият човек след време може да разбере позицията на другия, но за целта ще трябва да се сдобие примерно с повече опит. Хайде да не чоплим повече тази тема. Ще се радвам ако пишеш. :)

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 228
Опит за продължение на конкурса... Но причините да зацикли са си налице. Мисля си, че в началото участваха доста хора, а след това неслучайно се отказаха. Някои, които много харесвах като писатели и поети, дори вече не са регистрирани в този сайт. Защо ли, защо ли? Просто си мисля за някои истини и лъжи...

iren5

• Луд форумджия
Re: Предизвикателство към майсторите разказвачи
« Отговор #5 -: 02 октомври 2016, 18:24 »
Напротив. Разбирам те много добре.  А и да не те разбирам имаш право на своята истина. Като ще повторя, че ще се радвам да я изложиш в някой разказ.  :D Освен това мисля, че не спорим. Аз поне - не. Изслушвам /прочитам/ твоите мисли и ти споделям моите, с които ти можеш да се съгласиш или да не се съгласиш.
Колкото до примера ти.  Да кажем, че аз съм готвачът. Не виждам смисъл да го убеждавам, че ножът не е средство за убийство. За него, той определено е средство за убийство. Пък да ти кажа честно и на мен ми се струва , че е много вероятно в ръцете на убиец, един нож  да е средство за убийство , а  не за готвене или за острене на моливи... Ако имам възможност този нож ще гледам да го прибера на сигурно място.   :D :D :D И до  колкото  ми даде възможност да изложа пред него своите  мисли, бих се опитала да му говоря за това, че не  е добре да лишава никого от правото му за живот, а не да го убеждавам, че ножът не е оръжие. Защото определено е. Поне в неговите ръце. 

Ambrouse

• Маниак
  • Публикации: 68
« Отговор #6 -: 02 октомври 2016, 19:23 »
Пак много тежко и мъчително се влезе в обяснителен режим. И колко човека ще вземат на сериозно този конкурс?

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 558
« Отговор #7 -: 03 октомври 2016, 16:44 »
Истината...
Ето един мой стар разказ за истината
Спомних си за него покрай един рушител на паметници.
Това все още не е отговорът ми на предизвикателството! Дърпам темата напред.

Един IP адрес - един глас за произведение!

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #8 -: 05 октомври 2016, 18:21 »
Дотук добре. Моят разказ за истината, в който участваше Ирен на живо, е готов. Колко сме в конкурса вече, трима ли?

Готовите разкази се публикуват по общия ред до 23:59:59 часа на 20-то число от месеца с надпис в заглавието „За конкурса“. Напр. „Белият цилиндър. За конкурса“. Важи датата на заявката.  ;)

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #9 -: 05 октомври 2016, 18:41 »
 :headbang:

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #10 -: 07 октомври 2016, 19:52 »
fairytalenarrator, няма никакъв проблем с разказа ти. Нека си участва в конкурса. Никога не съм се отмятала от никоя своя дума. Бъкала съм, извинявала съм се ако трябва, но това, което съм казала или съм написала то винаги с и е било мое.  Много внимавам как се усмихвам на живота, точно защото  отвръща по същия начин. Истината понякога  боли, факт е. Много повече обаче боли лъжата!
И ако наистина разговорът ти с мен ти е помогнал да вземеш  важно решение в живота си :) То тогава мога да бъда щастлива и да кажа - "Струвало си е !"
П.П. А и от какво да се оплаквам? До сега не съм била героиня на нечий разказ ;) Благодаря ти!;)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 558
Един IP адрес - един глас за произведение!

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #12 -: 15 октомври 2016, 13:15 »
Това са публикуваните разкази до днес. Има още малко време, ако някой желае да се включи. :)

...за някакъв предмет и огледало

Щитът на героя

Клетва

Откраднатата диня

И

Омраза - извън конкурса :)

Разказът на fairytalenarrator някъде изчезна. Може би го е пуснал за редакция.
И така, който иска все още има време да се включи. Който не е чел, може да чете. Понеже доста се коментира гласуването нека , като му дойде времето да направя тук анкета. В анкетата могат да гласуват всички читатели. Участниците с разкази пък нека да гласуват в анкетата и отделно в темата да заявят своя избор. Така техните гласове ще се прибавят към тези в анкетат и ще се получи това което предлагаше Есенна. Участниците да имат право на два гласа. И ще имаме и две "класации" - само на участниците и такава "на всички читатели" Да ги сравним, да ескпериментираме. :) Тъй че заявили желанието целият сайт да има право да гласува - подгрявайте публиката.  :P
« Последна редакция: 15 октомври 2016, 18:40 от iren5 »

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 189
  • откровена до болка
« Отговор #13 -: 15 октомври 2016, 16:03 »
2.Всеки участник може да участва във всеки един от конкурсите само с един разказ, с дължина на текста не по-голяма от три страници с шрифт Times New Roman и размер на шрифта 12,  стига да не е победител в предходния или задаващ на темата в настоящия.

Това е указано във все още действащия правилник.
Разказът "Омраза" така публикуван е 7 страници. Намален на размер 12, при най-малка редова разредка -1, 0 е 6 страници. За да достигне изискуемите 3 страници трябва да бъде намален шрифта на размер 3 ,което го прави практически нечетаем.
Този разказ трябва да отпадне от класацията.
Всички останали разкази отговарят на правилника относно дължина, вид шрифт и размер!

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #14 -: 15 октомври 2016, 16:27 »
Хм... Браво, esenna. Не знам участва ли...
Нека решат участниците.
1 Вариант - Това предизвикателство е извън конкурса и няма оперделени правила за него. Тоест без правила е. Тогава може да се гласува за него.
2 Вариант - Това предизвикателство е част/кръг от конкурса, разказът на Пер не отговаря на условията. В този случай победителят от тази теме ще зададе следващата.
Е Вие сте! Моля -TytoALBA, Clara, В, perperikon и  RaiaVid да вземат отношение по този казус.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.