Re: Дискусия: Отличаване на добрите автори със статус

Автор Тема: Re: Дискусия: Отличаване на добрите автори със статус  (Прочетена 1110 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 810
Здравейте.

Чудя се дали да не разделим авторите, чрез някакви статуси които ще се задават от редактора по негови наблюдения или по предложения на останалите потребители в сайта.
Ето и примерни такива:
- професионалист - човек, който има знания и се занимава професионално в областта;
- талантлив автор - автор, чиито произведения, макар и не изпълнени професионално имат голям творчески заряд;
- прохождащ талант - автор, който има голям потенциал;

Не знам, това са някакви примерни статуси, за да хванете идеята.
Очаквам от вас да помогнете я развием и да предложите списък със статуси.

Просто в сайта има и професионалисти, има и таланти, има и такива, които бълват никокачествен материал на килограм. Искам някак си да ги разделим, хем ще е приятно за самите автори да им се отдаде заслужената чест да попаднат в някоя от тези категории, хем и за потребителите ще е по-лесно да се ориентират, когато искат да намерят нов автор в сайта.
Дано само това не доведе до някакви дразги и сърдити творци. :)
« Последна редакция: 07 октомври 2016, 09:49 от admin »

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 80
Re: Дискусия: Разделяне на авторите по статуси
« Отговор #1 -: 06 октомври 2016, 23:58 »
Няма ли „лоши“ категории, няма да има сърдити. Но да се изтъкват установени автори - защо не. С добро поведение и с добри или интересни публикации. 100% съм „за“. Разширени опции и за авторите и за читателите - да си намираме по-лесно хубави неща :) Предлагам да има  категория „небрежен“ - в крайна сметка не всеки се чувства готов да застане пред публика, но пък се интересува от мнения и т.н. А автори ще могат и сами да кандидатстват за категории, нали?

me6

• Маниак
  • Публикации: 62
Re: Дискусия: Разделяне на авторите по статуси
« Отговор #2 -: 07 октомври 2016, 09:17 »
Каквото и да си говорим на твореца му трябва признание, ако го е заслужил де. Аз например усещам музиката, като призвание, но какво е то без признанието на публиката. Гледах филм за Паганини преди да го признаят той пак е бил виртуоз но без никакво внимание. Всичко се прави за да има и резултати после, ако са положителни добре, ако са отрицателни това е една лампичка в жълто, която ако не вземеш мерки вече е червена. Приемам идеята на Админа, като новаторска и я одобрявам, все пак хубаво е , че сайта привлича и професионални творци.  Но дай боже да се качи Откровения и в ефира това ще реши и тази дилема.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Само положителни статуси имах предвид, целта е да служат за признание на качествените автори, нямам за цел да обидим някого.
То и името на темата малко кофти го формулирах, не разделяне, а по-скоро отличаване на добрите автори.

Очаквам предложения за такива статуси.
« Последна редакция: 07 октомври 2016, 09:49 от admin »

me6

• Маниак
  • Публикации: 62
Подкрепям идеята. Дано редакторите не са , като парламента. Да пускат незаконни мигранти в избрани.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Е не, то иначе се обезсмисля всичко.
Сега гледам, че и форума си има статуси, които раздава автоматично по броя постове - маниак, закоравял потребител, форумен лъв и т.н. :)
Е при нас броя на произведенията не може да е критерии все пак. :)
« Последна редакция: 07 октомври 2016, 10:57 от admin »

Човек

• Луд форумджия
  • Публикации: 208
За мен в това няма смисъл, защото всичко е субективно. Все пак, ако искаш да филтрираш по-добрите произведения (защото има някои, които са добри за по-голям процент хора), можеш да направиш извадка от "Любими". Т.е., ако аз добавя стихотворение в "Любими" и ти и още 100 човека са го направили за същото произведение, то това означава, че може да бъде препоръчано с основание на останалите хора.

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 91
Че защо да не може броя на произведенията да бъде въпрос на статус от рода на "Производителен"? Въпреки че не съм убеден дали това ще е положителен или отрицателен статус... Въпрос на личната преценка на притежаващия такъв статус, може би.

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.