Относно конкурсите в сайта

Автор Тема: Относно конкурсите в сайта  (Прочетена 542 пъти)

eleonor1916

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
Относно конкурсите в сайта
« -: 04 юли 2017, 20:32 »
Моето предложение е да има възможност за определена сума за "вход" в даден конкурс, например 1-2-5лв (чрез смс към сайта) и след това да има определена парична награда за спечелилия (например 40-50% от входа). Според мен по този начин, хем сайта ще получава повече приходи, ще има добра реклама и мисля повече нови потребители, а и всички ще са доволни... Като гледам броя участници в конкурсите сега сравнение с началото май няма много успех, а честно казано това беше единствената причина да започна да посещавам отново този сайт. С тези морални награди май няма много успех...

ИренаИванова.1

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Относно конкурсите в сайта
« Отговор #1 -: 05 юли 2017, 07:51 »
Сложат ли парична награда драмата ще бъде пълна - поне при прозата :lol: :lol: :lol: Дори да не отчетем другите усложнения.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 552
« Отговор #2 -: 06 юли 2017, 09:59 »
Наистина ли смяташ, че ако се въведе входна такса от два лева, ще има опашка от кандидати за ГОЛЯМАТА НАГРАДА от двайсетина-трийсетина лева?! :shock: Народопсихологията на българина казва друго - "Ако искаш да отблъснеш нашенеца от нещо, поискай му пари за него!" Ами що да не поискаме в такъв случай и от журито по левче, за да може да гласува?! Несериозно е. Противоречи на идеята за сайта, противоречи на идеята за конкурсите, а не знам дали не е и незаконно да се разменят едни пари публично, за които не са платени данъци. :shock:
Един IP адрес - един глас за произведение!

eleonor1916

• Новак
  • *
« Отговор #3 -: 06 юли 2017, 11:15 »
Просто предлагам идея... Като гледам сегашния интерес към конурсите - по 1-2ма участници не мисля, че има много смисъл, а по този начин и сайта ще получава доходи (нали все пак разчита на дарения). Все пак логиката е щом има конкурс да има и награда, дори да е символична. Аз лично бих платила 1-2-5лв, като има награди ще има и повече участници,а и повече потребители предполагам. И все пак това е само предложение, нали затова е раздела все пак :)

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 91
« Отговор #4 -: 12 юли 2017, 22:46 »
Всеки конкурс може да има свои си правила. Ако смятате че такъв конкурс ще бъде успешен, може да се измисли тема и условия за него и да се предложи на администратор.

Eia

• Луд форумджия
  • Публикации: 229
« Отговор #5 -: 06 август 2017, 21:04 »
Изглежда се вижда краят и на конкурса за есета. На 07.08. 2017 г. изтича срокът за публикуване, а няма нито едно есе по темата. Жалко...

ИренаИванова.1

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #6 -: 07 август 2017, 08:47 »
Нещата винаги следват своята логика. Ако темата стане твърде сложна и неразбираема интереса намалява. За мен лично, тук е мястото на редакторите и модераторите, но очевидно липсва ижях. Освен това висички виждат, че липсва искренност. Обикновенно, а вероятно и винаги, конкурсите са анонимни и това не е случайно. И преди масовата публика да се наслади на конкурстните творби, може да ги прочете само журито. В крайна сметка един неуспех не винаги значи край.  :)

Freya_Frail

• Новак
  • *
« Отговор #7 -: 08 август 2017, 21:50 »
Интересна идея - предвид че платформата за конкурси е отделна, има ли техническа възможност авторите да остават анонимни до приключване на конкурса?

© 2003-2017, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.