Радио "Откровения" - дискусия

Автор Тема: Радио "Откровения" - дискусия  (Прочетена 3209 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 820
Радио "Откровения" - дискусия
« -: 22 август 2017, 18:20 »
Здравейте.
От доста време ми се върти тази идея, да си направим радио в Откровения, където да се излъчва музиката от сайта.
Радиото е уникално с това, че излъчва единствено авторска музика, било то записана и в непрофесионална среда.
С годините се посъбра достатъчен фонд от музикални произведения на страниците ни, които смея да кажа, че в по-голямата си част са доста добри и ще се получи качествено радио.
Освен музиката, в радиото участват и аудио прочитите на поезия и проза, както и произведенията от раздел "Аудио журналистика", а на по-късен етап може да се излъчват събития на живо, както и да се организират предавания с участници и т.н.

Радиото е все още в тестова бета фаза, така че всяка обратна връзка като предложение или забележка и много добре дошла, изразена тук или на мейла ми.

Ето линк към уеб страницата на радиото:https://otkrovenia.com/bg/live

Хубаво би било след време да направим и мобилно приложение с чат и т.н., но засега може да използвате горния линк през браузъра на телефона за да слушате, когато сте в движение.
Радиото се излъчва 24ч и е достъпно навсякъде.
« Последна редакция: 22 август 2017, 18:22 от admin »

me6

• Маниак
  • Публикации: 58
Re: Радио "Откровения" - дискусия
« Отговор #1 -: 23 август 2017, 09:50 »
Слушам си радиото , както си работя  и забелязвам , че след 1 час почва да ми доскучава. И ми идва идея върху фона на многобройните инструментали може да се насложат стихове от раздел поезия и да се разнообрази обстановката , по този начин се популяризира и поезията. Въпроса е , че трябва да се запишат като аудио файлове и с прилична интерпретация. За сега това.

rocksky

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #2 -: 23 август 2017, 10:23 »
Здравейте!Радвам се,че идеята се осъществява!Поздравления!Обаче имам един проблем-не мога да пусна радиото през телефона.Нещо греша,ама какво...?

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #3 -: 23 август 2017, 11:49 »
me6, напълно съм съгласен, такава ми е идеята, и си го има този раздел за Аудио Прочити, произведенията там са доста по-малко и затова по-рядко се пускат по радиото. Но ако повече хора се ангажират да се попълни този раздел, ще слушаме и повече поезия и проза.

rocksky, през телефона работи в браузъра, но повечето мобилни браузъри не пускат аудиото автоматично при зареждане на страницата и трябва да щракнеш Play бутона за да започне.

Ако пак не стане,  пробвай с друг браузър. Възможно е при някои по-стари операционни системи и браузъри да не се поддържа енкодинга, макар че аз съм пуснал 3 стрийма с различни енкодинги - oog, mp3, aac, и би трябвало да съм покрил всички съществуващи браузъри.
Би ли споделил модел телефон, операционна систем и браузър, които ползваш.

rocksky

• Новак
  • *
« Отговор #4 -: 23 август 2017, 12:25 »
Sony Xperia-Opera mini  Преди време имах същия проблем и на компютъра-оказа се че Опера турбо не пуска плеъра.Като се спре и стават нещата.И сега се оказа така,но на минито няма как да се спре компресирането и си инсталирах пълната версия.Сега като спра турбото и всичко е ок!:)Благодаря!

me6

• Маниак
  • Публикации: 58
« Отговор #5 -: 24 август 2017, 14:56 »
Може и да не съм разбрал точно , но идеята ми е стихотворения да бъдат насложени върху самостоятелни инструментали без да се сърдят авторите разбира се. Примерно 2 трака единия инструментала другия стихотворението да звучат едновременно съответно и балансирани. Нямам точна преценка но ми се струва че процентно нещата са някъде към 70% инструментали и 30 % песни. А интуицията ми подсказва , че би трябвало да бъде 25% инструментали 25% аудио прочити и 35% песни , като останалите 15% са за нещо друго. Но това според количеството с което разполагате. И друго, което ми се струва , като слабост. Слушам си тихичко в работата и не преча на никой. Обаче следващата песен е силна и бързам да намалявам силата или пък е толкова слаба че не чувам с това ниво. Ако е възможно нивото на всичко излъчвано да е еднакво.
« Последна редакция: 24 август 2017, 14:59 от me6 »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #6 -: 24 август 2017, 17:17 »
Да, това е проблем по който сега работя, да може нивото на звука да се нагласява автоматично, независимо от записа...

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 33
« Отговор #7 -: 01 септември 2017, 00:46 »
Радио "nickkoll" :)
Няма да слушам такова радио !!!
П.П. Цитат от потребител Николай Колев: "Аз съм доволен от излъчванията"
Хо хо хох мхоооо :)

Нещата са безнадеждни - затова спирам да изписвам идеи относно радиото.

P.S.  Искам да подчертая - че това, което написах - не променя мнението ми за Админ - и страхотната работа, която той свърши - и продължава да върши за благото на сайта. Това, че аз няма да слушам радиото не пречи на никого :) :)

Желая приятно слушане на безкрайни инструментали - на всички, които ще използват слуха си за това удоволствие.
« Последна редакция: 21 септември 2017, 13:04 от meteor »

йеромонах

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
« Отговор #8 -: 01 септември 2017, 16:23 »
Поздрави за добрата идея!
Аз съм се пробвал с авторска музика, въпреки, че нищо не разбирам от ноти и солфежи. Напипах една любителска програма за композиране и се получи интересен резултата. За съжаление не работи под WIN10, а и време нямам.

Успех на начинанието!

rocksky

• Новак
  • *
« Отговор #9 -: 02 септември 2017, 12:05 »
Здравейте!Не знам дали тук е мястото,но имам едно предложение.Ако може всеки автор на музика да има право да прави редакция на качения запис.Поне веднъж.Защото сега като си чуя първите неща и си мисля,че поне като саунд и смесване мога да променя някои неща към по-добро.Истината е,че тук в сайта благодарение на Бойко,Николай,Антоан и Марто понаучих доста неща,за което съм благодарен.Предполагам,че и други ще подкрепят идеята.Понякога човек в бързината да завърши и качи нещо,недоглежда.А все пак трябва да искаме качество.Благодаря!

TheWitch

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #10 -: 09 септември 2017, 21:42 »
Идеята за радиото е добра.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #11 -: 11 септември 2017, 12:42 »
Сори, че не отговарям, просто ме "няма" тези дни.
По-натам ще изложа и моите идеи, до тогава излагайте вашите...
Като цяло ние си го правим радиото за нас си, каквото искаме да бъде, така че - участвайте активно! :)

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 80
« Отговор #12 -: 11 септември 2017, 15:01 »
Може да можем да избираме стила и да слушаме само тази музика, като отделни станции. Радвам се, че се осъществява идеята.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #13 -: 16 октомври 2017, 21:48 »
Благодаря на всички, които писаха с предложения и забележки. Дори и да не приема всички идеи, това страшно много помага за развитието на нещата!
Радиото още не е готово, излъчва се пробно.
Ето и стъпките, подредени по приоритет, според моите виждания (вие се включвайте активно в дискусията):

1) Работа по инфраструктурата:
 - осигуряване на достатъчен мрежов и процесорен капацитет за безпроблемното слушане едновременно от много хора;
 - сигналът да се излъчва по всички необходими протоколи и технологии, така че да може да се слуша на максимален брой устройства - от компютъра, през телефона, до телевизора и колата; Изборът на подходящи кодеци и битрейт е в тази точка.
 - стабилност на излъчването - услугата да не прекъсва и при срив да се възстановява.
 - качество на звука - автоматично изравняване силата на звука на произведенията, така че да се получава сравнително нормализиран изход, без ръчна намеса от тонрежисьор.

2) Автоматичен подбор на нещата за слушане
 - произведенията са много разнообразни като стил и качество, разностилието на мен не ми пречи, но някои хора може да се видят в чудо
 - честотата на излъчване - към момента се излъчва на напълно случаен принцип
 - да има възможност за изключване на произведения, и от автора и от редактора, примерно незавършени произведения, качени с цел дискусия, докато не станат крайни и т.н.
 - изработка на джингли. Ник беше качил няколко варианта преди време. Като че ли не ми се сториха подходящи, не че бяха лоши, но бяха по специализирани - примерно за новинарско предаване или рок предаване или блус предаване и т.н. Трябва ни нещо по-общо, ако ще да е само един хубав глас, който да казва "радио Откровения" или нещо от сорта, може да пусна "Предизвикателство" и да обсъдим варианти, може и нещо съвместно между музикантите в сайта да се получи.

3) Полуавтоматичен подбор
 - идеята за изработка на плейлисти от ди-джеи откровенци, която предложи Метеор, на мен лично много ми допадна, не се бях сетил, така че може да я развием
 - възможност за request (не съм сигурен как се превежда на бг - заявка, молба) с бутонче до произведението, и на базата на тези рикуести да се гради плейлистата
- относно питането на лимеруна дали за всеки слушател да не се прави собствена плейлиста на базата на неговите предпопочитания - аз лично съм против, поне на този етап. Всички правят така. А и има някаква по-голяма романтика и тръпка в това всички да слушат едно и също, някак си се създава общност по този начин и слушателя се чувства част от нея, с възможност да взаимодейства интерактивно. Тук идва следващата точка:

4) Изработка на интерактивен плеър. Това ми е основната надежда, че ще ни е силата :) Да може да се коментира, оценява текущото произведение докато се излъчва. Да има чат. Да се виждат рикуестите и да може да им се отговаря и взаимодейства в реално време.

5) Попълване на "библиотеката" ни с произведения - трябва някакви стратегии за събиране на по-голяма авторска база, включваща и аудио прочити и аудио журналистика, това трябва да е един голям процент от базата.

6) Обяваване на радиото публично - влагане на инвестиции в реклама и популяризирането му сред голям кръг слушатели. Регистрацията му в различни директории и институции.

7) Стратегии за монетизиране - тоест да може по някакъв начин да идват пари за развитието на проекта

8 ) Включване "на живо" в ефир
 - няма да има необходимост да се работи от студио някъде, технологично да може "водещия" "да се включи" от вкъщи или от телефона дори.
 - излъчване на живо на различни културни мероприятия - четения, концерти и т.н. от откровенски репортери директно от мястото на събитието
 - автоматизиран запис на тези предавания и излъчвания на повторения
 - радиото ще си остане аматьорско, но уникално. Крайната цел не е да се излъчват хитовете или евъргрийните, които се въртят по всички останали радиа.

Това са само идеи. За осъществяването им трябва много пари, работа и време, както и помощ от всички фенове - музиканти, артисти, водещи, слушатели и т.н. Но ако има интерес, ще се работи в тази посока.
« Последна редакция: 16 октомври 2017, 21:51 от admin »

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #14 -: 25 октомври 2017, 20:16 »
Нека се придържаме към темата и да направим градивна дискусия. :)

© 2003-2018, Георги Колев. Всички права запазени. Произведенията са собственост на техните автори.