Дискусия: Платформа за Конкурси в сайта

Автор Тема: Дискусия: Платформа за Конкурси в сайта  (Прочетена 6437 пъти)

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 124
Re: Дискусия: Платформа за Конкурси в сайта
« Отговор #15 -: 20 януари 2017, 11:12 »
Ами бих предложила гласуването да започне, когато изтече срокът за представяне на творбите. И да има примерно 2-3 или 5 дена за гласуване. То не само за колажите, за всяко едно предизвикателство ми се струва, че е логично гласуването да започне след като приключи етапът в който можем да публикуваме творби по темата. 

Plamen-Ognqnov

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
« Отговор #16 -: 20 януари 2017, 20:52 »
Щеше да е по-добре, ако произведенията за конкурса се публикуваха  без да се виждат имената на авторите. И когато приключи гласуването, тогава да се оповестят имената им. Не сме дорасли още, за да сме напълно обективни!

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #17 -: 20 януари 2017, 20:58 »
Щеше да е по-добре, ако произведенията за конкурса се публикуваха  без да се виждат имената на авторите. И когато приключи гласуването, тогава да се оповестят имената им. Не сме дорасли още, за да сме напълно обективни!
Който иска да гласува по съвест, ще гласува и сега за това произведение, което на него най-много му е харесало. Който иска да подбутне приятел, ще го направи и ако са анонимни. Ще си пишат на лични и пак ще се разберат.

Plamen-Ognqnov

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
« Отговор #18 -: 20 януари 2017, 21:11 »
Ще е срамно, да молиш, да гласуват за произведението ти! Все пак е някаква бариера! ;) 

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 875
« Отговор #19 -: 20 януари 2017, 22:32 »
Да, не ми се ще да задълбаваме.
Идеята е да е забавно и да се провокира творческо писане, а не да си ги мерим. :)

Ами конкурсите имат опция, кога да става публикуването - дали веднага при одобрение, или след края на срока за кандидатстване, и всеки модератор преценява как да си настрои конкурса според идеята.

Модераторите явно бягат от опцията за публикуване в края на кандидатстването, защото така биха се изсипали един куп произведения накуп, ще е по тегаво и за читателите, и за авторите, особено ако е проза...

А да няма бутон за оценяване на публикувано произведение преди края на срока за кандидатстване на мен не ми допада, защото едва ли някой ще се върне след време да гласува за нещо дето е чел преди 2 седмици.

Elder

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #20 -: 20 януари 2017, 22:47 »
Според мен би било добре течащите в момента конкурси да излизат като лента най-отгоре и за логнати и за нелогнати потребители. И защо "предизвикателства", а не "конкурси"? Аз лично се зачудих за какво става въпрос, когато преди малко го видях.

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #21 -: 20 януари 2017, 22:51 »

А да няма бутон за оценяване на публикувано произведение преди края на срока за кандидатстване на мен не ми допада, защото едва ли някой ще се върне след време да гласува за нещо дето е чел преди 2 седмици.

Е да де... ама пък така като ми харесва нещо и ще гласувам, а после може друго да е по-хубаво. Вие си го решавате, но няма как смислено са се гласува когато е " в движение". Според мен. Или може би тогава трябва да имаме право да гласуваме за колкото желаем творби... /Мисля на клавиатура в момента/

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #22 -: 21 януари 2017, 11:20 »
admin, сега ми подсказаха, че има възможност да гласувам, а после да "отгласувам" и да дам гласа си за друго произведение. Така вече нямам своите питанки и наистина е облекчено. :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #23 -: 21 януари 2017, 11:38 »
А да, можеш да си махнеш гласа и да го дадеш на друго, ако сметнеш, че е по-добро.

Как да се нарича "конкурси" или "предизвикателства". Бях оставил този въпрос за дискусия тук, но нямаше много мнения. Изходихме от това, че "конкурс" звучи някак по строго и тежко и предполага награда, "предизвикателство" по-скоро цели да провокира творческо писане и да бъде забавно да се четат нещата, а не толкова кой е победителя.

iren5

• Луд форумджия
« Отговор #24 -: 21 януари 2017, 11:40 »
Аз ги приемам по-скоро като предизвикателства. :)

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 213
  • откровена до болка
« Отговор #25 -: 21 януари 2017, 15:11 »

Всеки конкурс е вид предизвикателство - според мен добре е да  се наричат "Конкурси".
Не ми е много ясно друго - това, че докато се гласува не се вижда коя творба колко гласа има е добре, но тези, които нямат право да гласуват те как ще разберат резултата?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #26 -: 21 януари 2017, 15:39 »
След края на гласуването, системата ще оформи класация автоматично и там ще се изпише кое произведение колко гласа има и кой е гласувал за него.

Човек

• Луд форумджия
  • Публикации: 209
« Отговор #27 -: 24 януари 2017, 14:02 »
Понеже още трудно се ориентирам, ако добавя в "предизвикателство" ще излезе ли автоматично и на сраничката ми или там трябва да го добавя отделно. И обратното ми е въпрос. Ако участвам с вече публикувано стихотворение трябва да го копи пейстна от първоначалната си публикация ли? Защото няма бутон на страничката ми, който да води до "предизвикателства" :)
И-и-и, благодаря за тази опция с "Предизвикателствата". Наистина ме провокира, а не бях писала много отдавна :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #28 -: 25 януари 2017, 11:25 »
Всяко произведение-участник в Предизвикателство си излиза като нормално произведение, публикувано от автора, така че не е необходимо да се публикува два пъти.

Не може да се участва с вече публикувано произведение. Целта е да се стимулира творческото писане и да се пишат нови произведения.

Човек

• Луд форумджия
  • Публикации: 209
« Отговор #29 -: 25 януари 2017, 12:44 »
Всяко произведение-участник в Предизвикателство си излиза като нормално произведение, публикувано от автора, така че не е необходимо да се публикува два пъти.

Не може да се участва с вече публикувано произведение. Целта е да се стимулира творческото писане и да се пишат нови произведения.
Ама в предизвикателството за поезия пише, че може и понеже не бях сигурна попитах и модератор. Та там е част от условието и може. Проблема е, че сега го имам два пъти качено на личната си страничка. Оставам на изчакване и като се уточните ще го изтрия едното, ако е в разрез с правилата ;)

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.