За всеки

Автор Тема: За всеки  (Прочетена 209 пъти)

rali2000

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 21
За всеки
« -: 01 март 2017, 05:31 »
Преди седем години станах част от този сайт. Писах за пролетта и есента, за лятото и мама. Вече съм малко по-голяма и променена.
Не знам колко от вас ще прочетат това, но исках просто да кажа, че всички тук сме късметлии.
Преди няколко месеца живота ми пое коренен обрат. Уж за добро, но преминах през най-големия си кошмар. И какво да правя аз, изпадналата в депресия 16-годишна... Писах. Бях сама, абсолютно сама, на 2721 километра от родината си (и все още съм). Бях отчаяна, загубих приятели, попадах в капаните на английския извратен свят, в който се намирам. Сякаш умрях вътрешно, но тялото ми някак си работеше, а как исках да спре...
Седем месеца по-късно аз все още съм тук и съм жива. Чета стиховете си от ноември, тъжни и викайки за помощ стихове, и си мисля "Оцелях." Искам да кажа на всеки, който води каквато и да било вътрешна война, ще се оправиш. Няма значение, че аз, момиче на 17 години, го казвам. Ще се оправиш, не знаеш какво имаш, щом имаш химикал и хартия.
Не спирай. Не спирай.
Аз не спрях и съм тук. Не съм си вкъщи, но успях да го преживея... макар и сама. Времето лекува, клише е, но е вярно. Не че болката изчезва, нито пък свикваме с нея, просто ние ставаме по-силни. Това, което пишем на хартия, ни превръща в бетон.

Ida-L

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: За всеки
« Отговор #1 -: 01 март 2017, 09:42 »
Браво, момиче! Горе главата!

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.