Полезни ли са оценките

Автор Тема: Полезни ли са оценките  (Прочетена 2548 пъти)

me6

• Маниак
  • Публикации: 73
Re: Полезни ли са оценките
« Отговор #15 -: 19 март 2019, 20:03 »
Ама разбира се , че оценката е субективна. Още не съм виждал издадени сборници и съчинения за критикуване.

maistora

• Публикуващ редактор
  • Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #16 -: 27 март 2019, 20:33 »
me6, писането с главни букви се приема за крещене. Подобни коментари обикновено биват трити без предупреждение.

me6

• Маниак
« Отговор #17 -: 28 март 2019, 00:19 »
Ами ще ви улесня в това начинание , сам ще го изтрия. Щото съм зле със слуха , та може и да съм повишил тон. :)

me6

• Маниак
« Отговор #18 -: 10 април 2019, 11:01 »
Натъкнах се на следния случай , някой ме беше оценил с единица , и то за музика която да оцениш с единица , определено е обида към изкуството. Не , че съм безпогрешен и самовлюбен в музицирането си. Но някак ми се щеше да има задължение , наред с единицата да има и изложени аргументи за това . За да прецени аудиторията кой всъщност е за единица . Коментирания или коментиращия , защото тогава всяка оценка ще има тежест. Иначе духът на Салиери , винаги ще витае тук.

iwetka4

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #19 -: 12 май 2019, 09:03 »
според мен имат значение

maistora

• Публикуващ редактор
  • Закоравял потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #20 -: 27 май 2019, 07:53 »
Аз се натъквам почти всеки ден на ниски оценки, дадени от смартфони. В повечето случаи гласуалите не знаят, че са гласували или дори отричат да са сласували. Някои са твърдо убедени, че не са гласували, готови даже да спорят с мен. Сякаш не знам какво съм видял  8) и не съм проследил оттам авторските им страници, за да им пиша съобщения. Подобни спорове са излишни. Погледнете колко жълти звезди виждате под творбата. Това е оценката която сте дали. Ако и петте са бледи, значи не сте гласусали. И на мен се случвало да гласувам неволно от таблета. Бъдете внимателни. Има и подведени от словесната оценка. Например, 4 звезди означава ,,харесва ми". И това бива приравнявано с ,,харесва ми,, от соц. мрежи. Но това не е максималната оценка в сайта. Означава, че нещо не достига на творбата, според оценяващия, за да й даде максималната оценка. Имайте го предвид.
Системното (тенденциозно) поставяне на ниски оценки е наказуемо. Оценките са поправими, т.е. могат да бъдат прегласувани. А дали са полезни?
Да, ако са искрени. Оценките участват в сформирането на рейтинга на творбата. Един от компонентите са.
« Последна редакция: 27 май 2019, 08:11 от maistora »

© 2003-2019, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.